Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] komunikat "przeciążenie filtra silnika" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187728)

chase1 22-08-2013 08:23

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
w 15 poscie masz w skrocie moj opis co sie dzialo.
do tych +/- 205tys km nic nie zapowiadalo jego konca... samochod jezdzil jak zawsze - dynamicznie i przewidywalnie, bez zadnych durnych komunikatow ktore sie pojawialy i znikaly.

PAFFCIO 22-08-2013 12:15

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Cytat:

Napisał danielr (Post 2063739)
.. Jeżeli nieświadomy niczego użytkownik przerywa procedurę autonomicznego wypalania DPF poprzez zgaszenie silnika z dowolnego powodu (tankowanie, dojechał do celu, zatrzymała go policja itp.) to DPF się nie oczyści. Owszem - samochód podejmie kolejną próbę oczyszczenia po osiągnięciu odpowiednich parametrów pracy (temperatura, czas jazdy od włączenia itp.) ale jeśli znowu nieświadomy niczego użytkownik znów go zgasi i przerwie procedurę to bardzo mi przykro ale tak traktowany DPF się nigdy nie oczyści.

Dodam tylko, że taka sytuacja najczęściej ma miejsce gdy jeździmy na krótkich trasach, po mieście, a więc dla większości kierowców jest to norma.
Zawsze powtarzam, że 2.0 TDCi NIE NADAJE się do jazdy po bułki ;-) Ten silnik, do sprawnego funkcjonowania MUSI być ganiany, TRZEBA go raz na miesiąc pogonić w trasę (u mnie nie ma tego problemu, gdyż mam wiercipiętę w domu i ciągle gdzieś chce pojechać ;-)) Reasumując, system wypalania/oczyszczania dpf'a jest ale by to wszystko miało sens i skutek, trzeba mondkiem JEŹDZIĆ, a silnik co jakiś czas porządnie przedmuchać :-)

Cytat:

Napisał danielr (Post 2063739)
To ja kupiłem jeden z pierwszych mkIV w tym kraju i to ja mam nim obecnie nakręcone 200 tys. km bez większego problemu z DPF oraz ogólnie z całym samochodem.

no nie tylko Ty, nie tylko :-) wrzesień 2007 , 183kkm i brak problemów z autem ;-)

shreku 22-08-2013 19:50

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Ej a jak poznać że trwa proces wypalania, jeżdżę MKIV od tygodnia czasem w lusterku w nocy widzę spaliny czy dymek w światłach innego auta ale moje jedzie normalnie, w Focusie tez tak miałem jak mocniej wcisnąłem tylko :P

wyswietlacz mam typ1 i nic nie pokazuje... nie odczułem mułowatości auta i nie wiem jak to wyczuć...

agassii 22-08-2013 21:24

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Cytat:

Napisał danielr (Post 2063810)
Moja instrukcja wspomina o "możliwie wysokich obrotach" a więc też nie precyzuje tego pojęcia.
Osobiście uważam, że jazda prawie na czerwonym polu obrotomierza tylko po to, żeby wyczyścić DPF to kompletny bezsens. Ze moich doświadczeń wynika, że z całą pewnością musi to być ponad 3000 rpm. Żeby nie katować silnika wypalam DPF w zakresie 3000-3500.

Wcale nie musi. Wyższe obroty są zalecane, ale nie konieczne. Ja kilka razy zauważyłem wypalanie na obrotach biegu jałowego - raz pełne, trwało jakieś 10 min a kilka razy nie zdążył się podczas jazdy wypalić i kończył na stojąco. Tak więc nawet poniżej 1000 obr/min silnik potrafi stworzyć warunki wypalania.

shreku 22-08-2013 21:51

Ją właśnie przeszedłem chyba proces dopalania. Wsiadlem 15 min temu pod biurem odpalilem auto patrzę chwilowe spalanie 1.1l/h no to stwierdziłem ze dobra okazja. I tak 70km/h na 3 biegu przez jakieś 6-7km i już auto zaczęło brzmieć inaczej, potem na 4 i 5 go pociagnalem do 3tys i pod koniec zacząłem czuć ten dziwny zapach, spalanie spadło do 0,6/h i jest chyba po wszystkim

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

MaXyM 22-08-2013 21:59

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Cytat:

Napisał shreku (Post 2064270)
Ją właśnie przeszedłem chyba proces dopalania. Wsiadlem 15 min temu pod biurem odpalilem auto patrzę chwilowe spalanie 1.1l/h

Takie spalanie jest zawsze po uruchomieniu zimnego silnika z klima :)
Biada tym waszym silnikom ;)

shreku 22-08-2013 22:37

Silnik nie był zimny, auto stalo 2h po przejechaniu gdzieś 60km po warszawie:p wskazówka temp podniosła sie po 200m. rano jak odpalam go z klima to faktycznie jest jakiś 1.0 ale po 20sek spada do 0.8 tu wzrastało z 1.0 do 1.1

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

danielr 22-08-2013 23:34

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
shreku - potwierdzam Twoje spostrzeżenie. U mnie też spalanie rośnie do 1.0 - 1.1 podczas wypalania. Mój proces przepalenia DPF wygląda identycznie jak Twój.

agasii - Nie zgodzę się z Twoim argumentem, że wcale nie musi być określona ilośc obrotów. Wyobraź sobie, że masz na zewnątrz -25 stopni i ostrą zimę. Wówczas nie ma szans,żeby DPF się wypalił na biegu jałowym. Dlatego właśnie muszą być odpowiednie obroty - to jest gwarancja wypalenia. Twój przypadek to moim zdaniem niestety tylko przypadek.

bobanr 23-08-2013 07:23

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Panowie, Wasze spalanie na poziomie 1,1 l/h na postoju wcale nie świadczy o wypalaniu DPF'a ale o tym, że klima ma ciężko i przez działającą sprężarkę rośnie spalanie. Wyłączcie klimatyzację i spalanie spadnie do poziomu 0,6 l/h.

shreku 23-08-2013 08:59

Mi klima na biegu jalowym pokazuje 0.8 i nie więcej nawet jak jest ustawiona na lo

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.