Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk3] tdci i olej 10w40 castrol zmiana na syntetyk? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=31539)

Kronos 22-10-2007 15:51

Mając dość spekulacji dzisiaj zadzoniłem do Castrola. Poprsoiłem z expertem z którym mnie połaczono. Po krótce naświetliłęm nasze dewagacje. Obszerną odpowiedz experta skomentować mogę następująco:
- Ford w swoich sepcyfikacjach kłądzie nacisk na obniżanie zużycia paliwa, mniej na właściwości ochronne samego oleju
- Oleje ze specyfikacja Forda WSS są rzadkością, nie ma zbyt wielkiej gamy olei do wyboru
- Olej EDGE jak najbardziej nadaje się do Forda i znacznie technologicznie przewyższa specyfikacje Forda, spełniając przy okazji jego wymogi co do zmniejszejszenia zużycia paliwa czyli 3.5%, choć nie był testowany przez Forda i nie ma "jeszcze" jego specyfikacji, -- niewykluczone, że miał będzie.
- Pytając o konkretnie swój samochód otrzymałem odpowiedz że EGDE 5w30 będzie najlepszym wyborem, bo jest produkowany w technologi "niskopopiołowej" (cokolwiek to znaczy) i ma bardzo dobre włąsciwości ochronne, znacznie przewyższ klasą Magnateca Profesionala A1 zalecanego dla Mondeo.
- Odpwoiedz o diesle TDDi i TDCi była identyczna, przy czym ekspert wskazł na bardzo dobrą rozprowadzalności tego oleju po turbinbie

"Róbta co chceta" ja przy następnym przeglądzie kupuje EGDA 5w30 i zabieram go do serwisu.

blur 22-10-2007 16:04

Moje auto ma 160k kilometrów przebiegu. Od nowości zalewany był olej Castrol TXT Softec A1 5-30W (dzisiaj SLX Professional) i do dzisiaj jak zrobię wymianę oleju to nic nie dolewam ... słowo, nawet setki :). Uważam, że Castrol jest super. Co do oleju w pudełku FORD, to jakoś zawsze mam opory.

Mam nadzieję, że zakupiony MOTUL ze specyfikacją do Forda 913B, okaże się jeszcze lepszy ... tylko jeszcze nie bardzo wiem jak to obiektywnie ocenić :).

Kronos 22-10-2007 16:24

blur, w chwili obecnej też mama SLX z tym że 0w30, najbardziej mnie bawi jak dzwonie do serwisu z pytaniem jaki macie olej a oni - Castrol, pytam jaki Castrol
- no Castrol

tomnet 22-10-2007 16:29

Ja leję co było lane od nowości czyli olej Forda, nie potrzeba dolewać, silnik chodzi cicho, równo i nie mam problemów. Mam sprawdzony warsztat, w którym jest ten olej w dobrej cenie więc nie widzę potrzeby zmieniać.

CrystalEye 22-10-2007 19:35

a tak apropo właśnie olejów do silników diesla, chciałem sie zapytać czy może ktoś polecić w \płocku dobry warsztat (punkt) z wymianą oleju własnie do forda mondeo mk3 2.0 tdci. z góry dziękuje za podpowiedź

xavi 23-10-2007 10:16

Cytat:

Napisał Kronos
Olej EDGE jak najbardziej nadaje się do Forda i znacznie technologicznie przewyższa specyfikacje Forda, spełniając przy okazji jego wymogi co do zmniejszejszenia zużycia paliwa czyli 3.5%, choć nie był testowany przez Forda i nie ma "jeszcze" jego specyfikacji, -- niewykluczone, że miał będzie.
- Pytając o konkretnie swój samochód otrzymałem odpowiedz że EGDE 5w30 będzie najlepszym wyborem, bo jest produkowany w technologi "niskopopiołowej" (cokolwiek to znaczy) i ma bardzo dobre włąsciwości ochronne, znacznie przewyższ klasą Magnateca Profesionala A1 zalecanego dla Mondeo.
- Odpwoiedz o diesle TDDi i TDCi była identyczna, przy czym ekspert wskazł na bardzo dobrą rozprowadzalności tego oleju po turbinbie

To tylko potwierdza to, co wyżej napisałem, że można wlać coś lepszego do auta niż zalecane :fcp14

Ford to dobry olej, ale osobiście wolę coś lepszego dla swojego auta.

Kronos 23-10-2007 16:35

Cytat:

Napisał xavi
Ford to dobry olej, ale osobiście wolę coś lepszego dla swojego auta.

AMEN !!

elemenateur 29-03-2008 00:16

Re:
 
Cytat:

Napisał Kronos
Mając dość spekulacji dzisiaj zadzoniłem do Castrola. Poprsoiłem z expertem z którym mnie połaczono. Po krótce naświetliłęm nasze dewagacje. Obszerną odpowiedz experta skomentować mogę następująco:
- Ford w swoich sepcyfikacjach kłądzie nacisk na obniżanie zużycia paliwa, mniej na właściwości ochronne samego oleju
- Oleje ze specyfikacja Forda WSS są rzadkością, nie ma zbyt wielkiej gamy olei do wyboru
- Olej EDGE jak najbardziej nadaje się do Forda i znacznie technologicznie przewyższa specyfikacje Forda, spełniając przy okazji jego wymogi co do zmniejszejszenia zużycia paliwa czyli 3.5%, choć nie był testowany przez Forda i nie ma "jeszcze" jego specyfikacji, -- niewykluczone, że miał będzie.
- Pytając o konkretnie swój samochód otrzymałem odpowiedz że EGDE 5w30 będzie najlepszym wyborem, bo jest produkowany w technologi "niskopopiołowej" (cokolwiek to znaczy) i ma bardzo dobre włąsciwości ochronne, znacznie przewyższ klasą Magnateca Profesionala A1 zalecanego dla Mondeo.
- Odpwoiedz o diesle TDDi i TDCi była identyczna, przy czym ekspert wskazł na bardzo dobrą rozprowadzalności tego oleju po turbinbie

"Róbta co chceta" ja przy następnym przeglądzie kupuje EGDA 5w30 i zabieram go do serwisu.


Odgrzebię nieco wątek. Czy wiesz że Castrol jako firma nie produkuje olejów?
Ciekawe jak zareagowałby na to pytanie ten właśnie expert lub gość od marketingu :fcp1

bkapust 29-03-2008 12:04

Re: tdci i olej 10w40 castrol zmiana na syntetyk?
 
Wchodzac w takie szczegoly to Castrol to chyba 150 spolek zaleznych, dodatkowo kontrole nad Castrolem [i tymi wszystkimi spolkami] w 2000 zdobylo BP, ktore jeszcze troche pomieszalo w tym wszystkim. Obecnie wiec 'Castrol' to poprostu 'marka' BP.

Emmm 25-08-2008 18:49

Re: [mk3] tdci i olej 10w40 castrol zmiana na syntetyk?
 
Cytat:

Moje auto ma 160k kilometrów przebiegu. Od nowości zalewany był olej Castrol TXT Softec A1 5-30W (dzisiaj SLX Professional) i do dzisiaj jak zrobię wymianę oleju to nic nie dolewam ... słowo, nawet setki
Moje auto na liczniku ma 169k km i tez od wymiany do wymiany nawet kropelki nie dolewam, choć rzeczywisty przebieg szacuję na 350k-400k km. Dodam tylko, że jeżdżę na półsyntetyku z Allegro, ale wymieniam dokładnie co 10k km. Nie widzę sensu aby przepłacać za olej, który ma bańkę na wysoki połysk (i tak do wyrzucenia) i naklejki jak paczka świątecznych ciasteczek. A tak nawiasem, to pamiętam z badań laboratoryjnych, że polskie oleje swoimi właściwościami nie ustępują tym, których opakowania firmowane są przez znanych producentów a bywa, że nawet je przewyższają. Wiem, że poprzednie zdanie wzbudzi wiele kontrowersji, ale pamiętajcie, że im więcej reklam, im ładniejsze opakowanie, tym mniej kasy na sam produkt. Coś w tym jest, prawda.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.