Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190789)

Dreamliner 30-09-2013 15:57

Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady
 
Witam,
1. Poszła mi własnie pompa wtryskowa. Mechanik, u którego na co dzień się 'stołuję' wskazał, że skoro poszła mi pompa to pozostaje mi tylko regenerowanie, koszt to ok 2500 zł + montaż demontaż u niego czyli ok 3000 tyś. zł. wg. niego takie pompy obecnie się tylko regeneruje. Pytanie czy to czasem nie wygórowana za usługę?

2. Dalej podczas rozmowy wskazał, że może być jeszcze optymistyczna wersja tego zdarzenia. Jeżeli pompa jest sprawna mechanicznie to pozostanie tylko wymiana elektroniki - koszt ok 800 zł + montaż demontaż pompy - razem ok 1100 zł ? Czy nie jest to czasem lecenie po kosztach?

kerim1952 30-09-2013 23:46

Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady
 
Witam.
Nie podałeś przyczyny zachowania silnika, ale jak się domyślam masz problem z układem paliwowym. Miałem podobny problem - co mechanik, to inna wersja usterki, więc zgłosiłem się do Bosch-Diesel-Serwis (naprawdę polecam) , który jest doświadczonym i renomowanym usługodawcą na terenie całego kraju. Okazało się, że poleciał elektrozawór ciśnienia pompy Common Rail - koszt elektrozaworu + robocizna = 650zł - (a mechanika pogoń bo chce Cię oskubać)
Pozdrawiam

mjprzem 01-10-2013 12:15

Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady
 
normalnie minimum to okolo 2000zl za regeneracje pompy VP z nowym sterownikiem i zaworkami....( bo sterownik zazwyczaj pada)

2500zl to nie niska cena-zadaj dobrej gwarancji

a tdci pompa CR to nie ta sama pompa co w tddi-kolega pisze o tddi

Dreamliner 01-10-2013 23:31

Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady
 
Własnie zapomniałem uzupełnić. Moja wersja motoru to 1.8 TDDI. Silnik się sam wyłączył podczas jazdy świcił się kontrolka oleju oraz kontrolka ze sprężynką na pomaraczowo, nie dało go uruchomić. Po kilku minutach postoju odpalił. Jechałem na niskich obrotach do 1500 przez ok 2 km, żeby dotrzeć do najbliższej stacji jednak po tych 2 km padł całkowicie. Obecnie mechanik próbuje sprawdzić, czy czasem nie padła sama elektronika pompy.

mjprzem 02-10-2013 08:17

Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady
 
oczywiscie ze na 99,9% tak...

Dreamliner 21-10-2013 17:56

Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady
 
Dzisiaj po wielu przebojach mechanik dostał elektronike. Po zamontowaniu okazało się, że cała pompa jest do regeneracji.

majsterus_nt 21-10-2013 20:47

Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady
 
pompa używana kosztuje na allegro 850zł, jak masz pojęcie o rozrządzie, przełożysz sam. Zgranie jej z immo to max 200zł.
Tyle w temacie.

Tylko należy zwrócić uwagę na numer pompy jaką masz i jaką kupisz bo nie wszystkie można zgrać z immo.

Dreamliner 21-10-2013 21:36

Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady
 
Pytanie więc, czy kupić uzywaną czy oddawać do regeneracji? Mi mechanik niechętnie wypowiadał się na temat kupowania na allegro (choć wskazał, że ja jestem klientem i zrobi to co mu każe), bo nie wiadomo ile pompa ma już za sobą eksploatacji.

Koleje pytanie, które nie daje mi spokoju, czy po zamontowaniu sterownika należy wgrać nowe oprogramowanie i ustawić pompe? Na forum (tym) natkonołem się na dziwny wpis, w którego treści było właśnie taka wskazówka. W dalszej części było też napisane, że jeżeli auto zgasło w czasie jazdy to mogło być to zapowietrzenie układu a nie mechaniczna usterka, możliwe? Co o tym sądzicie? Bujda czy nie?

wedeldax 21-10-2013 22:19

Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady
 
Kupowaniem takiej pompy na allegro to wielkie ryzyko, tak jak powiedział mechanik nie wiadomo ile ma już ona za sobą eksploatacji i kto da Ci gwarację, że za miesiąc i ona nie będzie sie nadawać do regenaracji. Z drugiej strony kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, wiec decyzja nalezyc tylko do Ciebie.

Co do zapowietrzenia, nie wydaje mi się aby samochód zgasł, według mnie na zimnym silniku ma dużo większe szanse na nieodpalenie z powodu zapowietrzenia. No ale moge sie mylic

mjprzem 22-10-2013 08:10

Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady
 
Cytat:

Napisał Dreamliner (Post 2093984)
Dzisiaj po wielu przebojach mechanik dostał elektronike. Po zamontowaniu okazało się, że cała pompa jest do regeneracji.

ciekawe jak to niby mechanik stwierdził? mechanik tego nie moze stwierdzic..bo to mozna tylko na stole sprawdzic.
inne pytanie jaka elektronike dostales? robiles swoj sterownik? jesli nie dalo sie zrobic sterownika-to tak...pompa mozna powiedziec do regeneracji bo potrzeba sterownik zgrac z ustawioną pompą.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.