Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] komunikat "przeciążenie filtra silnika" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187728)

arkmyl12 11-08-2013 23:06

komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Ostatnio po przejechaniu jednym ciągiem ok 800 km szybkość ok 130 km/h
pojawił się na chwilkę komunikat "przeciążenie filtra silnika", po jakiejś półgodzinie jeszcze raz i spokój. przejechałem jeszcze ok 500 km i wiecej się nie pokazał. Auto jedzie normalnie. Szukałem w instrukcji ale nic o takim komunikacie nie znalazłem. Mondek 2,0 140KM.
Miał ktoś może podobny problem?

Lukasz102 12-08-2013 10:05

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Jak jeździ to jeszcze nie jest źle:surprise:. Dawno wymieniałeś filtry paliwa/powietrza? Inna przyczyna mi nie przychodzi do głowy:<. :pomysl: Chyba że gdzieś po deszczu jakieś zwarcie. W jakich warunkach jechałeś? Deszcz czy susza:p?

leszcz 12-08-2013 10:07

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Cytat:

Napisał Lukasz102 (Post 2058838)
Jak jeździ to jeszcze nie jest źle:surprise:. Dawno wymieniałeś filtry paliwa/powietrza? Inna przyczyna mi nie przychodzi do głowy:<. :pomysl: Chyba że gdzieś po deszczu jakieś zwarcie. W jakich warunkach jechałeś? Deszcz czy susza:p?

Raczej chodzi o DPF .................................................. .................

Sebastekatowice 12-08-2013 14:33

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
po takim przelocie DPF powinien być czysty, podepnij pod kompa może coś wyjdzie

arkmyl12 12-08-2013 19:09

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
było sucho jak pieprz, wracałem z Chorwacji w piatek. Co do filtrów to istotnie dawno nie były wymieniane. choć filtr powietrza wymiania się podobno co 40 tyś. Mam nadzieje że to nie dpf. Pewnie bez podpiecia pod kompa się nie obejdzie :( :(

mrk26 13-08-2013 15:17

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Cytat:

choć filtr powietrza wymienia się podobno co 40 tyś
Chyba częściej ;)

TOMAS 13-08-2013 15:23

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Chyba nie, tzn instrukcja zakłada filtr powietrza co 40 tyś ale jest on tani i ja np wymieniam co przegląd :)

tdl 13-08-2013 16:05

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
ja tak samo jak filtr powietrza co przeglad zmieniam rowniez filtr paliwowy rada mojego mechanika nigdy nie wiadomo co to za rope tankujemy u nas w kraju

MaXyM 13-08-2013 16:48

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
i filtr oleju i kabinowy ;)

danielr 13-08-2013 17:41

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Moim zdaniem ten komunikat dotyczył DPF. Przy 130 km/h na trasie nie oczyścisz filtra, bo ten silnik ma wtedy poniżej 2,5 tys. obrotów a to za mało. No chyba, że jechałeś na trójce albo na czwórce całą trasę to generalnie wtedy mógłby się DPF wypalić ładnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.