Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Szarpie przy puszczaniu gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339929)

ŁukaszD 19-03-2024 09:46

Szarpie przy puszczaniu gazu
 
Cześć. Od dnia zakupu mam taki problem, że przy puszczaniu pedału gazu czuję lekkie szarpanie. Samochód mam od pół roku, dzieje się to sporadycznie, zauważyłem, że objaw się pogłębia gdy jedziemy autem w 4 osoby i podczas jazdy pod górkę puszczam gaz. Samochó to Ford Focus 1.0 155KM, ze skrzynią powershift. Auto jest na gwarancji, natomiast do serwisu mam 100 kilometrów i zanim pojadę chciałbym poznać Wasze doświadczenia w tym temacie bo wiem, że to nie jednostkowy przypadek. Z góry dzięki za pomoc :)

ŁukaszD 21-03-2024 05:45

Odp: Szarpie przy puszczaniu gazu
 
Podbijam pytanie...

robert_71 21-03-2024 07:34

Odp: Szarpie przy puszczaniu gazu
 
Wygląda na to, że jednak jednostkowy przypadek, skoro nikt nie odpowiada. Były narzekania na pracę 8 biegowego AT, ty masz 7 biegowe DCT. Sam jeżdżę od końca lipca 2023 focusem z takim samym napędem jak u ciebie i ta skrzynia u mnie pracuje płynnie. Jedyny raz kiedy szarpnęła to gdy rozpędziłem się dość dynamicznie do 140, odpuściłem gaz, a następnie dokładnie w tym momencie gdy skrzynia wrzuciła wyższy bieg depnąłem w podłogę. Wtedy automat wykonał głęboką redukcję i szarpnął. To jedyny przypadek w ciągu już ponad 30 tysięcy kilometrów.
Tak się zastanawiam, czy poszarpywanie o którym piszesz nie jest generowane przez układ miękkiej hybrydy. Jeżeli jedziesz pod górę z wciśniętym gazem to silnik elektryczny pracuje wspierając benzynę. Odpuszczasz lekko gaz i silnik elektryczny przestaje pomagać. Jeśli odpuścisz gaz mocniej auto przechodzi w tryb odzyskiwania energii, czyli silnik elektryczny zamiast pomagać zaczyna obciążać (hamować) samochód. Zwróć uwagę czy sposób w jaki odejmujesz gaz (szybciej lub wolniej, całkowicie odpuszczasz czy tylko trochę) ma wpływ na to szarpanie. Możesz sobie ustawić na desce rozdzielczej wyświetlanie wskaźnika pracy układu hybrydowego i może też coś to powie. Zobaczysz czy wskaźnik hybrydowy nie przeskakuje w momencie poszarpywania pomiędzy trybem wspomagania i trybem odzysku energii. Czy to poszarpywanie zależy w jakiś sposób od tego jaki masz włączony tryb jazdy?

ŁukaszD 23-03-2024 21:42

Odp: Szarpie przy puszczaniu gazu
 
Najbliższa trasa za 2 tygodnie, sprawdzę podpowiedzi. Na innej platformie widziałem kogoś z identycznym objawem, niestety zginął mi ten wątek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.