Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.5T nie odpala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291512)

Juzek 28-01-2019 06:57

2.5T nie odpala
 
Pomóżcie

Kręci ale nie odpala

Błędy P2514 i P0102

Wiązka przepływki cała. Bezpiecznik F9 sprawny.

Wczoraj jeszcze odpalał a dzisiaj strajk.

Nie wiem czy to ma wpływ, ale centralka od BRC przestała świecić w tym samym momencie.

Nastukane na szklanym ekranie

Garbojad 28-01-2019 11:13

Odp: 2.5T nie odpala
 
centralka pewnie jakieś zwarcie ma odepnij ja i zobacz co się stanie

Juzek 28-01-2019 11:23

Odp: 2.5T nie odpala
 
Na odpietej centralce można odpalić auto?

Czy czasem nie jest tak, że wtryski benzynowe są wpięte w szereg z centralką?

Nastukane na szklanym ekranie

Juzek 28-01-2019 18:32

Odp: 2.5T nie odpala
 
No i po problemie :-)

Rano widocznie byłem nie do końca przytomny, bo sprawdziłem bezpiecznik, ale nie F9 :-)

F9 spalony, po włożeniu nowego od razu się palił - nawet iskra poszła w środku bezpiecznika :-)

No to czas dobrać się do tej cholernej grzałki koło odmy.

Odłączamy akumulator (klucz 10), odkręcamy obejmę węża gumowego pomiędzy airboxem a turbo (klucz 7), wyciągamy duże podciśnienie na czerwonej zawleczce, ściągamy osłonę ECU, odpinamy wtyczki ECU.

Następnie energicznie wyciągamy airbox z gumowych tuleji, ściągamy gumową rurę z rury plastikowek i przesuwamy airboxa na maxa w prawo. Potem można już wypiąć wtyczkę grzałki - albo odginamy airbox z lewej strony, albo odchylamy go w kierunku chłodnicy. Zawleczkę wtyczki trzeba wcisnąć i całą wtyczkę przesunąć w prawo.

Tutaj przyda się chuda ręka. Po odpięciu składamy wszystko w odwrotnej kolejności.

Powodzenia :-)

Nastukane na szklanym ekranie

Rapir20 28-01-2019 18:49

Odp: 2.5T nie odpala
 
A od czego jest bezpiecznik f9 bo nigdzie nie mogę znaleść?

Juzek 28-01-2019 19:24

Odp: 2.5T nie odpala
 
Tylko w 2.5T bezpiecznik F9 ma na jednym obwodzie:
- przepływomierz
- wszystkie 5 wtryskiwaczy benzynowych
- grzałkę PTC w odmie

Nastukane na szklanym ekranie

rapidziory 22-07-2019 09:04

Odp: 2.5T nie odpala
 
Cześć,

mam podobny problem. Dwa razy (prawie rok temu i ostatnio) zdarzyło się , że przepalił mi się bezpiecznik f9. Od razu pojawia się błąd P102 oraz wszystkie błędy dla wtrsykiwaczy. Po włożeniu nowego bezpiecznika auto bez problemu zostało uruchomione. W ostatnim przypadku jednak w czasie krótkiej jazdy bezpiecznik znowu się przepalił (czyli w sumie przepalił się trzy razy). Poza tymi przypadkami problemu nie ma.
Czy ktoś mógłby zasugerować, co może być tego przyczyną? Z opisu tego wątku wynika, że problemy mogą być trzy:
- przepływomierz
- grzałka odmy
- przewody

Dodam, że auto jeździ całkowicie normalnie i nie słychać, żadnych niepokojących dźwięków.

Nie sądzę, że problem jest przy jakimś wtryskiwaczu.
Nie wiem w jaki sposób takią incydentalną sytuację zdiagnozować.
Czy możliwe, że grzałka chwilowo pobiera więcej prądu i bezpiecznik się przepala. Może zmienić go na 15A?
Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?
Pozdrawiam!

Juzek 22-07-2019 09:30

Odp: 2.5T nie odpala
 
Odlacz grzalke odmy i wtedy się okaże czy to ona była problemem.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

anik_82 25-07-2019 11:40

Odp: 2.5T nie odpala
 
Cześć. Wczoraj mieliśmy ten sam problem. Wywaliło bezpiecznik f9, po odpięciu grzałki odmy auto jeździ normalnie.
Czy jest opcja by jakoś naprawić tę usterkę? Odma wymieniona nieco ponad 2 lata temu. Czeka nas kolejna wymiana czy da się jakoś wyeliminować zwarcie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Juzek 25-07-2019 13:13

Odp: 2.5T nie odpala
 
Sonduję temat od momentu, gdy mi się to przydarzyło ale jak narazie brak sensownego rozwiązania. Oczywiście można kupić nową obudowę filtra, ale to sporo, jak za tego typu frykas.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.