Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Brak "brzęczka", sygnału włączonych świateł (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149858)

bargus 03-02-2012 16:43

Brak "brzęczka", sygnału włączonych świateł
 
Piszę temat, gdyż nie znalazłem podobnego w dziale Focus II. Nie mam "brzęczka" ostrzegającego o włączonych światłach po otwarciu drzwi. W/g instrukcji samochodu powinien być. Samochód z polskiego salonu (wersja Silver). Moje pytanie: Gdzie znajduje się owy "brzęczyk", lub jaka może być przyczyna jego braku? Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.

shrap 06-02-2012 18:01

Odp: Brak "brzęczka", sygnału włączonych świateł
 
Męczyłem temat na kilka sposobów:
-poszukiwałem spalonego bezpiecznika (bezskutecznie)
-sprawdziłem brzeczyk przez włączenie/uruchomienie testu (oczywiście działał)
-przegladałem fora na których wspominano o uruchamianiu różnych dziwnych funkcji poprzez odpowiednie właczanie stacyjki i różnych innych przełączników (również bez powodzenia)
W końcu odpuściłem i poszedłem do elektryka. Problem rozwiązał w ciągu 5 minut. Bez odłączania akumulatora odkręcił mocowanie zespołu zegarów i odłczył główny wtyk od zegarów. Po kilkunastu sekundach podłączył go ponownie. Brzęczyk zaczął działać. Stwierdził, że jak temat ponownie po jakimś czasie się powtórzy to należy wgrać nowe oprogramowanie.
Raz na pól roku, rok problem powraca, jednak nie zmieniam oprogramowania, szkoda mi wyrzucić kilka setek.
Swoją drogą dziwne, że autoryzowany serwis chce za wadę oprogramowania wyciagnąc jeszcze kasę...

bargus 07-02-2012 00:41

Odp: Brak "brzęczka", sygnału włączonych świateł
 
Ciekawe to co piszesz. Sprawdzę jak będzie cieplej. Dzięki

spioch84 07-02-2012 06:43

Odp: Brak "brzęczka", sygnału włączonych świateł
 
Kupując auto również nie miałem sygnału dźwiękowego. Odłączyłem akumulator, podłączyłem po 5 min. i brzęczyk wrócił. Jak na razie działa, już ponad 6 miesięcy.

eksar 07-02-2012 20:07

Odp: Brak "brzęczka", sygnału włączonych świateł
 
A ja miałem tak, że sygnał włączonych świateł pewnego dnia przestał brzęczeć. Auto było jeszcze wtedy na gwarancji, więc podjechałem do ASO. Co dokładnie zrobili tego nie wiem, ale domyślam się, że to była kwestia wgrania nowszego softu.

ciafka 08-02-2012 15:50

Odp: Brak "brzęczka", sygnału włączonych świateł
 
taaa, nie ma tego tematu...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bargus 21-02-2012 23:42

Odp: Brak "brzęczka", sygnału włączonych świateł
 
Cytat:

Napisał spioch84 (Post 1779489)
Kupując auto również nie miałem sygnału dźwiękowego. Odłączyłem akumulator, podłączyłem po 5 min. i brzęczyk wrócił. Jak na razie działa, już ponad 6 miesięcy.

Potwierdzam. Działa :) Dzięki

jareeq 14-02-2013 14:21

Odp: Brak "brzęczka", sygnału włączonych świateł
 
koledzy wiem, ze minęło już trochę czasu od ostatniego wpisu w tym wątku, ale chciałem odgrzać trochę temat.

Mam opisany przez was problem i wiem jak go rozwiązywać. Chodzi o to ze u mnie sygnał włączonych świateł zanika raz na miesiąc i szczerze - nie chce już ani rozbrajać wskaźników ani też rozkręcać klemy na akumulatorze.

Pytanie - czy programowanie zestawu wskaźników to tylko aso (250 - 300 zł), czy da się to też zrobić u elektryka z komputerem ?

kuguar1989 14-02-2013 15:33

Odp: Brak "brzęczka", sygnału włączonych świateł
 
Chodzi ci o wgranie nowego ROM-u ?

tedi_k 14-02-2013 21:22

Odp: Brak "brzęczka", sygnału włączonych świateł
 
Cytat:

Napisał jareeq (Post 1958563)
Pytanie - czy programowanie zestawu wskaźników to tylko aso (250 - 300 zł), czy da się to też zrobić u elektryka z komputerem ?

Jeśli chodzi o zegary poliftowe, ro raczej nie elektryk a paru kolegów na forum sprawnie posługujących się programem ELMconfig... i nie 200-300zł tylko pytanie na PRIV...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.