Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Pasek Rozrząu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129182)

marcinv530erx 23-04-2011 08:48

Pasek Rozrząu
 
Kto produkuje paski rozrządu i napinacza na linie produkcyjną głównie chodzi mi o Focusa MK2 i silnik 1.6 (100KM) z Paź 2005 jeżeli nastąpiła jakaś zmiana .
Wiem że napinacz sie zmienił w kwietniu 2005. Chodzi mi o to że wyczytałem na forum żę produkuje Gates albo Dayco a nipnacze sa firmy INA albo SKF to jak jest bo nie lubie płacić za marke (Forda.).dzieki

conris 23-04-2011 09:52

Odp: Pasek Rozrząu
 
Możesz wybierać i Rouvile, ,Contitech. Motocrafta,i inne mające aprobatę forda.
Orginał do 150=160 kkm, ale zalecają w ASo po 120.kkm zmianę.

marcinv530erx 23-04-2011 19:28

Odp: Pasek Rozrząu
 
Cytat:

Napisał conris (Post 1643170)
Możesz wybierać i Rouvile, ,Contitech. Motocrafta,i inne mające aprobatę forda.
Orginał do 150=160 kkm, ale zalecają w ASo po 120.kkm zmianę.

To nie rozumie , aprobate maja chyba wszystkie firmy takie jak gates , contitech czy SKF bo nikt im nie zabrania produkowania pasków do danego modelu , moje pytanie jest takie kto produkuje na linie produkcyjna Forda bo w tym wypadku zamiast znaczka Forda moge miec znaczek np.Dayco za połowe ceny ale jakość jest identyczna z oryginałem.

conris 23-04-2011 19:49

Odp: Pasek Rozrząu
 
Nie zupełnie zrozumiałeś odpowiedź
Co innego produkcja dla danego modelu, a co innego atest przez producenta.
i dopuszczenie do montażu na taśmie i w ASO.Jest jeszcze kwestia ,produkcji
tzw OEM. Lektura [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

marcinv530erx 23-04-2011 20:04

Odp: Pasek Rozrząu
 
Cytat:

Napisał conris (Post 1643483)
Nie zupełnie zrozumiałeś odpowiedź
Co innego produkcja dla danego modelu, a co innego atest przez producenta.
i dopuszczenie do montażu na taśmie i w ASO.Jest jeszcze kwestia ,produkcji
tzw OEM. Lektura [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie no zrozumiałem ciebie dobrze tylko na OEM skład sie cala siec marketingowa przecież sama marka Ford jest dobrze rozreklamowana i na cene składa sie też cena za reklame wiec jeżeli masz do wyboru pasek firmy dayco z logo dayco za połowe tej ceny a pasek Forda wyprodukowany przez dayco tylko z logo forda gdzie technologia i jakość jednego i drugiego nie odbiega od siebie to po co przepłacać . wiec kto jest producentem na linie ???

agin 23-04-2011 20:46

Odp: Pasek Rozrząu
 
Stary jak cię stać na foke z 06 roku to chyba na dobry pasek tez cię stać. Robiłem już kilkaset razy rozrządy i na orginałach nigdy nie było strzelenia a na innych firmach czasem bywały, być może to zalezy od urzytkownika ale lepiej dołozyc te 50zeta i miec świety spokój.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.