Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Pojemnosc bagaznika jak to wygląda ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194472)

sqrag 28-11-2013 21:43

Pojemnosc bagaznika jak to wygląda ?
 
witam

przymierzam się do zakupu samochodu
obecnie posiadam ford focus MK1 3d
rodzina 2 plus 1

jak wygląda pojemność bagażnika w tym samochodzie
czy zmieści się w nim spokojnie wózek plus jakieś bagaże
czy raczej jest to nie możliwe
oczywiście jestem świadomy ze jest to nieco ponad 300 l

pozdrawiam

MarSz 29-11-2013 05:52

Odp: pojemnosc bagaznika
 
Zakładam, że pytasz o kuge I w tym dziale.
Ja w tym roku wybrałem się nią na krótki wyjazd nad morze (dłuższy weekend).
Też rodzina 2+1 (żona jednak zabiera trochę tych rzeczy).
Wózek mieliśmy ale taką składaną spacerówkę (nie wiem czy taki masz na myśli, czy taki na mniejsze dziecko).
Jedna duża walizka, dwie mniejsze i jakieś torby.
Wszystko weszło bez problemu.

Generalnie sam bagażnik podobno nie jest za duży (takie opinie słyszałem - nie mam porównania) ale widzę, że w niektórych samochodach z nominalnie większym litrażem bagażnika - często problemem jest nieustawna (nieoptymalna) przestrzeń bagażowa ze względu na jego nieforemny kształt lub nadkola.
W kudze akurat wydaje mi się to być dosyć ustawne.

A poza tym - można wyjąć w razie potrzeby te przekładki styropianowe (robiące za różnego rodzaju schowki) i powiekszyć znacznie pojemność bagażnika w dół - tylko wtedy już większe bagaże trzeba wkładać a nie da się wsunąć bo podłoga jest niżej niż próg bagażnika. Przydałoby się oczywiście coś wtedy położyć bo jest pod tym goła karoseria lub miejsce na koło zapasowe (tak mi się wydaje ale to pewnie jest zależne od wersji - ja mam zestaw naprawczy) ale to chyba nie problem.
Ja z tego nie korzystałem - raz tylko zajrzałem z ciekawości co jest pod tymi przekładkami.

b@rth 29-11-2013 11:13

Odp: pojemnosc bagaznika
 
Generalnie Kuga I nie ma za duzego bagaznika...
Jak bedziesz chcial to wszystko sie da spakowac...
Ja bylem 4 osobami w Holandii na 5 dni i pojechalismy i wrocilismy ze wszystkim... a nawet wiecej wracalo...
Kuga ma dosc ustawny bagaznik, sporo schowkow - pod kanapa z tylu oraz pod nogami z tylu...
Co do miejsca pod pokrywa w bagazniku to jak masz zapasowke to mozesz zapomniec o tym "dodatkowym" miejscu... chyba ze pare butelek z woda tam wcisniesz...
Tragedii nie ma, ale majac wczesniej focusa II kombi to stwierdzam ze focus mial i glebszy i szerszy bagaznik...

tomaszjan31 30-11-2013 22:11

Odp: pojemnosc bagaznika
 
Oj kolego, o tych schowkach w podłodze i pod fotelami tył mogłeś nie wspominać. To raczej na drobne kosmetyki zony, lub drobną gotówkę ;)

b@rth 01-12-2013 14:44

Odp: pojemnosc bagaznika
 
Cytat:

Napisał tomaszjan31 (Post 2116758)
Oj kolego, o tych schowkach w podłodze i pod fotelami tył mogłeś nie wspominać. To raczej na drobne kosmetyki zony, lub drobną gotówkę ;)

Ja tam wozilem "kilka" ladnych prezentow w plynie... :P

tomaszjan31 01-12-2013 19:49

Odp: pojemnosc bagaznika
 
Dobrze, ze jakas trawa sie koledze nie przykleiła do stop z powrotu z Holandii. Mogłaby trafić pod nogi schowka;)

b@rth 02-12-2013 09:26

Odp: pojemnosc bagaznika
 
Cytat:

Napisał tomaszjan31 (Post 2117170)
Dobrze, ze jakas trawa sie koledze nie przykleiła do stop z powrotu z Holandii. Mogłaby trafić pod nogi schowka;)

Wracajac z Holandii sie nie chowalem... :diabelek:
Wieksza konspiracje robilem jezdzac po firmach... na bramie lubia zagladac do aut... a tu nic, czysciutko... :027:

kuba1961 24-11-2023 10:34

Odp: Pojemnosc bagaznika jak to wygląda ?
 
Czy ktoś zna wymiary bagażnika MK1 Szerokość i głębokość paczki którą wsadzę do niego ?

Marcin230 24-11-2023 10:45

Odp: Pojemnosc bagaznika jak to wygląda ?
 
34 płyty chodnikowe w rozmiarze 35x35 weszły bez problemu. Nie wiem czy to dobry wyznacznik wielkości paczki :D

kuba1961 24-11-2023 11:02

Odp: Pojemnosc bagaznika jak to wygląda ?
 
Dzięki za info ale ja potrzebuję wozić w bagażniku pakę 70x100x40. Stąd prośba o wymiary


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.