Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89373)

ManOnFire 21-01-2010 13:36

Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos
 
Witam, od paru dni (dokładnie po wymianie wtrysków) gdy auto stoi w miejscu wciskam sprzęgło i słyszę jakiś dziwny delikatny odgłos coś jak basowe stukanie. Gdy auto rusza to nie słychać tego i gdy w trakcie jazdy zmieniam biegi też tego nie słychać. Dodam jeszcze, że raz na 2 tyg pedał sprzęgła mi nie odbije do końca. Co to może być? Auto ma przejechane 161 000, 2.0 TDCi Mondeo.

SrebnaStrzała 21-01-2010 15:48

Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos
 
Kolego widze że dzielisz moje losy( wątek: Recenzja z eksploatacji mondeo).
Pada Ci dwumasa i pewnie przyjdzie Ci przy tym wymienić komplet sprzęgła.
Miałem dokładnie jak Ty, wpierw wtryski a chwile później dwumasa z kompletem sprzęgła.

ManOnFire 21-01-2010 17:07

Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos
 
Sądzisz, że powinienem już to powymieniać? Czy da się na tym jeszcze jeździć? A mam pytanie, czy jak wymieniłeś wtryski to musiały się same jakiś czas dostrajać? Robiłem je w serwisie należącym do właściciela Forda w Pile, mają dobre opinie i sadzę, że profesjonalnie podeszli do tematu, ale po tym zabiegu auto jakoś dziwnie chodzi, z wysokich obrotów wrzucając na luz gaśnie czasami (zwłaszcza jak zimny). Oni twierdzą, że muszą się te wtryski dostroić same, że trzeba trochę pojeździć. Co o tym sądzisz?

Pozdrawiam

Karlito 21-01-2010 18:00

Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos
 
Czasem sie zaprogramuja czasem nie, normalnie powinni oni programowac ci komputerkiem.
Stukanie to niekoniecznie 2masa moze byc tez sprzegło, przejechałem z zajechanym 20tys takze powiedzmy ze sie nie pali na wymiane ale wypada wymienic szybko bo sporo moze sie rozwalic od tego. Dodam ze delikatnie stukac to moze i nawet nowa.

ManOnFire 21-01-2010 18:34

Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos
 
Mhmm powinni zaprogramować, właśnie powinni ale tego nie robią niby bo mówią, że nie trzeba, ehh zobaczę pojeżdżę jakiś czas i się okaże, jak nie to mam gwarancję i oddam im to, niech się bawią. Z tym sprzęgłem to pare dni temu zacząłem słyszeć delikatny stukot na postoju, myślę, że wymienię to jak najszybciej. Bo to raczej nic innego nie jest?

wasylakos 25-11-2010 13:26

Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos
 
Wymieniałeś coś apropos tego stukania na postoju? U mnie się wczoraj pojawiły podobne objawy. Na zimnym, taki metaliczny stukot po wciśnięciu sprzęgła. Jak puszczam sprzęgło to ustaje. Po 20 minutach jazdy efekt mija.

dzimi75 25-11-2010 15:08

Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos
 
Miałem podobny przypadek to moze wysprzeglik juz miec luz na łozysku i czasem miałem taki dziwny swist przy odpalaniu u mnie to była wymiana całego sprzegła i dwumasy bo jak zrobic to robic a nie za pół roku znowu jakies niescisłosci wyjda:)uwazam według moich doswiadczen to dwumasa ale tez jak dwumasa pada opiłki leca do rozrusznika i zapycha sie rozrusznik i niszczy:( wiec ja bym pojechał do mechanika niech zerknie co i jak jest:) bo remont jak sie to rozsypie wszystko to sa juz koszty:(zaznaczam koszt całego sprzegła wyszedł mnie ok 2700 zł z robocizna Wszystko firmy LUKE bo czytałem ze to dobra firma jest:)

wasylakos 13-12-2010 09:03

Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos
 
kiedy to robiłes za 2700zł, bo jak dzisiaj pojechałem do mechaników, to mi na Luke lub na Valeo szacują z robocizną ze 3700zł w Łodzi

dzimi75 13-12-2010 09:06

Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos
 
robiłem to kolego w Sierpniu:)

maestro06 13-12-2010 09:15

Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos
 
Cytat:

Napisał wasylakos (Post 1557839)
kiedy to robiłes za 2700zł, bo jak dzisiaj pojechałem do mechaników, to mi na Luke lub na Valeo szacują z robocizną ze 3700zł w Łodzi

to mega drogo Ci zaśpiewali, robiłem jakieś 2 tyg temu cały komplet i zapłaciłem 2160pln
poszukaj na alle... po nr części swojego kompletu i już dzięki temu sporo zaoszczędzisz, bo widzę że na samych częściach chcą na Tobie dobrze zarobić


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.