Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Rozrusznik czy inna zaraza? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=174297)

florys 23-01-2013 15:48

Rozrusznik czy inna zaraza?
 
Pierwszy raz zdarzyło się coś takiego w zeszłym roku zimą, w tym roku już dwa razy (też zimą).
Odpaliłem samochód i przewiozłem dzieci do przedszkola (jakieś 700 metrów), zgasiłem silnik, odstawiłem szkodniki i kiedy próbowałem odpalić usłyszałem tylko cyknięcie. Trzeba było kilka razy spróbować, żeby w końcu odpalił. I w zeszłym roku, i teraz takie coś zdarza się po przejechaniu na zimnym silniku bardzo krótkiego odcinka.
Podejrzewałem bendiks, ale jak poczytałem o tego typu przypadkach w internecie, to powodów może być więcej (od czujnika temperatury cieczy chłodzącej po przekaźnik jakiś).
Jak sądzicie, co to może być?

Lucek 23-01-2013 16:11

Odp: Rozrusznik czy inna zaraza?
 
Ja w starej fiestce z 91r miałem podobny problem przyczyną był bendiks gdy odpalałem auto było słychać tylko takie cyknięcie coś jak ( dzzzyyyy ) W busie miałem podobnie cyknięcie i nic ruszyło się busem tak byle go na kołach zabujać i zaskoczył. Działo sie tak tylko jak było zimno przy plusowej temperaturze wszystko ok.

aprox99 23-01-2013 16:15

Odp: Rozrusznik czy inna zaraza?
 
Rozrusznik,pod warunkiem że akumulator jest ok a często w zimie siada

florys 23-01-2013 17:53

Odp: Rozrusznik czy inna zaraza?
 
Akumulator mam nowy, zresztą po kilku kliknięciach odpala. Wygląda więc na to, że rozrusznik zregenerować trzeba będzie.
Dziękuję za odpowiedzi.

mondi80 23-01-2013 18:13

Odp: Rozrusznik czy inna zaraza?
 
Taki objaw miałem wyciągnięcie rozrusznika wymycie z opiłków przesmarowanie odpowiednim smarem złożenie i działa już rok czasu

robarek 23-01-2013 18:53

Odp: Rozrusznik czy inna zaraza?
 
Rozwiązanie jest bardzo proste: nie jeździć tak krótkich odcinków tylko dłuższe ;)

mistermondeo 24-01-2013 13:17

Odp: Rozrusznik czy inna zaraza?
 
Cykanie to oznaka zbyt słabego prądu do rozruchu.Sprawdź stan połączeń na elektromagnesie,gruby przewód (plusowy) i cienki na uzwojenie.

halasz81 24-01-2013 13:29

Odp: Rozrusznik czy inna zaraza?
 
Mam podobnie jak spadną temperatury i samochod stoi np 2 dni, po przekręceniu tylko cyknie ale za chwilę kręci,czasem chwilę nawet przytrzyma jak silnik chodzi 1-2s
Aku nowe,więc pewnie zabrudzony bendiks,a przy minusowych temp. jest cięzej mu go wypchnąć i cofnąć:?:

mirwol 24-01-2013 19:53

Odp: Rozrusznik czy inna zaraza?
 
u mnie było to samo, skończyło się wymianą rozrusznika. Nie tylko opiłki z koła dwumasowego ale też zuzyty bendix. Moim zdaniem nie ma sensu wyciągać rozrusznik i myć, bo po krótkim czasie będzie to samo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.