Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] głuchy huk,spręzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179046)

kris1980 28-03-2013 23:03

głuchy huk,spręzyna
 
Witam,od jakiegoś czasu(pisałem o tym na forum)pojawił się świst pod maską,on narastał i znikał.Po oględzinach kilku mechaniorów stwierdzili abym tak pojeżdził i obserwował auto.Lecz tu nagle pare minut temu w drodze po pracy na czwartm biegu obroty około 2000 i prędkość 60km/h usłyszałem głuchy strzał pod maską(bardzo głośny) pojawiła się sprężynka oraz spadek mocy!!Doczłapałem się powoli do domu i auto zgasiłem i odpaliłem kilka razy i normalnie chodził i sprężynka się nie pojawiła.Jutro rano sprawdzę jak chodzi i czy kopci.
Czy może jakieś Panowie mają sugestie co do tego przypadku???
Przebieg 200tyś
nowy EGR,nOWY DOCISK DWUMASY,NOWY NAPINACZ I ROLECZKI.

kris1980 29-03-2013 06:35

Odp: głuchy huk,spręzyna
 
nikt nic nie podpowie?

Mariusz 29-03-2013 07:52

Odp: głuchy huk,spręzyna
 
Cytat:

Napisał kris1980 (Post 1986115)
Jutro rano sprawdzę jak chodzi i czy kopci.

Sprawdziłeś? Coś zauważyłeś?

jareczek1980 29-03-2013 08:21

Odp: głuchy huk,spręzyna
 
podejrzewam ze któraś rura dolotu strzeliła, koleżanka miała tak samo w focusie

kris1980 29-03-2013 08:34

Odp: głuchy huk,spręzyna
 
Ide sprawdze komore i jak odpala

Bump: odpaliłem i ok,lecz jak wbiłem na wsteczny to zaczeły falować obroty i świst spod maski.Przejechałem się 500 metrów,wruciłem i obroty nie falują.Od gory wszystko wygląda ok,węże podłączone,lecz ten cholerny swist gdzieś jakby turbo ale jakby pod turbo!!!Turbawka jest sucha!!Jadę teraz na zakupy wróce za dwie godzinki i zobaczę co się z nim dzieje jak będzie rozgrzany.Żadna sprężynka się nie zapaliła i obroty trzyma.Dobra spadam,narazie:?

kris1980 29-03-2013 12:14

Odp: głuchy huk,spręzyna
 
No i nic,wszystko działa bez usterek!Dziwne.

Mariusz 29-03-2013 15:20

Odp: głuchy huk,spręzyna
 
Musiało jednak jakiegoś węża rozerwać w układzie turbo i przez ową dziurę uciekają Ci konie i kobyły w pole. Może ich uciekać niedużo, bo dziura/pęknięcie nie jest duże, ale na pewno jest. Odpal silnik, posadź kogoś za sterami i niech gazuje, a Ty głowa pod maskę i nasłuc*** skąd świst dobiega.

Przeczytaj sobie ten temat od dechy do dechy:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kris1980 29-03-2013 19:46

Odp: głuchy huk,spręzyna
 
Jutro na spkojnie po poświęceniu jajeczek dopadne w zółwim i dokładnym tepie mondzia i posprawdzam wszystkie przewody.Koniecznie na uspokojenie zakupię browarka:pA no i żonke zatrudnię do przygazowania.
Dziękuje za podpowiedż.

yodam 30-03-2013 08:37

Odp: głuchy huk,spręzyna
 
Ja mam podobny problem co kolega wyżej. Przy odpalaniu samochodu zapala się kontrolka "sprężynka" i samochód traci moc (wysokie obroty i maksymalna prędkość jakieś 60km/h). Dzieje się tak już od mniej więcej grudnia, na początku wystarczyło zgasić autko i odpalić i wszystko było ok, teraz to już nie pomaga i trzeba liczyć że za którymś razem kontrolka się nie zapali. W czasie jazdy objawia się to tym, że samochód nagle zwalnia do w/w prędkości i łapie wysokie obroty. Jak się przejedzie kilka kilometrów i samochód rozgrzeje się to kontrolka się nie zapala. Samochód to Ford Mondeo MK3 z 2006 roku, przejechane miał około 180tyś jak go kupiliśmy. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

kris1980 30-03-2013 09:27

Odp: głuchy huk,spręzyna
 
Siemka,może sprawdz zawór EGR,ja tak miałem przez kilka miesięcy aż wkońcu wymieniłem na nowy rok temu.Problem znikł.U mnie kolego to tak jak poprzednicy mi podpowiedzieli będzie coś z przewodami powietrza-sprawdzę je dokładnie po południu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.