Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk3] tdci i olej 10w40 castrol zmiana na syntetyk? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=31539)

mich82 12-10-2007 09:55

[mk3] tdci i olej 10w40 castrol zmiana na syntetyk?
 
Witam!

Własnie dowiedziałem sie że olej w moim tdci to castrol 10w40 czyli półsyntetyk.
Moje pytanie jest następujace:
czy moge zmienic na syntetyk auto ma przebieg 160 tys
a jeśli nie mogę zmienić, to czy na takim oleju można smiało podrużowac??

Dzięki za pomocna odpowiedz
Pozdrawiam

Kronos 16-10-2007 14:26

Zmiana oleju z pół na pełen syntetyk jest możliwa, ale jest to indywidualnie uwarunkowane do każdego silnika. Twój samochód ma na liczniku 160 tyś więc dla nowoczesnego silnik ato rozgrzewka. Na Twoim miejscu zalał bym pełen syntetyk obserwując czy nie ubywa go w nadmiarze. Co do Twojego 2 pytania, to owszem na oleju 10W da się jeździć i aż tak wielkiej tragedi bym z tego nie robił. Sam pewnie zalał bym syntetykiem.

janosik 16-10-2007 14:55

Ja przy tym przebiegu nie zmieniałbym z półsyntetyka na syntetyk. Może grozić wypłukaniem osadów.

Pajlot 16-10-2007 17:06

Re: tdci i olej 10w40 castrol pomocy!!!
 
Cytat:

Napisał mich82
czy na takim oleju można smiało podrużowac??

zostaw ten półsyntetyk i śmigaj na nim....bez problemu można na nim podrużować"

Kronos 16-10-2007 19:23

Cytat:

Napisał janosik
Ja przy tym przebiegu nie zmieniałbym z półsyntetyka na syntetyk. Może grozić wypłukaniem osadów.

Przesąd nie mający nic wsólnego z realiami. Wypłukiwanie dotyczy silników starej konstrukcji których uszczelki były wrażliwe na działanie substancji stosowanych w olejach syntetycznych.
W nowoczesnych silnikach nie ma tego problemu.
Przebieg nie ma tu nic do rzeczy

janosik 16-10-2007 20:31

Zmieniałeś Kronos? Ja znam takich co zmienili, a potem się okazało, że nie przy takim przebiegu jak myśleli i nie przy takim stanie silnika jak się wydawało. Lepsze jest wrogiem dobrego. Dobry olej - nie ma co kombinować.

Skolmi 16-10-2007 20:34

Re: tdci i olej 10w40 castrol pomocy!!!
 
Cytat:

Napisał Pajlot
zostaw ten półsyntetyk i śmigaj na nim

Dokładnie. Po co szukać na siłę problemów :fcp20

Kronos 17-10-2007 10:52

Tak wymieniłem w Octavi 1.6 bezyna z przebiegiem 180 tyś zmnieniłem z 10w na 5w i nic się nie działo. Jeśli na 10W nic się nie dzieje to śmiało zmieniłbym na 5W obserwując poziom oliwy co 500 km. Z 2 znowu strony z 10w nie ma co tragizować

kristopher 17-10-2007 11:19

Cytat:

Napisał Kronos
Jeśli na 10W nic się nie dzieje to śmiało zmieniłbym na 5W

Ja też! Ja też...
Pod jednym warunkiem.
Ze nie byłby to np. Mobil1 5W50.
Liczba 5W wcale nie oznacza oleju syntetycznego (choć przykład takiego podałem).
Olej Ford Formula E 5W30 nie jest syntetykiem.
Wymieniać - nie wymieniać - oto jest pytanie!
Z syntetykiem - już bym się zastanowił, choć nie wykluczone, że Kronos ma rację!

Pozdrawiam

blur 17-10-2007 11:21

Koledzy, a ktos z Was lał może takie cudo do silniczka ? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jezdze na Castrolu 5W-30, ale jakoś mi sie znudził i chciałbym poszukać czegoś lepszego :). Nie bierze mi oleju wcale więc mogę poszaleć bo nie dolewam.

Nigdy nie pamiętam ... do TDCI 2.0 wchodzi niecałe 6 litrów ??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.