Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Tylko 3ci bieg... co się dzieje... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138795)

MAZIW 03-09-2011 20:21

Tylko 3ci bieg... co się dzieje...
 
Witam, miałem problem ze skrzynią, 1,2 i wsteczny wchodziły ciężko i bardzo płytko a reszta tylko płytko. Natomiast dziś po wrzuceniu 3ciego biegu tak już zostało, nie można go wybić a drążek lata w kółko, mechanizm zewnętrzny na skrzyni ten od linek od drążka również pracuje i przy poruszaniu drążkiem porusza się i odwrotnie przy ruszaniu mechanizmem drążek się przemieszcza więc linki są ok.
Po wjechaniu na lawetę okazało się że spod skrzyni wycieka olej, a tego wycieku nie było wcześniej.
Prośba nie zbywajcie mnie z powodu iż jestem nowy i postarajcie sie mi pomóc.
Pozdrawiam Michał

wojtekjanus 03-09-2011 21:27

Odp: Tylko 3ci bieg... co się dzieje...
 
Prawie sam sobie odpowiedziałeś...
Skoro zewnętrzny mechanizm sterowania biegami jest ok i pracował prawidłowo (chodzi zwłaszcza o wybierak, którego łożyskowanie lubi korodować i zaczyna się przycinać; czy obracał się i także przesuwał osiowo?) - to znaczy, że sama skrzynia padła. A skoro cieknie z niej olej - to chyba wszystko jest jasne... Nie napisałeś, jak skrzynia pracuje na tym trzecim biegu - są jakieś hałasy?

Można jeszcze - na wszelki wypadek - wyjąć mechanizm wybieraka i sprawdzić jak pracuje luzem, czy się nie zatarł. Ale myślę, że skrzynia jest bez oleju...
Jeżeli wybierak jest ok (i mechanizm zewnętrzny), to chyba musisz zastanowić się - czy skrzynię kupować używkę, czy naprawiać uszkodzoną...

MAZIW 04-09-2011 15:59

Odp: Tylko 3ci bieg... co się dzieje...
 
Właśnie problemem jest to że skrzynia chodzi na tym biegu ok, rusza bez problemów i nie hałasuje, jedzie normalnie i bez stuków. Mechanizm zewnętrzny jest ok. A jest szansa by się coś od mechanizmu wybieraka urwało? Tam w środku? Czy może sam wysprzęglnik, choć sprzęgło działa bez zarzutów... Wygląda to tak jak by się 3 zakleszczyła. Są tam jakies elementy plastikowe któr mogłby sie wytrzeć lub pęknąć? Tak mi sugerowano...

wojtekjanus 04-09-2011 17:45

Odp: Tylko 3ci bieg... co się dzieje...
 
Tak jak pisałem - sprawdź mechanizm wybieraka (wyjmij go).
Jeżeli jest ok - skrzynia do robienia.

MAZIW 04-09-2011 18:54

Odp: Tylko 3ci bieg... co się dzieje...
 
Kurcze, nie dam rady tego zrobić ponieważ czasu jest zbyt mało, masz może jakiś warsztat godny polecenia w warszawie który nie ściągnie ze mnie całej kasy?

wojtekjanus 04-09-2011 19:03

Odp: Tylko 3ci bieg... co się dzieje...
 
Wiadomość na PV

rosss2 04-09-2011 20:22

Odp: Tylko 3ci bieg... co się dzieje...
 
Mógł się rozkręcić wybierak wewnątrz skrzyni, jest on skręcany śruba M8. u mnie tak było, tez został na 3 biegu sprzęgło działało wybierak na zewnątrz tez. Mówisz ze masz wyciek oleju może to znaczyć ze śruba wpadła na tryby i wybiła dziurę. Nie ma tam żadnych plastikowych elementów.Da się wyciągnąć śrubę bez wyciągania skrzyni, potrzebny jest magnes.

MAZIW 04-09-2011 22:49

Odp: Tylko 3ci bieg... co się dzieje...
 
Dzięki, wezmę wszystko pod uwagę. Jak tylko uda mi się samemu lub przy pomocy warsztatu zdziałać coś, to oczywiście podam dalej dla potomnych.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.