Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] brak mocy po naprawie boostera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=95825)

pupek86 27-03-2010 09:05

brak mocy po naprawie boostera
 
witam. wczoraj mialem wymieniane membrany w boosterze i auto niestety od tamtej pory nie ma mocy. na obroty wchodzi normalnie, ale niestety na 2 juz nie wgniata w fotel jak bylo wczesniej. na trasie przy redukcji z 5 na 4 nie ma kopa, wczesniej byl i to niemaly. na 3 ledwo pod gore podjechal wczoraj, myslalem ze sie zatrzyma, wiec szybko na 2 i jakos dalem rade. co to moze byc?? mechanior regulowal srube na boosterze ale dalej nic, mocy brak. az boje sie podejmowac wyprzedzania bo nie dam rady i wstyd, jak np bede chcial poloneza wyprzedzic, a biedny mondziak nie da rady:(

kubson1 27-03-2010 11:21

Odp: brak mocy po naprawie boostera
 
Może mechanik coś nie tak wyregulował... Czpień najlepiej sobie zawsze zaznaczyć np taśmą i go w ogóle nie ruszać przy wymianie membran. Spróbuj wyregulować dawkę paliwa u innego mechanika, albo u pompiarza, może mondek dostaje go za mało?

pupek86 27-03-2010 11:35

Odp: brak mocy po naprawie boostera
 
wozek wlasnie zostal u tego samego mechanika i bedzie sprawdzal op kolei wszystko. przy okazji sprawdzi turbine, bo moze juz czas cos tam zrobic z nia. ale wg mnie to na bank cos z boosterem, bo zanim byl rozebrany to mial zajebsitego buta na 2, a na 3 pod gore ciagnal jak dziki osiol, tyle ze te obroty wkurzaly. jutro bede wiedzial co i jak.

matrog19 27-03-2010 15:16

Odp: brak mocy po naprawie boostera
 
Jak mówisz ze booster psoci to obstawiałbym zacięty trzepień wewnątrz. Trzeba go wypolerować...

kubson1 27-03-2010 20:31

Odp: brak mocy po naprawie boostera
 
Nie daj się wciągnąć w naprawę turbo albo innych wtrysków, jeśli dostaniesz taką propozycje to zabieraj auto i sprawdź samemu jeszcze raz booster, albo daj auto do innego mechanika. Jakby co to tutaj masz opis jak działać przy naprawie boostera.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pupek86 28-03-2010 11:49

Odp: brak mocy po naprawie boostera
 
to jest na bank booster, turbina zostala sprawdzona i dziala. tylko chlera jak teraz trafic woptymalne ustawienie tego boostera calego. krecic srubka i co chwile jechac kawalek i sprawdzac?? bo nic innego nie przychodzi mi do glowy, a niestety trzpien nie byl zaznaczony przy rozbieraniu tego badziewia:(

Emmm 28-03-2010 11:52

Odp: brak mocy po naprawie boostera
 
Oczywiście Matrog19 i Kubson1 mają rację. Sprawdź ten booster i nie daj się doić mechanikowi.
Pozdrawiam

wujek75 28-03-2010 12:09

Odp: brak mocy po naprawie boostera
 
Cytat:

Napisał pupek86 (Post 1398525)
tylko chlera jak teraz trafic woptymalne ustawienie tego boostera calego. krecic srubka i co chwile jechac kawalek i sprawdzac??

...po pierwsze nie mam pojęcia czemóż to zakładasz kolejny temat dotyczący boostera - nie łatwiej podpiąć się pod stworzony już wątek by nie zaśmiecać forum :) ? - tym bardziej, że opis regulacji boostera po zmianie membran jest opisany na forum i wystarczy go spokojnie i cierpliwie przeczytać...
...po drugie kwestia mechanika, z którym kolejny już raz masz przeboje - najzwyczajniej znajdź takiego, który będzie miał pojęcie o tym za co się bierze :) ...

pupek86 28-03-2010 12:31

Odp: brak mocy po naprawie boostera
 
to juz inny mechanik, zaufany i polecany przez kilka osob ode mnie z miasta. powiedzial wlasnie ze przeczyszcil trzpien boostera, zachowal sterylnosc (powiedzial ze nawet ziarenko piasku moze zalatwic pompe) i bedzie regulowal ta sruba kontrujaca. mam nadzieje ze szybko uda sie trafic na takie ustawienie zeby wgniatal w fotel tak jak wczesniej:)

Emmm 28-03-2010 14:37

Odp: brak mocy po naprawie boostera
 
Jeśli zaufany mechanik a przy tym uczciwy (co ja piszę..., to tak jak z dinozaurami hehe), to z pewnością będzie po kłopocie :)
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.