Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK3] Przekładka silnika z TDDI na TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=58264)

31-12-2008 12:31

[MK3] Przekładka silnika z TDDI na TDCI
 
Mam takie pytanie czy jak przełoże silnik z TDDI na TDCI czy musze robic jakieś przerubki iwymieniac jakies moduły .
Pozdrawiam
HAPPY NEW YEAR

peterpz 31-12-2008 12:48

Re: [MK3] Przekładka silnika z TDDI na TDCI
 
Moduły... Cały komputer zapewne trzeba przełożyć. Ogólnie skąd i po co taki pomysł zmiany silnika na bardziej awaryjny? Ja marzę o MK3 TDDI, TDCi na razie nie chcę widzieć :P

Kusek 31-12-2008 12:56

Re: [MK3] Przekładka silnika z TDDI na TDCI
 
niby urzadzenia typu skrzynia biegow i wszelakie pompy wspomagania i klimy beda pasowaly, ale nie da rydy podpiac tego silnika ktory chcesz wlozyc pod komputer ktory jest w twoim autku, zapewne bedzie tez brakowalo pewnej wiazki kabli ktora steruje szyna CR i wtrykiem.
Ja osobiscie bym tagiego czegos nie poecal- pozostan przy tym silniku ktory masz

peterpz 31-12-2008 13:41

Re: [MK3] Przekładka silnika z TDDI na TDCI
 
Dokładnie. A jak masz jakieś problemy z autem to chętnie go odkupię :)

p-maz 31-12-2008 14:20

Re: [MK3] Przekładka silnika z TDDI na TDCI
 
brakuje 6-go biegu w tddi ;)

boleknh 31-12-2008 16:20

Re: [MK3] Przekładka silnika z TDDI na TDCI
 
Cytat:

Napisał peterpz
Moduły... Cały komputer zapewne trzeba przełożyć. Ogólnie skąd i po co taki pomysł zmiany silnika na bardziej awaryjny? Ja marzę o MK3 TDDI, TDCi na razie nie chcę widzieć :P

Myśle że zle piszesz ,moj ma 270 tyś.km i nie mam z nim problemów,regeneracja wtrysków jak o to Ci chodzi to koszt 400zł od szt. a TDDI jezdzi jak stara krowa 1.8 td :fcp2 Nie przesadzaj koleżko że TDCI to ruina :fcp26

elmo_mc 31-12-2008 17:01

Re: [MK3] Przekładka silnika z TDDI na TDCI
 
Cytat:

Napisał boleknh
jezdzi jak stara krowa 1.8 td

Wypraszam sobie :fcp3 Nie ma tragedii z tym 1.8 TD :fcp1

Luk@s 31-12-2008 18:38

Re: [MK3] Przekładka silnika z TDDI na TDCI
 
Cytat:

a TDDI jezdzi jak stara krowa 1.8 td
Weź się przejedź TDDI a dopiero oceniaj :fcp7 Tak naprawdę różnica jest tylko w troszkę większym hałasie i nic poza tym :fcp1

ogodaw 01-01-2009 18:38

Re: [MK3] Przekładka silnika z TDDI na TDCI
 
Jeździłem TDCI 115 i mam porównanie do mojego TDDI. A mianowicie TDCI chodzi jak benzyniak trzeba go wysoko kręcić, nie czuć wogólę tego momentu co w TDDI myślę że 130 może jest troszkę szybsza, ale za to ja mogę lać do baku co chce i jeżdżę bez obaw o wtryski. Faktycznie TDDI mógł by być trochę cichszy, ale nie zamienił bym na TDCI chyba że na 2,2.
Pozdrawiam

Luk@s 01-01-2009 20:39

Re: [MK3] Przekładka silnika z TDDI na TDCI
 
Cytat:

ale nie zamienił bym na TDCI chyba że na 2,2.
Też taki w przyszłości by mi się marzył :fcp1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.