Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 TDDi] Czy ktoś używa tych świec żarowych?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=140779)

dproject 04-10-2011 09:24

Czy ktoś używa tych świec żarowych??
 
Witam. Ostatnio gdy temperatura wieczorem już nieco spada to przy porannym rozruchu czasem mój Mondziak potrafi "puścić dymka" białego dosłownie przez 3 do 5 sekund. Problem znika kiedy dwa razy podgrzeję świece. Myślę że to już pora na ich wymianę tym bardziej że teraz będzie jedynie coraz chłodniej.
Zastanawiałem się nad dwoma typami:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
oraz
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Myślę o tych drugich ze względu na ich funkcję dogrzewania przez kolejne 3 minuty po uruchomieniu silnika. Czy ktoś z Was używa tych modeli, a może ma inne z podobną funkcją.
Wiem że było parę podobnych tematów ale szukam info właśnie o tej konkretnej świecy. Jeśli gdzieś nie zauważyłem na forum to przepraszam i prześlijcie mi co najwyżej link. Pozdrawiam :mrgreen:

matrog19 04-10-2011 13:47

Odp: Czy ktoś używa tych świec żarowych??
 
Wymieniałęm kolego w tamtym roku i kupiłem oryginały a po wyjęciu ich z paczki na świecy widniał napis Beru. Bo ta firma robi oryginały dla ford. Tylko za znaczek więcej musisz zapłacić. U mnie na jednej sprawnej świecy tylko do - 5 stropni palił elegacko tylko tez lekko na siwo puszczał dyma i troche nim telepało. Wymieniłem i spokój.

toomekk6 04-10-2011 16:41

Odp: Czy ktoś używa tych świec żarowych??
 
Sory, że się podpinam, ale np u mnie po wymianie świec żarowych dalej puszcza bąka po rozruchu. Czy to normalne?

matrog19 04-10-2011 17:29

Odp: Czy ktoś używa tych świec żarowych??
 
Jak pusci i spokój to normalne ale jak np dymi przez 5-10 sek to wtedy coś nie tak. Przy samym rozruchu (na zimnym oczywiscie) mój też smroda puści

berthold61 04-10-2011 17:52

Odp: Czy ktoś używa tych świec żarowych??
 
ale cosik mi tu świeci brakiem świadomości kiedy świeca żarowa ma grzać ,,,ale z tego co się orientuję to w polsce od lata do teraz raczej mrozu nie było to kto powiedział że świece mają grzać ????? to że lampka mrugnie lub zaświeci to nie znaczy że świeca już grzeje ,,,przeważnie świece zaczynają się grzać jak temp spada poniżej 5 stopni tak jest w 90 % nowoczesnych dieslach jedynie w starych klekotach grzały jak silnik ma poniżej 70%

nie wyrzucaj kasy w błoto zatankuj sobie za to paliwa do baku i pośmigaj a świece zostaw w spokoju ( -5 ) <

matrog19 04-10-2011 18:22

Odp: Czy ktoś używa tych świec żarowych??
 
Kolego nie masz racji. To, że lampka tylko mignie nie znaczy że świece nie grzeją. Grzeją nawet na cipłym silniku. Weź miernik i sprawdź sie przekonasz:) Jedynie masz racje, że nowoczesne diesle nie potrzebują takiego grzania jak stare. Teraz do tych -10 nawet wiecej przy sprawnym silniku odpalisz bez wiekszych problemów a przy starych jak byś świece latem odłączył to będzie kręcił sporo zanim załapie

Jędrek1964 05-10-2011 09:43

Odp: Czy ktoś używa tych świec żarowych??
 
Prawdą jest że świece grzeją jeszcze po zgaśnięciu kontrolki na desce rozdzielczej.
W moim przypadku zastosowałem dodatkowa kontrolkę faktycznego grzania świec i z jej wskazań wynika że gdy temperatura jest poniżej zera to nie dość że grzeją dłużej niż sygnalizuje kontrolka na desce ale i jeszcze po uruchomieniu silnika.
Tu jest więcej informacji [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dproject 05-10-2011 09:56

Odp: Czy ktoś używa tych świec żarowych??
 
Panowie dziękuję za zainteresowanie i pomoc w temacie :)

Kubus1605 09-10-2011 14:44

Odp: Czy ktoś używa tych świec żarowych??
 
Witam.
Koledzy potrzebuję pomocy ale nie wiem gdzie się wpiąć więc piszę tutaj.
Mam problem ze swoim Mondkiem 2.0 Tdci 115 koników. Padł mi rozrusznik (sprzęgło wraz z dwumasą do wymiany) i kilka razy z rzędu przekręcałem kluczyk z 0 do zapłonu. Liczyłem, że w końcu załapie. Skończyło się i tak demontażem rozrusznika i czyszczeniem. Ale do sedna. W końcu po założeniu rozrusznika auto odpaliło bez problemu ale z kabla świec żarowych zaczęło się coś kopcić. Do domu zajechałem ale później chciałem to sprawdzić i okazało się, że kabel dość mocno się przytopił i przy okazji plastik do którego jest przykręcony. Czy ktoś może mi pomóc. Jeśli tak to proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuje za ewntualne odpowiedzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.