Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Dopalanie filtra DPF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171218)

KasprzakM 09-12-2012 11:11

Dopalanie filtra DPF
 
Witam
Tak sobie jezdzac zima wtedy gdy nawet temperatura silnika dopiero co na wskazowce zaczyna sie ruszac zalacza sie mi wentylator chlodnicy na wolnych obrotach
Klima wylaczona termostat sprawny i pytanko - dlaczego?
Czasami tez dolacza mi sie sama ogrzewanie tylnej szyby czy to ma jakis zwiazek z dopalaniem filtra - przy przelaczeniu na chwilowe zuzycie paliwa widac wiekszy apetyt ale takie moga byc objawy zalaczenia programu dopalania dpf po czym je poznac
Zdarzylo sie komus czy to jakas wada w moim C Max ie

Bump: Na wolnych obrotach - wentylatora nie silnika ;)

luki6262 09-12-2012 12:43

Odp: Dopalanie filtra DPF
 
Też tak miałem :) wywaliłem ten filter w cholere. Prędzej czy później i tak Cie to czeka. Ja nie miałem zamiaru zimą gdzieś stanąć i marznąć bo auto nie chce jechać :)

driver4091 10-12-2012 20:43

Odp: Dopalanie filtra DPF
 
cześć "luki6262"! mógłbyś bliżej przedstawić jak wyglądało usunięcie tego filtra, ile czasu zajmuje taka operacja, co w zamian w miejsce filtra?

Mareczek-M8 11-12-2012 14:19

Odp: Dopalanie filtra DPF
 
U mnie tak samo się załącza wentylator.Jak dłużej jadę to się wyłączy.Pewnie dopalanie dokończone.A jak krótko to wyłącza się 2 bieg jak zgaszę i chodzi chwilkę na 1 biegu po zgaszeniu.No głupie to dopalanie ale cóż jak tak ma być.Trzeba dłużej jeździć i wtedy jak się dobrze rozgrzeje to dopalanie zakończy proces i jest ok.Pozdrawiam

luki6262 11-12-2012 21:14

Odp: Dopalanie filtra DPF
 
Cytat:

Napisał driver4091 (Post 1919370)
cześć "luki6262"! mógłbyś bliżej przedstawić jak wyglądało usunięcie tego filtra, ile czasu zajmuje taka operacja, co w zamian w miejsce filtra?

Pisz do HEKO, on jest znawcą w tej dziedzinie jak mało kto :)

KasprzakM 14-12-2012 20:31

Odp: Dopalanie filtra DPF
 
No to wiec to sa spostrzezenia ale fachowcy - po czym poznac ze ten filtr w naszych cmaxach naprawde jest w trybie czyszczenia?

bosiek 16-12-2012 16:57

Odp: Dopalanie filtra DPF
 
a jak go "wypalić"? jest jakaś możliwość? wogóle jak poznać, że go mam i jest potrzeba coś z nim zrobić?

kenji 16-12-2012 18:17

Odp: Dopalanie filtra DPF
 
Bosiek, jeżeli pytasz o auto z podpisu (1.8 tdci) to masz niewielkie (żadne) szanse na posiadanie dpf'a, więc don't worry.

100P 17-12-2012 02:16

Odp: Dopalanie filtra DPF
 
jest jakaś kontrolka mówiąca o tym, że wypalanie DPFa zostalo zainicjowane?

Mareczek-M8 17-12-2012 15:18

Odp: Dopalanie filtra DPF
 
Włącza się wentylator chłodnicy przy temp ok 60st u mnie tak jest.Pracuje tak długo aż skończy się ten proces.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.