Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Podświetlenie drzwi tylnych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103299)

pkakakozi 20-06-2010 17:59

Podświetlenie drzwi tylnych
 
Witam
Ostatnio trochę czasu spędzam przy samochodzie czy to wymieniając żarówki na diody, czy chociażby przy montażu świateł do jazdy dziennej.
Ostatnio się zastanawiałem czy nie zrobić podświetlenia drzwi tylnych tak, aby w momencie otwarcia drzwi, pasażerom świeciło pod nogi ( żeby nie stanąć w wodzie lub czym gorszym )
Może ma ktoś u siebie podobne rozwiązanie. Sam myślałem albo o dodatkowej lampce + jakiś klosz lub dioda w gnieździe. Tylko skąd wziąć zasilanie ?

Pozdrawiam

Pablo_X 20-06-2010 18:52

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
Najlepiej z podświetlania nóg z przodu kabiny.
Do drugiego liftu nie powinno być z tym problemu. Później często brakuje już tej wiązki :?
W zasadzie zasilanie idzie z bezpiecznika F99 przez złącze c500 pin 11, do żarówek i dalej do złącza c427 pin 3 w module GEM.

maestro06 21-06-2010 09:33

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
możesz wstawić diody smd te płaskie (akurat wejdą w szparę pod plastikiem bocznym) a zasilanie albo jak kolega pisał albo od lampki z podsufitki

Pablo_X 21-06-2010 19:53

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
Cytat:

Napisał maestro06 (Post 1460393)
a zasilanie albo jak kolega pisał albo od lampki z podsufitki

Takie rozwiązanie miało by tą zaletę, że można by je było włączyć w dowolnym momencie razem z oświetleniem podsufitki.

Karlito 21-06-2010 21:02

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
Ja cos takiego porobiłem na wszystkich drzwiach razem z czerwonymi swiatłami zeby ktos mi nie urwał drzwi. Kupiłem takie płaskie listewki na ledach SMD elastyczne daja duzo swiatła, kable podczepione do oryginalnego poswietlenia nog z przodu samochodu przeciagniete przez troche powiekszone otwory na wkrety w boczku, maja odrazu podklejona tasme 3M, po 6 miesiacach nie odpada czy najwiekszy mroz czy goraco.

Tari 21-06-2010 21:37

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
ja w przednich podlaczylem sie pod instalacje lusterek. latwo i przyjemnie, z tylu za to zamierzam zmotac cos z krancowkami zeby sie zapalaly po otwarciu drzwi ale to przy okazji kiedys..
sa jakies wolne piny w oryginalnych wiazkach drzwi tylnych ?

pkakakozi 21-06-2010 22:16

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
Karlito masz może jakieś fotki ?
Chętnie zobaczyłbym jak to wygląda u Ciebie
maestro06 z tą podsufitką nie głupi pomysł. Kwestia tylko odpowiedniego przeciągnięcia przewodów.

Pozdrawiam

maestro06 22-06-2010 09:24

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
Cytat:

Napisał pkakakozi (Post 1460938)
Karlito masz może jakieś fotki ?
Chętnie zobaczyłbym jak to wygląda u Ciebie
maestro06 z tą podsufitką nie głupi pomysł. Kwestia tylko odpowiedniego przeciągnięcia przewodów.

Pozdrawiam

nawet nie będziesz musiał ściągać podsufitki, w sumie właśnie zaczęły mi się wakacje ;) to też się za to zabiorę.

pkakakozi 22-06-2010 21:35

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
To chętnie podpatrzę i skorzystam z doświadczenia kolegów :)
Przerabiał ktoś z was może lampkę nad głową kierowcy i pasażerów tylnych siedzeń tak aby świeciły w nich diody w lampkach do czytania. Katoda z anodą tak są podłączone, że za cholerę nie chce świecić a zamiana przewodów spowoduje brak światła przy otwarciu drzwi.

Karlito 24-06-2010 11:02

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
3 załącznik(i)
Daje foty jak to u mnie wyglada, na stykach jest silikon nakładany myślą "od przybytku głowa nie boli" na trzecim zdjęciu widac jak ida przewody, potem z drzwi do kostki i progiem do żarówki pod nogami z przodu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.