Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Wentylacja z Klimatronikiem - nie dmucha... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148414)

wojtas2305 18-01-2012 00:43

Wentylacja z Klimatronikiem - nie dmucha...
 
Witajcie!

Otóż mam problem z wentylacją, a w zasadzie nawiewem w moim Mondku. Problem wygląda następująco. Kiedy przekręcam kluczyk, wyświetlacz klimatronika nie wskazuje temperatury. Po odpaleniu silnika, nadmuch, można powiedzieć, że nie działa, gdyż w zasadzie, czasem się rozkręci, by za chwilę, wręcz się zatrzymać, aczkolwiek, po wymontowaniu dmuchawy widać, jak drga, obracając się w jedną stronę. Wyświetlacz jest przy tym martwy. Ale jest podświetlony, znaczy bezpiecznik OK. Kiedy o dziwo dmuchawa odpali, w momencie wyłączania się słychać przekaźnik zza schowka, znaczy że coś jakby działało za wiele. Sprawdziłem przekaźniki, są OK, również rezystor dmuchawy
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
wizualnie wygląda na OK.

No i głupieje... nie wiem o co biega i chodzi...

Czy ktoś już miał z Was taki problem? Gdzie może tkwić przyczyna takiego zachowania się...?

No i jeszcze zapytam, może ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej układu wentylacji z klimatronikiem, '99, 2.5 V6?

Od razu odpowiem, że szukałem pomocy na MKP, ale nic sensownego ie przeczytałem...

Rafał A.(antek) 19-01-2012 00:19

Odp: Wentylacja z Klimatronikiem - nie dmucha...
 
Czytam twoj opis i nie zabardzo rozumiem co sie dzieje. mozesz spojniej napisac i dokladniej?

wojtas2305 21-01-2012 12:56

Odp: Wentylacja z Klimatronikiem - nie dmucha...
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 1768699)
Czytam twoj opis i nie zabardzo rozumiem co sie dzieje. mozesz spojniej napisac i dokladniej?

Puściłem maila na adres z podpisu...

supermario1 22-01-2012 08:56

Odp: Wentylacja z Klimatronikiem - nie dmucha...
 
Ja miałem problem z tym klimatronikiem, początkowo czasami znikały napisy na wyświetlaczu i nie działał nadmuch. Po jakimś czasie lub w czasie jazdy wracało nagle wszystko do normy ale robiło się to coraz częściej aż padło w ogóle. Sprawdzałem wszystko tak jak ty i nic. Po czytaniu różnych opinii na forum postanowiłem dokładnie sprawdzić skrzynkę bezpieczników w samochodzie bo to sugerowali forumowicze. Po wyjęciu wszystkich bezpieczników i przekaźników nie było widać niczego niepokojącego, po tym odpiąłem kostki przewodów od skrzynki i po podważeniu wkrętakiem zatrzasków (trochę gimnastyki na leżąco aby to wyjąć) wyjąłem skrzynkę którą bardzo łatwo się rozbiera. Okazało się że dwa styki, odpowiedzialne z tego co pamiętam za przekaźnik od klimatronika ten zielony, były nadpalone. Po wyczyszczeniu wszystkich tych styków wszystko do tej pory śmiga jak nowe.

Rafał A.(antek) 22-01-2012 15:07

Odp: Wentylacja z Klimatronikiem - nie dmucha...
 
Cytat:

Napisał wojtas2305 (Post 1769762)
Puściłem maila na adres z podpisu...

prosze oopis na forum, od tego ono jest

wojtas2305 22-01-2012 19:55

Odp: Wentylacja z Klimatronikiem - nie dmucha...
 
Wczoraj doszedłem do tego, jak supermario1 wyżej. Temat zamknięty, bo już bangla jak należy, chodź jutro przetestuję. Muszę tylko wymienić kostkę, a to będzie, jak wg. mnie, wiązało się z upituleniem starej i wlutowaniem drugiej...

Okupione to było dwoma tygodniami nerwów, porysowanymi rękami, bliższym poznaniem innych elementów auta i ich umiejscowieniem, zatruciem spalinami...

Dzięki za pomocne słowo, szczególnie dla Rafał A.(antek), za zainteresowanie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.