Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119246)

Azazel85 07-01-2011 23:22

Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu
 
Witajcie - to mój pierwszy post na Waszym forum, chciałbym się zatem z wszystkimi serdecznie przywitać :)

Ale do rzeczy.
Na dniach/tygodniach planujemy zmieniać auto. Budżet w okolicach 20k zł, auto nie starsze niż 2003, ma być kombi w dieslu, najlepiej przyzwoicie wyposażony - ważne by auto było niedrogie w eksploatacji, względnie mało awaryjne (dostępność niedrogich części).
Heh, domyślam się że takie rzeczy to tylko w Erze, ale jednak... ;)

Jednym z faworytów spełniających powyższe oczekiwania jest właśnie Mondeo mk3. Inne auta które bierzemy pod uwagę to m.in. Mazda 6, BMW serii 5, Passat, Audi A6 avant - ale tu nie o nich.

Odrobinę poczytałem to co jest w necie - chciałem jednak zapytać u źródła. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie? Na co położyć nacisk u mechanika? Te TDCi są naprawdę takie złe? Dużo jest opinii że TDDi były dużo mniej awaryjne - ale w tych rocznikach już ich nie ma, a w dodatku to raczej słabe jednostki były (interesują nas głównie wersje 130 i 155KM). Czytałem o kole zamachowym, wtryskach, turbinie. Jak wygląda sprawa rozrządu, elektryki, zawieszenia (auto kupowane będzie w Niemczech i tam dalej użytkowane)? Czytałem o rudej na spodach drzwi. Czy coś jeszcze przychodzi Wam do głowy, czego można się spodziewać, czego szukać, o co pytać sprzedawcę itd.
Autem planujemy podjechać do ADAC na kontrolę "przed zakupem".

Będę wdzięczny za pomoc i wszelkie info.

Co byście powiedzieli o tych modelach - poważnie myślimy żeby podjechać je obejrzeć. Jakieś uwagi? Coś rzuca się w oczy, jakieś nieprawidłowości itp?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jedros1 11-01-2011 01:37

Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu
 
Witaj
Sam szukałem auta na mobile.eu i po ponad 6 miesiącach znalazłem :D

Co do pierwszego auta , bardzo fajne , ale........
posiada navi , która ci się na Polskę nie przyda - brak map.
Silnik 2.2 pięknie wymiata , ale....... urząd celny cię tak skosi za silnik powyżej 1998 cm3
wartość auta będzie brana z eurotaxu! 13% od wartości auta pow. 2000ccm! Więc od wartości 30000 zł akcyza wyniesie 3900!!!

link do 2 - go auta nie działa.

a co do trzeciego.... Dla mnie najlepszy wybór z tej całej dwójki....
Zanim pojedziesz , pisz do szwabika o podanie nr vin , i niech ci zrobi zdjęcia książki serwisowej.
Ja zanim kupiłem to pisałem maile do serwisów w DE czy aby faktycznie to mondeo było u nich naprawiane.....

Życzę miłej podróży po autko do DE :D

bolek-tarnow 11-01-2011 07:17

Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu
 
wybierajac miedzy pierwszym, a trzecim byłbym bardziej skłonny ku trzeciemu. oczywiscie pod wzgledem wyglady i wykonczenia wnetrza. jednym czym bym sie martwil to to, ze posiada DPF

rotor 11-01-2011 12:09

Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu
 
Generalnie spory rozrzut - Mondeo, Passat vs. A6, 5-tka...

Za dany poziom cenowy, jeżeli nie masz mocnego parcia na wyższą klasę, to proponowałbym mniejsze Mondeo/Passata (choć wcale nie są takie małe) - są młodsze i ze znacznie mniejszym przebiegiem, a co za tym idzie prawdopodobnie w znacznie lepszym stanie technicznym (ale tu nie ma reguły).
Jeżeli auto będziesz sprowadzał do Polski, to faktycznie, jak wspomniano wyżej - uwaga na akcyzę. Być może lepiej kupić 2.0 i wgrać chipa, wtedy prawie jak 2.2 w serii (chociaż gdyby do 2.2 wgrać chipa...).

Auta możesz poszukać również na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (ja tam znalazłem fajną ofertę i samodzielnie sprowadziłem Modolota - tu polecam komis Autohus: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]).

A czy Mondolot nie posiada tzw. suchego DPFa? Raczej nie powinno być z tym problemów...

kordyl 11-01-2011 17:19

Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu
 
A ja tylko dodam, ze akcyza na auta pow 2l to 18,6% wartości pojazdu. Czyli jeszcze więcej niż policzył Kolega jedros1. Jednym słowem złodziejstwo... Pozdr, RJ

Azazel85 11-01-2011 18:09

Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu
 
Dzięki Wam serdeczne za odzew;)

Więc po kolei - auto do Polski sprowadzane nie będzie, kupione rejestrowane i użytkowane będzie w Niemczech, do PL przyjeżdżać będzie okazjonalnie turystycznie :) Także problem akcyzy odpada - aczkolwiek i tak skłaniałbym się ku 2.0/130.
No chyba że 2.2 pali tyle samo, a jest np z jakiegoś powodu mniej awaryjny :)

Mi również najbardziej podoba się ostatnia propozycja, ładnie to duże navi wygląda, plus że czarny i ładnie przyciemnione szyby :)
Skoro piszecie że po zdjęciach niczego złego nie widać, tym bardziej chcę go zobaczyć :)

Że jest DPF być może nawet lepiej - bo auto spełnia wtedy Euro4 i ma zieloną naklejkę - co w Niemczech bywa przydatne, bo z żółtą już nie wszędzie można wjechać...
Z tego co gdzieś chyba (tutaj?) czytałem Mondeo ma suchego DPF'a - aczkolwiek z nim też są problemy, i po prostu po przyjeździe do PL 1k zl trzeba będzie wyłożyć i go w kosmos wywalić z auta :)

Co do innych aut, to po przejrzeniu ofert itd, Audi raczej skreśliliśmy, BMW jeżeli już to ewentualnie 320d, ale raczej koszty części i napraw BMW powodują że raczej nie bierzemy go pod uwagę, no chyba że trafiłaby się jakaś super sztuka, Passata raczej też nie chcemy, o ile o Mondeo powiedziałbym że jest elegancko-neutralny (szczególnie w czerni), o tyle Passat jest mdły :)
Za to mocno podoba mi się Mazda 6, która jest co prawda nieco droższa, ale w budżecie można się zmieścić, a autko fajne - są oczywiście minusy, choćby taki że jest ich mało, trudniej więc coś fajnego znaleźć, niemniej na pewno też bierzemy ją mocno pod uwagę - ale o tym nie tutaj.

A jak w Mondeo wygląda nagłośnienie, np w takiej wersji jak w tym trzecim wariancie (tzn z dużą navi), jest jakiś wzmacniacz? Ile jest głośników? Grają jako-tako, czy raczej trzeba to wymieniać? :) Audiofilem nie jestem, dyskoteki nie chcę, ale lubię jak muzyka jest choć przyzwoicie czysta i ładna :)
I jeszcze pytanko, czy pod taki ekranik (jak w 3cim ogloszeniu), raczej bezproblemowo można podłączyć kamerę cofania zintegrowaną z biegiem wstecznym?

Focusik2002 11-01-2011 18:56

Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu
 
TDCi nie są złe , wystarczy że będziesz dbał o paliwo , o wymiane oleju filtrów w odpowiednim czasie i nie będziesz strzelał ze sprzęgła bo dwumasa Tdciku to porażka i z wtryskiwaczami jest tak samo , są tak cholernie czułe na te paliwo , że to masakra.

Focusik2002 11-01-2011 19:00

Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu
 
Cytat:

Napisał bolek-tarnow (Post 1574633)
wybierajac miedzy pierwszym, a trzecim byłbym bardziej skłonny ku trzeciemu. oczywiscie pod wzgledem wyglady i wykonczenia wnetrza. jednym czym bym sie martwil to to, ze posiada DPF

DPF to nie problem , problem to są wtryski i dwumasa w TDciku :D Na to trza zwrócić poszczególną uwage bo jak CI wtryski polecą to ostro fikniesz :D no i z dwumasą też fikniesz .

DPF zawsze można ściągnąć chociazby w takim serwisie jak V-tech .

jedros1 12-01-2011 12:47

Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu
 
Nagłośnienie było różne , zależy jaką opcję nagłośnieniową posiada....
U mnie wedle vin miałem serię pakietu Gold 3 - co to oznacza ??? A grom go wie , grało i gra super , jak na fabryczne głośniki.
Musisz wziąć nr vin i sprawdzić jaki ma pakiet... i tyle...
A jeżeli auto ma być cały czas w DE to nie zastanawiaj się i szukaj takiego jak opcja 3 tylko z silnikiem 2.2 :D
Pozdrawiam

Azazel85 12-01-2011 18:20

Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu
 
Cytat:

Napisał jedros1 (Post 1575475)
A jeżeli auto ma być cały czas w DE to nie zastanawiaj się i szukaj takiego jak opcja 3 tylko z silnikiem 2.2

A czymś oprócz mocy ten silnik od 2.0 się różni?
Jaka jest realna różnica w spalaniu między 130KM a 155KM?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.