Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Poduszka pasażera wystrzeliła podczas postoju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80452)

Amar_2006 10-10-2009 18:10

Poduszka pasażera wystrzeliła podczas postoju
 
Witam,

W dniu dzissiejszym myjac kokpit w aucie wystrzeila mi samoczynnie poduszka od strony pasazera przod.

Co w takim przypadku robic? Szyba przednia jest zbita, auto ma AC ale przyznacie ze dziwny przypadek. Malo mi glowy nie oderwalo. Nie wiem co robic z tym fantem.

Moge zalaczyc zdjecia

wojtekjanus 10-10-2009 18:18

Odp: Poduszka pasażera wystrzeliła podczas postoju
 
Znasz historię auta? Masz je od nowości?

Amar_2006 10-10-2009 18:30

Odp: Poduszka pasażera wystrzeliła podczas postoju
 
Niestety nie mam od nowosci i wiem ze mialo kolizje, ale przejechalem 30 000 km

wojtekjanus 10-10-2009 18:47

Odp: Poduszka pasażera wystrzeliła podczas postoju
 
Gdybyś miał od nowości i bezwypadkowe, to można by szarpać się z Fordem, a tak to ciężko ci będzie wyrwać pieniądze z AC, pomijając opłacalność (udział własny i zniżka). Na pewno nie będą chcieli uznać swoich zobowiązań i będą mieć 1000 argumentów na to.
Ale chyba ważniejsze jest znalezienie przyczyny. Gdyby mi tak poducha odpaliła w kabinie podczas jazdy, to bym chyba na serce kojfnął :537: ...

Amar_2006 10-10-2009 18:54

Odp: Poduszka pasażera wystrzeliła podczas postoju
 
juz nie chodzi o koszty-olac to . ale znlaezienie prztyczyny bo az boje sie co by bylo gdyby podczas jazdy to sie stalo. Teraz to moge dziekowac Bogu ze podczas postoju, ale z drugiej strony to jestem wkurzony....to niby dla naszego bezpieczenstwa jest monotowane ale nawet podczas postoju dostac taka poducha to nie jest mile a w uszach od trzech godzin mi piszczy.

Ciekwe ile mnie taka przyjemnosc bedzie kosztowac w aso bo jade do nich w poniedzialek?

conris 10-10-2009 19:01

Odp: Poduszka pasażera wystrzeliła podczas postoju
 
Cytat:

Napisał Amar_2006 (Post 1262004)
juz nie chodzi o koszty-olac to . ale znlaezienie prztyczyny bo az boje sie co by bylo gdyby podczas jazdy to sie stalo. Teraz to moge dziekowac Bogu ze podczas postoju, ale z drugiej strony to jestem wkurzony....to niby dla naszego bezpieczenstwa jest monotowane ale nawet podczas postoju dostac taka poducha to nie jest mile a w uszach od trzech godzin mi piszczy.

Ciekwe ile mnie taka przyjemnosc bedzie kosztowac w aso bo jade do nich w poniedzialek?

Podaj szczegoły data produkcji , wersja, od którego dealera.Może to przypadek "seryjny" tylko Ford Polska się nie przyznaje i nie wzywa do serwisów. Ostatnio nawet Lexus sie przyznał do wad fabrycznych swoich produktow w USA.
Ale tam lobby prawników broniących rodzin ofiar jest silniejsze.I kasa insza.

Amar_2006 10-10-2009 19:13

Odp: Poduszka pasażera wystrzeliła podczas postoju
 
rok produkcji grudzien 2006 , wersja ABIENTE.
Ale wiem ze poducha byla wymieniana tylko nie wiem czy w aso czy wstwiona jaks uzywka i to mnie najbardziej wkurza jesli ktos robil to domowym sposobem

mondeo70235 10-10-2009 21:00

Odp: Poduszka pasażera wystrzeliła podczas postoju
 
kolego miałem taki przypadek w mercu wystrzeliła kurtyna boczna jak otwierałem autko,okazało się że zwarcia dostał czujnik ,ale serwis uwzględnił naprawe ,bo samochód miał rok i był serwisowany

Amar_2006 11-10-2009 14:27

Odp: Poduszka pasażera wystrzeliła podczas postoju
 
Czy jest jaks mozliwosc zeby to Ford wymienil na wlasny koszt?

1floyd 11-10-2009 15:22

Odp: Poduszka pasażera wystrzeliła podczas postoju
 
Witam. Moim skromnym zdaniem nikła szansa na uznanie przez Forda że to ich wina że poducha odpaliła z powodu błędu producenta. Po pierwsze samochód po kolizji a naprawa poza ASO. Po drugie brak protokółu z przeglądu po naprawczego potwierdzającego prawidłowość naprawy i zastosowania technologii i materiałów zgodnych z zaleceniami producenta. Masz rachunki świadczące o tym że podczas wymiany zamontowano fabrycznie nową poduszkę?. Jeśli był to jakiś odzysk kaplica....
Pozdrawiam 1floyd


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.