Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk3] tdci i olej 10w40 castrol zmiana na syntetyk? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=31539)

mich82 12-10-2007 08:55

[mk3] tdci i olej 10w40 castrol zmiana na syntetyk?
 
Witam!

Własnie dowiedziałem sie że olej w moim tdci to castrol 10w40 czyli półsyntetyk.
Moje pytanie jest następujace:
czy moge zmienic na syntetyk auto ma przebieg 160 tys
a jeśli nie mogę zmienić, to czy na takim oleju można smiało podrużowac??

Dzięki za pomocna odpowiedz
Pozdrawiam

Kronos 16-10-2007 13:26

Zmiana oleju z pół na pełen syntetyk jest możliwa, ale jest to indywidualnie uwarunkowane do każdego silnika. Twój samochód ma na liczniku 160 tyś więc dla nowoczesnego silnik ato rozgrzewka. Na Twoim miejscu zalał bym pełen syntetyk obserwując czy nie ubywa go w nadmiarze. Co do Twojego 2 pytania, to owszem na oleju 10W da się jeździć i aż tak wielkiej tragedi bym z tego nie robił. Sam pewnie zalał bym syntetykiem.

janosik 16-10-2007 13:55

Ja przy tym przebiegu nie zmieniałbym z półsyntetyka na syntetyk. Może grozić wypłukaniem osadów.

Pajlot 16-10-2007 16:06

Re: tdci i olej 10w40 castrol pomocy!!!
 
Cytat:

Napisał mich82
czy na takim oleju można smiało podrużowac??

zostaw ten półsyntetyk i śmigaj na nim....bez problemu można na nim podrużować"

Kronos 16-10-2007 18:23

Cytat:

Napisał janosik
Ja przy tym przebiegu nie zmieniałbym z półsyntetyka na syntetyk. Może grozić wypłukaniem osadów.

Przesąd nie mający nic wsólnego z realiami. Wypłukiwanie dotyczy silników starej konstrukcji których uszczelki były wrażliwe na działanie substancji stosowanych w olejach syntetycznych.
W nowoczesnych silnikach nie ma tego problemu.
Przebieg nie ma tu nic do rzeczy

janosik 16-10-2007 19:31

Zmieniałeś Kronos? Ja znam takich co zmienili, a potem się okazało, że nie przy takim przebiegu jak myśleli i nie przy takim stanie silnika jak się wydawało. Lepsze jest wrogiem dobrego. Dobry olej - nie ma co kombinować.

Skolmi 16-10-2007 19:34

Re: tdci i olej 10w40 castrol pomocy!!!
 
Cytat:

Napisał Pajlot
zostaw ten półsyntetyk i śmigaj na nim

Dokładnie. Po co szukać na siłę problemów :fcp20

Kronos 17-10-2007 09:52

Tak wymieniłem w Octavi 1.6 bezyna z przebiegiem 180 tyś zmnieniłem z 10w na 5w i nic się nie działo. Jeśli na 10W nic się nie dzieje to śmiało zmieniłbym na 5W obserwując poziom oliwy co 500 km. Z 2 znowu strony z 10w nie ma co tragizować

kristopher 17-10-2007 10:19

Cytat:

Napisał Kronos
Jeśli na 10W nic się nie dzieje to śmiało zmieniłbym na 5W

Ja też! Ja też...
Pod jednym warunkiem.
Ze nie byłby to np. Mobil1 5W50.
Liczba 5W wcale nie oznacza oleju syntetycznego (choć przykład takiego podałem).
Olej Ford Formula E 5W30 nie jest syntetykiem.
Wymieniać - nie wymieniać - oto jest pytanie!
Z syntetykiem - już bym się zastanowił, choć nie wykluczone, że Kronos ma rację!

Pozdrawiam

blur 17-10-2007 10:21

Koledzy, a ktos z Was lał może takie cudo do silniczka ? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jezdze na Castrolu 5W-30, ale jakoś mi sie znudził i chciałbym poszukać czegoś lepszego :). Nie bierze mi oleju wcale więc mogę poszaleć bo nie dolewam.

Nigdy nie pamiętam ... do TDCI 2.0 wchodzi niecałe 6 litrów ??

kristopher 17-10-2007 11:48

Cytat:

Napisał blur
Jezdze na Castrolu 5W-30, ale jakoś mi sie znudził i chciałbym poszukać czegoś lepszego

A może lepiej do kasyna? :fcp4
A tak na poważnie, to też bym chciał wiedzieć, czy firma aż tak dobra, czy przereklamowana?
Bo Castrol to w końcu też nie wypierdek...

blur 17-10-2007 12:03

Cytat:

Napisał kristopher
Cytat:

Napisał blur
Jezdze na Castrolu 5W-30, ale jakoś mi sie znudził i chciałbym poszukać czegoś lepszego

A może lepiej do kasyna? :fcp4
A tak na poważnie, to też bym chciał wiedzieć, czy firma aż tak dobra, czy przereklamowana?
Bo Castrol to w końcu też nie wypierdek...

Podobno jest aż tak dobra :). Właśnie zamówiłem (troszkę taniej niż we wskazanym linku), jutro będę miał a w sobotę wymienię .... i sam jestem ciekawy :).

kristopher 17-10-2007 12:10

Cytat:

Napisał blur
w sobotę wymienię .... i sam jestem ciekawy

To się podziel wrażeniami, jak już zaspokoisz ciekawość..
Pozdrawiam

mengel 17-10-2007 12:24

jezdzij dalej na polsyntetyku..zreszta kup "motor" tam masz wszystko ladnie napisane na temat wlasnie twojego pytania..jakie oleje i kiedy zmieniac..pozdro.ratownik

kristopher 17-10-2007 12:45

Cytat:

Napisał mengel
jezdzij dalej na polsyntetyku

Nic dodać, nic ująć :fcp7
O ile zdążyłem się zorientować to technologia TECHNOSYNTHESE służy do produkcji olejów półsyntetycznych.

Zapraszam do lektury:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Sprzedawcom na Allegro nie należy wierzyć do końca... :fcp4


Pozdrawiam

blur 17-10-2007 13:14

Cytat:

Napisał kristopher
Cytat:

Napisał mengel
jezdzij dalej na polsyntetyku

Nic dodać, nic ująć :fcp7
O ile zdążyłem się zorientować to technologia TECHNOSYNTHESE służy do produkcji olejów półsyntetycznych.

Zapraszam do lektury:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Sprzedawcom na Allegro nie należy wierzyć do końca... :fcp4


Pozdrawiam

Ja z zasady mało komu wierzę, jednak nie mogę skazywać kogoś na banicję tylko dlatego że handluje na allegro. Jak mam iść do sklepu i kupić olej z półki za 50% drożej, to wolę kupić z niemieckimi naklejkami i jakimiś banderolkami... ponadto kupowałem juz od człowieka i wiem że ma towar dobry a i fakturki wystawia.

Dodam jeszcze, że obok mojej "pracy" jest warsztat mechaniczny i koledzy wymieniają tam olej i robią różne raczej proste naprawy. Najlepsze jest to, że przyjeżdża do nich człowiek, co płaci 2 PLN za pudełko po pustym oleju ... i zgadnijscie do czego te pudełka służą później ?

kristopher 17-10-2007 13:23

Cytat:

Napisał blur
kupowałem juz od człowieka i wiem że ma towar dobry a i fakturki wystawia

Daleki byłem od posądzenia tego akurat sprzedawcy o nieuczciwość czy złą jakość towaru!!!.
Przepraszam, jeśli tak to można było odczytać!!!!
Chodziło mi o to, iż reklamuje na swojej aukcji przedmiotowy olej jako syntetyczny.
Nie uwierzyłem!
I miałem rację :fcp3

blur 17-10-2007 13:43

Cytat:

Napisał kristopher
Cytat:

Napisał blur
kupowałem juz od człowieka i wiem że ma towar dobry a i fakturki wystawia

Daleki byłem od posądzenia tego akurat sprzedawcy o nieuczciwość czy złą jakość towaru!!!.
Przepraszam, jeśli tak to można było odczytać!!!!
Chodziło mi o to, iż reklamuje na swojej aukcji przedmiotowy olej jako syntetyczny.
Nie uwierzyłem!
I miałem rację :fcp3


A widzisz ...a pisałem wyżej, że kupuje jeszcze taniej :D...czyli nie od niego.

GAPA :fcp23


dobra ... nie zaśmiecajmy wątku ..juz wystarczy ;)

Pajlot 17-10-2007 18:55

a tak przy okazji oleju...

jaki jest lany olej oryginalnie do TDCi??? Od nowosci leja pelen syntetyk???

Kupuje za tydzien TDCi i chcialbym wiedziec czym zalac bo autko 2005 rok produkcji.


Pozdrawiam

mich82 17-10-2007 19:01

wielkie dzięki wszystkim za odpowiedz

gorąco pozdrawiam

tomnet 17-10-2007 19:49

Cytat:

Napisał Pajlot
a tak przy okazji oleju...

jaki jest lany olej oryginalnie do TDCi??? Od nowosci leja pelen syntetyk???

Kupuje za tydzien TDCi i chcialbym wiedziec czym zalac bo autko 2005 rok produkcji.


Pozdrawiam

Oryginalnie 5w30 czyli półsyntetyk o ulepszonych właściwościach, ELF nazywa go Hydrosyntetycznym.

Kronos 17-10-2007 19:56

Pajlot,
Formula E 5w30 pół syntetyk

Pajlot 17-10-2007 21:38

do TDDi lalem caly czas Mobil S 10w40 czyli polsyntetyk i zastanawiam sie na d tym samym do TDCi.....generalnie zadowolony bylem z oleju...ale duzo dobrego slyszalem o Castrolu Magnatec Diesel.

xavi 19-10-2007 07:30

Z góry zaznaczam że do oleju Forda zraziłem się wcześniej, ponieważ przy jego dolaniu na dnie baniaka został szlam, a po zagrzaniu silnika niejednokrotnie z wlewu oleju szedł dym i jechało spalenizną !!!!! – ZGROZA -

Dlatego zacząłem drążyć temat olejów. Czytałem forum, googlowałem itp. itd.

Do rzeczy:
Na stronie Castrola jest narzędzie które dobiera olej do auta.
Wg castrola do TDCI w mondeo najlepszy jest Castrol Magnatec Professional A1 5W-30, a olej dobry to Castrol EDGE 5W-30.

Castrol Magnatec A1 5W-30 ma specyfikację forda. EDGE – nie.

Cena tego pierwszego to 60 zł za litr, ale na allegro jest ten olej w bańkach 5 litrowych po 130 zł (zamówiłem) = 26 zł / litr.

Castrol Magnatec A1 5W-30 ma normy ACEA dla diesli = B1, EDGE 5W-30 to ACEA B2/B3/B4

ACEA dla niewtajemniczonych to norma bardziej restrykcyjna niż API dlatego tą ostatnią pomijam. Im większa liczba przy ACEA tym olej ma lepsze właściwości.

Spędziłem pół dnia na studiowaniu teorii olejów i wyszło, że chwalona Ford Formula E to nic innego jak olej dobry ponieważ ma ACEA = A1/B1 oraz API SL. Jest jedna cecha wspólna w/w olejów – są to oleje o niskiej lepkości - zmniejszające zużycie paliwa (wymaga tego specyfikacja Forda).

Więc niech mi ktoś uzasadni, dlaczego olej posiadający specyfikację Forda jest lepszy od oleju jej nie posiadającego, ale posiadającego lepsze parametry wykazane badaniami służb bezstronnych czyli np. ACEA = A3/B3 lub nawet B4 ??!!??

Przy rozważaniach pomijam podnoszoną często kwestię ceny oleju, aby nie zasłaniać sensu wywodu.

Poszukałem dalej i sam sobie to uzasadniłem – mianowicie A1/B1 to olej specjalnie do Diesla z wtryskiem bezp., a A3/B3 to oleje do samochodów o podniesionej mocy.
Tak czy inaczej oleje z większymi cyframi są teoretycznie lepsze, ale nie koniecznie muszą być stosowane.

Źródło info: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mam nadzieję, że moje dywagacje rozwieją wątpliwości pozostałych userów, a jak nie to zachęcam do dyskusji.

llechu 19-10-2007 13:39

Cytat:

Napisał xavi
Więc niech mi ktoś uzasadni, dlaczego olej posiadający specyfikację Forda jest lepszy od oleju jej nie posiadającego, ale posiadającego lepsze parametry wykazane badaniami służb bezstronnych czyli np. ACEA = A3/B3 lub nawet B4 ??!!??

Jedyne uzasadnienie to takie, że olej forda jest dobry bo jest dobry i tani. :-) Oczywiście można stosować lepszy, nikt nigdy nie napisał, że nie, ale forda jest wystarczający.

[ Dodano: 19-10-2007, 14:41 ]
PS. A z tym szlamem to jakoś chyba miałeś pecha albo kupiłeś z tzw. niepewnego źródła. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ten castrol za 130zł/5l miał podobne właściwości i z castrola miał tylko butelkę.

tomnet 19-10-2007 15:48

Cytat:

Napisał llechu
Cytat:

Napisał xavi
Więc niech mi ktoś uzasadni, dlaczego olej posiadający specyfikację Forda jest lepszy od oleju jej nie posiadającego, ale posiadającego lepsze parametry wykazane badaniami służb bezstronnych czyli np. ACEA = A3/B3 lub nawet B4 ??!!??

Jedyne uzasadnienie to takie, że olej forda jest dobry bo jest dobry i tani. :-) Oczywiście można stosować lepszy, nikt nigdy nie napisał, że nie, ale forda jest wystarczający.

[ Dodano: 19-10-2007, 14:41 ]
PS. A z tym szlamem to jakoś chyba miałeś pecha albo kupiłeś z tzw. niepewnego źródła. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ten castrol za 130zł/5l miał podobne właściwości i z castrola miał tylko butelkę.

I w dodatku te oleje będą w tej samej fabryce robione i z tego samego zbiornika rozlewane, przecież jak każdy wie to tego oleju nie produkuje ford.

Kronos 19-10-2007 17:26

Cytat:

Napisał xavi
Więc niech mi ktoś uzasadni, dlaczego olej posiadający specyfikację Forda jest lepszy od oleju jej nie posiadającego, ale posiadającego lepsze parametry wykazane badaniami służb bezstronnych czyli np. ACEA = A3/B3 lub nawet B4 ??!!??

Dokładnie więc dla czego EDGE niby NIE !!!!???

tomnet 19-10-2007 17:38

Chyba to uzasadnione, że producent zawsze będzie promował swoje, ponieważ ma z tego jakieś profity. Każdy stosuje olej jaki tylko chce, byle tylko spełniał normy producenta. Na każdej stronie producenta olei jest wyszukiwarka odpowiedniego oleju do auta.

Kronos 20-10-2007 11:07

tomnet, to nie jest odpowiedz na moje pytanie. Skoro EDGE bija na głowe Fordowskie Formula a nie ma specyfikacji WS Forda to ma niby znaczyć że się nie nadaje ? W kwietniu mam 2 przegląd zamierzam jechać z EDGEm 5w40 zobaczymy czy nie będą kręcić nosami

xavi 22-10-2007 06:53

Cytat:

Napisał tomnet
Chyba to uzasadnione, że producent zawsze będzie promował swoje, ponieważ ma z tego jakieś profity. Każdy stosuje olej jaki tylko chce, byle tylko spełniał normy producenta. Na każdej stronie producenta olei jest wyszukiwarka odpowiedniego oleju do auta.

To nie jest prawda, bo na stronie popularnego Mobila nie ma takiego narzędzia. Jest tylko krótka / ogólnikowa wzmianka jak wybrać olej - czyli najlepiej zajrzeć do instrukcji.

Oleje są podane ze specyfikacjami VW więc czy to znaczy, że do Forda się nie nadają – otóż nie – są jeszcze lepsze dla Forda bo posiadają parametry wyższe niż wymienione w specyfikacji Forda, ale o tym Ford nic nie mówi….

Kronos 22-10-2007 15:51

Mając dość spekulacji dzisiaj zadzoniłem do Castrola. Poprsoiłem z expertem z którym mnie połaczono. Po krótce naświetliłęm nasze dewagacje. Obszerną odpowiedz experta skomentować mogę następująco:
- Ford w swoich sepcyfikacjach kłądzie nacisk na obniżanie zużycia paliwa, mniej na właściwości ochronne samego oleju
- Oleje ze specyfikacja Forda WSS są rzadkością, nie ma zbyt wielkiej gamy olei do wyboru
- Olej EDGE jak najbardziej nadaje się do Forda i znacznie technologicznie przewyższa specyfikacje Forda, spełniając przy okazji jego wymogi co do zmniejszejszenia zużycia paliwa czyli 3.5%, choć nie był testowany przez Forda i nie ma "jeszcze" jego specyfikacji, -- niewykluczone, że miał będzie.
- Pytając o konkretnie swój samochód otrzymałem odpowiedz że EGDE 5w30 będzie najlepszym wyborem, bo jest produkowany w technologi "niskopopiołowej" (cokolwiek to znaczy) i ma bardzo dobre włąsciwości ochronne, znacznie przewyższ klasą Magnateca Profesionala A1 zalecanego dla Mondeo.
- Odpwoiedz o diesle TDDi i TDCi była identyczna, przy czym ekspert wskazł na bardzo dobrą rozprowadzalności tego oleju po turbinbie

"Róbta co chceta" ja przy następnym przeglądzie kupuje EGDA 5w30 i zabieram go do serwisu.

blur 22-10-2007 16:04

Moje auto ma 160k kilometrów przebiegu. Od nowości zalewany był olej Castrol TXT Softec A1 5-30W (dzisiaj SLX Professional) i do dzisiaj jak zrobię wymianę oleju to nic nie dolewam ... słowo, nawet setki :). Uważam, że Castrol jest super. Co do oleju w pudełku FORD, to jakoś zawsze mam opory.

Mam nadzieję, że zakupiony MOTUL ze specyfikacją do Forda 913B, okaże się jeszcze lepszy ... tylko jeszcze nie bardzo wiem jak to obiektywnie ocenić :).

Kronos 22-10-2007 16:24

blur, w chwili obecnej też mama SLX z tym że 0w30, najbardziej mnie bawi jak dzwonie do serwisu z pytaniem jaki macie olej a oni - Castrol, pytam jaki Castrol
- no Castrol

tomnet 22-10-2007 16:29

Ja leję co było lane od nowości czyli olej Forda, nie potrzeba dolewać, silnik chodzi cicho, równo i nie mam problemów. Mam sprawdzony warsztat, w którym jest ten olej w dobrej cenie więc nie widzę potrzeby zmieniać.

CrystalEye 22-10-2007 19:35

a tak apropo właśnie olejów do silników diesla, chciałem sie zapytać czy może ktoś polecić w \płocku dobry warsztat (punkt) z wymianą oleju własnie do forda mondeo mk3 2.0 tdci. z góry dziękuje za podpowiedź

xavi 23-10-2007 10:16

Cytat:

Napisał Kronos
Olej EDGE jak najbardziej nadaje się do Forda i znacznie technologicznie przewyższa specyfikacje Forda, spełniając przy okazji jego wymogi co do zmniejszejszenia zużycia paliwa czyli 3.5%, choć nie był testowany przez Forda i nie ma "jeszcze" jego specyfikacji, -- niewykluczone, że miał będzie.
- Pytając o konkretnie swój samochód otrzymałem odpowiedz że EGDE 5w30 będzie najlepszym wyborem, bo jest produkowany w technologi "niskopopiołowej" (cokolwiek to znaczy) i ma bardzo dobre włąsciwości ochronne, znacznie przewyższ klasą Magnateca Profesionala A1 zalecanego dla Mondeo.
- Odpwoiedz o diesle TDDi i TDCi była identyczna, przy czym ekspert wskazł na bardzo dobrą rozprowadzalności tego oleju po turbinbie

To tylko potwierdza to, co wyżej napisałem, że można wlać coś lepszego do auta niż zalecane :fcp14

Ford to dobry olej, ale osobiście wolę coś lepszego dla swojego auta.

Kronos 23-10-2007 16:35

Cytat:

Napisał xavi
Ford to dobry olej, ale osobiście wolę coś lepszego dla swojego auta.

AMEN !!

elemenateur 29-03-2008 00:16

Re:
 
Cytat:

Napisał Kronos
Mając dość spekulacji dzisiaj zadzoniłem do Castrola. Poprsoiłem z expertem z którym mnie połaczono. Po krótce naświetliłęm nasze dewagacje. Obszerną odpowiedz experta skomentować mogę następująco:
- Ford w swoich sepcyfikacjach kłądzie nacisk na obniżanie zużycia paliwa, mniej na właściwości ochronne samego oleju
- Oleje ze specyfikacja Forda WSS są rzadkością, nie ma zbyt wielkiej gamy olei do wyboru
- Olej EDGE jak najbardziej nadaje się do Forda i znacznie technologicznie przewyższa specyfikacje Forda, spełniając przy okazji jego wymogi co do zmniejszejszenia zużycia paliwa czyli 3.5%, choć nie był testowany przez Forda i nie ma "jeszcze" jego specyfikacji, -- niewykluczone, że miał będzie.
- Pytając o konkretnie swój samochód otrzymałem odpowiedz że EGDE 5w30 będzie najlepszym wyborem, bo jest produkowany w technologi "niskopopiołowej" (cokolwiek to znaczy) i ma bardzo dobre włąsciwości ochronne, znacznie przewyższ klasą Magnateca Profesionala A1 zalecanego dla Mondeo.
- Odpwoiedz o diesle TDDi i TDCi była identyczna, przy czym ekspert wskazł na bardzo dobrą rozprowadzalności tego oleju po turbinbie

"Róbta co chceta" ja przy następnym przeglądzie kupuje EGDA 5w30 i zabieram go do serwisu.


Odgrzebię nieco wątek. Czy wiesz że Castrol jako firma nie produkuje olejów?
Ciekawe jak zareagowałby na to pytanie ten właśnie expert lub gość od marketingu :fcp1

bkapust 29-03-2008 12:04

Re: tdci i olej 10w40 castrol zmiana na syntetyk?
 
Wchodzac w takie szczegoly to Castrol to chyba 150 spolek zaleznych, dodatkowo kontrole nad Castrolem [i tymi wszystkimi spolkami] w 2000 zdobylo BP, ktore jeszcze troche pomieszalo w tym wszystkim. Obecnie wiec 'Castrol' to poprostu 'marka' BP.

Emmm 25-08-2008 18:49

Re: [mk3] tdci i olej 10w40 castrol zmiana na syntetyk?
 
Cytat:

Moje auto ma 160k kilometrów przebiegu. Od nowości zalewany był olej Castrol TXT Softec A1 5-30W (dzisiaj SLX Professional) i do dzisiaj jak zrobię wymianę oleju to nic nie dolewam ... słowo, nawet setki
Moje auto na liczniku ma 169k km i tez od wymiany do wymiany nawet kropelki nie dolewam, choć rzeczywisty przebieg szacuję na 350k-400k km. Dodam tylko, że jeżdżę na półsyntetyku z Allegro, ale wymieniam dokładnie co 10k km. Nie widzę sensu aby przepłacać za olej, który ma bańkę na wysoki połysk (i tak do wyrzucenia) i naklejki jak paczka świątecznych ciasteczek. A tak nawiasem, to pamiętam z badań laboratoryjnych, że polskie oleje swoimi właściwościami nie ustępują tym, których opakowania firmowane są przez znanych producentów a bywa, że nawet je przewyższają. Wiem, że poprzednie zdanie wzbudzi wiele kontrowersji, ale pamiętajcie, że im więcej reklam, im ładniejsze opakowanie, tym mniej kasy na sam produkt. Coś w tym jest, prawda.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.