Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK3] grzałka elektryczna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=35908)

galux20 07-01-2008 18:34

[MK3] grzałka elektryczna
 
praktycznie zdecydowałem się na założenie grzałki podgrzewającej silnik-koszt 1000 zł brutto[rzeczywisty koszt przy zakupie na firmę to 550 zł-po odliczeniu vatu idochodowego . montaż w serwisie webasta.
czy aby napewno takie ogrzewanie ma same plusy?
psłamie się nad webastem za 5000 zł ale ten numer z szanowną małżonką nie przejdzie :572:

ford_driver 07-01-2008 19:00

Cytat:

Napisał galux20
psłamie się nad webastem za 5000 zł ale ten numer z szanowną małżonką nie przejdzie

dobre rozwiazanie, dobre i dla silnika i dla uzytkownika

Cytat:

Napisał galux20
czy aby napewno takie ogrzewanie ma same plusy?

napewno ma wiecej zalet jak ewentualnych wad, glowna wada jest podpinaie sie do gniazdka, "webasto" wodne ma ta zalete ze dziala niezaleznie od obcego zrodla zasilania
ja niestety tego nie ma w Focusie, ale znajomi w innych autach maja wlasnie nazwijmy to pelne "woldne"czy "mokre" systemy
wspaniale rozwiazanie w zaleznosci od sposobu sterowania czy programator czy pilot wsiadasz do cieplego auta z rozgraznym badz nagranym silnikem

pozdrowienia

ford_driver

galux20 07-01-2008 19:16

PODPINANIE przeżyje,a znasz inne minusy grzałki?

ford_driver 07-01-2008 19:19

Cytat:

Napisał galux20
a znasz inne minusy grzałki?

szczerze nie, znam tylko jedna niesamowita zalete czyli uruchanianie wstepnie rozgrzanego silnika

pozdrwienia

ford_driver

JarB 07-01-2008 19:22

Minus jest taki, że jak mieszkasz w bloku na IV piętrze to nici z podgrzewania

galux20 07-01-2008 19:29

urodziłem się na wsi i tu zejdę :fcp27 a gniazdko mam nawet przy wejsciu do kurnika
:fcp18
no ale faktycznie mój teściu chętnie by załozył coś takiego do swojej laguny 2003 1.9 dci -ma mały problem mieszka na 3 piętrze :fcp2

galux20 11-09-2008 19:44

Re: grzałka elektryczna
 
NO jeszcze niczego nie założyłem , ale natknołem się na ofertę norweskiej firmy defa . grzałka komplet przewodów w zakupie do tdci 2,2 to 500 zł brutto plus około 250 założenie.

koszt wydaję się ok
jeszcze jedno nie warto kupować sterownika, sprawę załatwia włożony do gniazdka zegar mechaniczny.

za dodatkowe 600 zł brutto można doinstalować grzejnik w kabinie[wtedy mamy sterownik elektroniczny ]
dodatkowe 300 zł -ładowanie i utrzymywanie odpowiedniego prądu na aku.

w przyszłym tygodniu zakładam grzałkę [system to jak klocki lego można dokładać]
może ktoś się wypowie kto ma cos takiego , albo webasto .
pozdr piotr

Rafał A.(antek) 18-09-2008 09:52

Re: grzałka elektryczna
 
No dobra, a ja sie zapytam po co? Dla komfortu cieplego auta?

galux25 29-09-2008 15:33

Re: grzałka elektryczna
 
dla komfortu i żeby ulżyć silnikowi.
żona codziennie jeżdzi z naszą roczną Michalinką-o to powód
przy temp 5 + już widać efekty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.