Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Cieknąca pompa wspomagania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138770)

mondeonik 03-09-2011 14:21

Cieknąca pompa wspomagania
 
Dziś przytrafiła się kolejna usterka mojego mondka najpierw pojawił się dziwny dźwięk przy kręceniu kierownicą a jak podniosłem maskę to zauważyłem że z pompy wspomagania kierownicy kapie olej ( tak gdzieś pod spodem bo na parkingu nie sposób coś więcej zobaczyć) na dodatek olej w zbiorniczku zrobił się czarny. Podejrzewam ze chyba padła pompa ( dodam ze jest wspomaganie ale tak jakby ciężej się kręciło kierownicą i jest większy hałas) ale teraz nie mam pojęcia czy da się naprawić te pompę czy trzeba ja całą wymieniać może ktoś coś poradzi. A może ma ktoś jakiś schemat tej pompy bo w mojej mądrej książce nic oprócz rysunku niema.

Emmm 03-09-2011 14:41

Odp: Cieknąca pompa wspomagania
 
Kolego, odpuść sobie naprawę. Masz trzy wyjścia: kupić nówkę, kupić używkę, oddać swoją pompę do regeneracji. Niestety nie wiem czy temat dotyczy mk1 czy mk3, więc trudno konkretnie doradzić, ale wydaje mi się, że chodzi o mk1, więc tu rozsądnym wyborem jest chyba używka.
Pozdrawiam

mondeonik 03-09-2011 15:36

Odp: Cieknąca pompa wspomagania
 
Gdyby dotyczył starego mondka to dałbym sobie spokój ale to dotyczy MK 3 i wydaje mi się że warto zastanowić się nad naprawą tym bardziej że chyba nie jest ona bardzo skomplikowana.

mondi80 03-09-2011 15:42

Odp: Cieknąca pompa wspomagania
 
Regenerowaną kupisz za 500 zł ja taką kupiłem jeżdżę od zimy i jakoś daje rade a olej to standard jak czarny to znaczy że syf w zbiorniku najlepiej przepłukać układ i dopiero poskładać na czystym oleju

mondeonik 03-09-2011 16:16

Odp: Cieknąca pompa wspomagania
 
ja jednak chyba zastanowię się nad samodzielną regeneracją tylko gdzie zdobyć zestaw naprawczy może ktoś wie?

jarowo 03-09-2011 18:05

Odp: Cieknąca pompa wspomagania
 
Ja jak się dowiadywałem koszt regeneracji pompy to powiedzieli ze 250-300zł.
Kupiłem używkę i chociaż nie cieknie to dosyć głośno chodzi, więc z tymi używkami różnie bywa.

mondeonik 03-09-2011 18:41

Odp: Cieknąca pompa wspomagania
 
Poczytałem i wiem troszkę więcej, tylko może ktoś wie jaki rozmiar łożyska i uszczelniacza kupić to myślę że w jedno popołudnie się uporam a tak na dwa dni muszę unieruchomić samochód.

Emmm 04-09-2011 23:01

Odp: Cieknąca pompa wspomagania
 
Kolego, łożyskiem i uszczelniaczem załatwisz jedynie wyciek a sam napisałeś, że
Cytat:

Napisał mondeonik (Post 1704143)
dodam ze jest wspomaganie ale tak jakby ciężej się kręciło kierownicą i jest większy hałas

.
Pozdrawiam

mondeonik 05-09-2011 19:35

Odp: Cieknąca pompa wspomagania
 
Właśnie dziś wyjąłem pompę i rozłożyłem na czynniki pierwsze, jutro do sklepu nowe łożysko i uszczelniacz i zobaczymy efekt naprawy. A tak odnośnie hałasu mam nadzieję że to łożysko powodowało ten podwyższony dźwięk. Zastanawia mnie jeszcze napinacz paska jakoś ciężko się napina. Jutro o tej porze mam nadzieję że coś więcej napisze na temat mojej pompy. A poza tym dla innych wiadomość łożysko w pompie 6202 a simering 15x24x6.

Emmm 05-09-2011 23:10

Odp: Cieknąca pompa wspomagania
 
Uparty jesteś :) Pozostaje życzyć powodzenia i trzymać kciuki. Napisz jaki efekt uzyskasz.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.