Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   10 litrów na sto km to chyba zadużo!!!!!!????? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=37180)

Pakula 31-01-2008 21:59

10 litrów na sto km to chyba zadużo!!!!!!?????
 
10 litrów na sto km to chyba zadużo!!!!!!????? Takie mam spalanie w moim 2.0 TDDI.Jazda po mieście,ale jak w trasie to prawie niema różnicy!!!!.Jakie mogą być przyczyny?? Wymieniłem wszystkie filtry,olej,był podłączony do komputera i wszystko ok.Co moge jeszcze zrobić??

hotkot 01-02-2008 09:06

Re: 10 litrów na sto km to chyba zadużo!!!!!!?????
 
wymnien jeszcze komputer co ci pokazuje to spalanie. A tak na powaznie to zima i silnik pewnie niedogrzany to raz a dwa to moze kiepskie paliwko. Pozdrawiam

Piner 01-02-2008 09:44

Re: 10 litrów na sto km to chyba zadużo!!!!!!?????
 
Bez nerwow :fcp14
Poczytaj forum to zobaczysz ze takie spalanie moze i jest wysokie ale w miare w granicach zdrowego rozsadku.
Wiekszosci TDDI pali 7-9 ale po pierwsze mamy zime, moze jezdzisz tylko na krotkich odcinkach.
Proponowalbym zaczac od rutynowych czynnosci - filtry, dobra stacja paliwem bez wody, sprawdzenie opon(cisnienie), hamulce.
Sprobuj jezdzic caly czas(na probe oczywiscie) powyzej 1800 obrotow i nie do odciecia - zobaczysz ile wyjdzie po kilku dniach takiej jazdy(skasuj kompa przed proba)

Pakula 01-02-2008 15:03

Re: 10 litrów na sto km to chyba zadużo!!!!!!?????
 
Wymieniłem juz wszystkie filtry.Pytanko jak u was z temperaturą wody bo u mnie dość długo sie grzeje.Mechanik mi mówił że diesla ciężko jest nagrzać,benzyna szybciej sie nagrzewa.Co wy na to??

Pakula 01-02-2008 15:05

Re: 10 litrów na sto km to chyba zadużo!!!!!!?????
 
Cytat:

Napisał hotkot
a dwa to moze kiepskie paliwko. Pozdrawiam


Paliwko leje na BP ultimate :fcp1

overloaded26 01-02-2008 16:23

Re: 10 litrów na sto km to chyba zadużo!!!!!!?????
 
Pewnie kolega niedawno kupil auto i go musisz poznac:)

janosik 01-02-2008 16:47

Re: 10 litrów na sto km to chyba zadużo!!!!!!?????
 
Cytat:

Napisał Pakula
Wymieniłem juz wszystkie filtry.Pytanko jak u was z temperaturą wody bo u mnie dość długo sie grzeje.Mechanik mi mówił że diesla ciężko jest nagrzać,benzyna szybciej sie nagrzewa.Co wy na to??

Przy przesiadce z benzyny też zauważyłem, że dłużej się nagrzewa.
Poza tym po przyzwyczajeniu się zużycie oleju napędowego spada o ok 1l/100km.

Klimek 03-02-2008 10:48

Re: 10 litrów na sto km to chyba zadużo!!!!!!?????
 
TDDI 90 KM pali mi 8,4 na trasie. Na autostradzie, zaladowany max i osob.
To samo na naszych drogach na trasie (duzo mniej zaladowany)

w miescie na krotkich odcinkach (codzienny dojazd do pracy 3km) pali 10 litrow !!!! :fcp5

ozzman 03-02-2008 19:50

Re: 10 litrów na sto km to chyba zadużo!!!!!!?????
 
No ja jeszcze takich wynikow nie osiagnolem, mam na myli 10l. Spalanie utrzymuje mi sie w granicach 7-8l nie wazne czy trasa czy miasto, generalnie zawsze to bylo 7,6 do 7,8 na paliwie Shella, niedawno zalalem na Statoil i spalanie spadlo na 7,2 ? Wiec teraz znowu wlalem Shella i sprawdzam co wyjdzie.
Ale zeby porownywac spalanie trzeba wziac pod uwage rozmiarowke opon, zalewane paliwko, rejon w jakim sie poruszamy, typ nadwozia, skrzynie biegow, pewnie olej w silniku etc. etc. i wtedy moze sie okazac ze Twoje 10l to wcale nie duzo (to tak na pocieszenie) :)

Pakula 03-02-2008 21:57

Re: 10 litrów na sto km to chyba zadużo!!!!!!?????
 
Opony standardowe,paliwo na shellu,jedynie to głównie jezdże po mieście.Ale i tak wydaje mi sie że jest to zbyt duże spalanie!!!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.