Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Centralny zamek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=22296)

salo5 11-03-2007 09:54

Centralny zamek
 
Witam!

Dawno tu nie zaglądałem, więc chciałbym wszystkich przywitać, zarówno tych młodych jak i tych starszych.

Mam taki problem z moim Mondeo:
Centralny zamek nie działa mi tak jak trzeba. Nie wiem dlaczego, ale czasami nie łapie pilot i nie zamyka/otwiera. Najdziwniejsze jest to czasami stane 1m od auta i nie zamknie, pochodze dookoła i ciskam pilota i dalej nic...
Myslalem, że to bateria z pilota, ale wymieniłem ja na nową i nic się nie zmieniło.

Chciałem znaleźć czujnik od zamka, może sie zakurzył czy coś, ale nie wiem gdzie on jest.

Jakby ktoś miał jakies sugestie to proszę o info jak rozwiązać mój problem.
Pozdrawiam!

Venetian 11-03-2007 12:22

Patrz jaki bajer, moje mondeo jest w wieku twojego, ba nawet Ja jestem w Twoim wieku i przyszedł mi z wiosną taki sam problem. Jak sie zmienia bateryjke w kluczyku ? Spróbuje, a jak nie pomoże to dołączam sie do pytania.

P.S. Na TopGear reklamowali taki trik że jak przyłożysz pilota do głowy to mu sie zasięg zwiększa !

Bauma 11-03-2007 12:59

mialem jakis czas temu podobny problem tylko ze w innym aucie..... sprawdzcie czy z recznym zamykaniem na kluczyk tez sa problemy.... bo ja mialem ze czasami pilot dzialal czasami nie a pozniej pilot juz w ogole nie dzialal a z kluczyka jak mu sie chcialo... no i wyszlo ze zamek do wymiany :fcp5 jakis microswich czy cos takiego poszlo...

salo5 11-03-2007 13:25

Z tym patentem z Top Ger działa na pewno bo sam sprawdzałem :)

Kluczyk trzeba pociągnąć silnie z 2 stron czyli za ta metalową część i złapać ten plastik na samym koncu kluczyka, gdzie mocuje się kółeczko do breloczka.

Pozdrawiam!

nismonx 11-03-2007 15:52

Czujniki od centralnego sa schowane w klamkach, tak kiedys czytalem w instrukcji jesli mnie pamięć nie myli.

Andrzej K 18-05-2007 07:35

U mnie w roczniku 99' teraz przestał działać całkowicie pilot, ręcznie działa centralny bez zażutu, i baterie są zmienione i dalej nic.

Kondzio 18-05-2007 08:46

a tym centralnym, zamkami, pilotami to w naszych mondkach jaja się dzieją normalnie

lesiu2154 18-05-2007 10:27

Andrzej K, A programowałeś pilota po wymianie baterii?

mexxmen30 18-05-2007 10:33

a poco programowac pilota po wymianie bateri ja wymieniłem baterie i nic sie nie dzieje wszysko cacy działa słyszałem ze wina tego moze byc odbiornik ktory chyba umieszczony był gdzies w podsufitce i on sie zanieczyszczał i dlatego słabo działay orginalne piloty w kluczu ale czy to prawda sam nie wiem :fcp13

Adrian75 18-05-2007 12:19

Ja mam z pilotem podobnie, czasem działa za pierwszym dotknięciem niezależnie od odległości, a czase trzeba pare razy wdusić. Baterie też wymieniałeł. Podejrzewam że to styczniki w pilocie pod klawiszami - jak go rozbierałem to pełno tam kurzu i pyłu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.