Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] silnik nie schodzi z obrotów przy zmianie biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=143841)

dero80 14-11-2011 16:42

silnik nie schodzi z obrotów przy zmianie biegów
 
Witam mam do Was pytanie posiadam focusa z 2004 r 1,4 75km auto nie schodzi z obrotów podczas zmiany biegów mechanior ponoć wyczyścił silniczek krokowy i bez zmian . Jest jeszcze jeden objaw auto na biegu jałowym cały czas utrzymuje 1200 -1300 obr. Może jakieś sugestie i co jeszcze podsunąć fachowcowi bo już rozkłada ręce
Dzięki

llukas17 14-11-2011 16:53

Odp: silnik nie schodzi z obrotów przy zmianie biegów
 
Silniczek krokowy czyszczenie nie zawsze pomaga (na sprawnym po odłączeniu na pracującym silniku powinien silnik zgasnąć) potencjometr przepustnicy też daje takie objawy, nieszczelność w dolocie, nie domykająca się przepustnica od tego trzeba zacząć sprawdzać

VoyTasS 14-11-2011 16:59

Odp: silnik nie schodzi z obrotów przy zmianie biegów
 
Zawór podciśnienia może tez być.

Daro19823 14-11-2011 18:30

Odp: silnik nie schodzi z obrotów przy zmianie biegów
 
krokowy masz do wymiany ja tak miałem w fiescie . kup nowy czyszcze nie masz tylko na chwile

Buniocek 14-11-2011 20:07

Odp: silnik nie schodzi z obrotów przy zmianie biegów
 
miałem to samo... przepustnica była do wymiany

dero80 14-11-2011 20:50

Odp: silnik nie schodzi z obrotów przy zmianie biegów
 
dzieki a jakie to koszty
silniczek lub ta przepustnica

januhowski 14-11-2011 21:37

Odp: silnik nie schodzi z obrotów przy zmianie biegów
 
miałem to samo wysokie obroty na biegu jałowym aż do momentu gdy autko jechało,po zatrzymaniu obroty spadały do ok 900 wymieniłem krokowy wyczyściłem przepustnice i było dobrze przez 4 miechy i teraz znowu mam to samo wymiana krokowca nie dała efektów.mechanior mówi że to moze być jakas sonda lambda i że to kosztuje 350 zeta.czy ktoś wie może co to jest ta sonda o do czego to służy???

TomFoc 14-11-2011 21:40

Odp: silnik nie schodzi z obrotów przy zmianie biegów
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

leszek1 14-11-2011 21:45

Odp: silnik nie schodzi z obrotów przy zmianie biegów
 
Zacznij od sprawdzenia wszystkich rurek plastikowych i gumowych wokół kolektora ssącego i filtra,bo któraś będzie ciągnąć lewe powietrze,i już obroty stoją,silniczek krokowy zostaw na koniec.

januhowski 15-11-2011 10:25

Odp: silnik nie schodzi z obrotów przy zmianie biegów
 
a może ktoś zna jakiegoś mechaniora w okolicach elbląga olsztyna lub gdańska który może mi pomóc z tmi wysokimi obrotami bo wszyscy do tej pory to tylko biorą na komputer i nic nie robią poza braniem kasy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.