Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Regulacja reflektorów - xenon (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=246255)

gumis15 20-06-2016 08:15

Regulacja reflektorów - xenon
 
Witam, jak w temacie mam problem z xenonami, jakieś 2 tyg temu byłem na stacji diagnostycznej reflektory ustawione, świecą prawidłowo, wczoraj jechałem wieczorem, auta mrugają, podjechałem pod budynek i okazało się że światła świecą za wysoko, szczególnie lewa strona. Problem mam ten jest już od dłuższego czasu że często odwiedzam stację i ustawiam bo źle świecą.
Pytanie czy ustawienie świateł w Mondku wystarczy tylko za pomocą 2 pokręteł na lampie czy (jak dotarły mnie słuchy), trzeba ustawiać poprzez komputer? I co może być przyczyną tego że światła po jakimś czasie albo są za nisko albo oświetlają niebo?

Usefull 20-06-2016 08:34

Odp: Regulacja reflektorów xenon w Mk4
 
wprawdzie mam mondeo mk3 ale chyba to będzie to samo :P
najpierw musisz ustawić tzw "poziom zerowy" czyli na stacji np złapać poziom na równym za pomocą właśnie tych śrubek regulujących , auto na płaskim i równym , bez kierowcy , czyli w sumie jak w każdym innym aucie ze zwykłymi swiatłami a potem właśnie przez komputerem trzeba skalibrować samopoziomowanie ksenonów
jak tak musiałem zrobic właśnie bo mi cały czas błąd wywalało przy sprawdzaniu komputerem ,
mam kabel ELM + program Forscan w laptopie i sam to sobie zrobiłem - warunek - złapanie właśnie poziomu zerowego

Norb.81 20-06-2016 08:37

Odp: Regulacja reflektorów xenon w Mk4
 
Witam. Przyczyn może być wiele. Pokrętłami ustawia się reflektor jako jedną całość. Możemy zauważyć iż sam projektor w raz z odbłyśnikiem jest rególowany w pionie po przez silniczek krokowy. Zakres tej regulacji jest sciśle określony. Odbywa się względem obudowy reflektora nie pojazdu. Do ustalenia osi reflektora względem pojazdu służą pokrętła mechaniczne. Jak to prawidłowo ustawić? Należy najpierw w komputeże sprawdzić wskazania poziomic przy kołach. Jesli wszystkie wskazują prawidłowe wartości, należy (przy kompletnie pustym i postawionym na równym podłożu) włączyć swiatła i po wykonaniu testu krańcowego śilników krokowych ( zauważalny ruch w pionie świateł gura dół) zabrać się za ustawienia świateł pokrętłami mechanicznymi. Tym sposobem mamy ustalone położenie zerowe. Jeśli ktoś ustawiał Ci światła na nie równym podłożu bądz załadownym bagarznikiem to po zmianie środka ciężkoś światła będą świecić nieprawidłowo. Czasmi zdarza się że enkodery przy kołach podają nie prawidłowe wskazania i objawia się to warjowaniem poziomów świateł. Można to zdiagnozować po przez wskazania w komputerze diagnostycznym.

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

Juzek 20-06-2016 08:42

Odp: Regulacja reflektorów xenon w Mk4
 
Czy przy pierwszym włączeniu świateł wykonują ruch góra dół? Jeśli nie wykonują to masz do wymiany silniczek krokowy lewego reflektora.

Tapnięte z Szajsunga MkIV

MaXyM 20-06-2016 16:38

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
Pytanie pomocnicze: kiedy dokladnie jest "pierwsze wlaczenie swiatel"? Bo jak wlaczam po nocy to sie kalibruja. Ale jak wylacze auto i wlacze ponownie to sie nie kalibruja.

A tak przy okazaji do @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] : wraz, regulowany, komputerze, silników, góra, nierównym, bagażnikiem, nieprawidłowe, wariowaniem, poprzez

Juzek 20-06-2016 16:42

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
Odpalasz auto, włączasz mijania i się kalibrują. Potem, bez gaszenia auta, jak wyłączysz światła i włączysz to się nie kalibrują. Po zgaszeniu i odpaleniu auta zawsze mi się kalibrują.

Tapnięte z Szajsunga MkIV

gumis15 20-06-2016 21:04

Odp: Regulacja reflektorów xenon w Mk4
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 2614097)
Czy przy pierwszym włączeniu świateł wykonują ruch góra dół? Jeśli nie wykonują to masz do wymiany silniczek krokowy lewego reflektora.

Tapnięte z Szajsunga MkIV


Tak jest u mnie za każdym razem się kalibruje, postaram się podjechać do jakiś innych gości z diagnostycznej i może się uda.

Juzek 21-06-2016 07:00

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
A jest pełny ruch góra - dół czy tylko lekkie wahnięcie?

Tapnięte z Szajsunga MkIV

gumis15 21-06-2016 08:22

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 2614613)
A jest pełny ruch góra - dół czy tylko lekkie wahnięcie?

Tapnięte z Szajsunga MkIV


A więc tak, dziś zdemontowałem lewą lampę i na styku/wtyczce była osad tak jak podczas zwarcia ale światła świecą normalnie, poza poziomowaniem się soczewek. Przeczyściłem styki, i użyłem wg starej receptury smar (nie miałem nic innego), po włączeniu światła poziomują się, świecą, komp nie wywala już błedu B1A57, więc wydaje mi się że powinno być ok, wydaję mi się że problemem mogły być ala ledowe żarówki postojowe, założyłem znów zwykłe i na conversie już nie ma kumunikatu bład oświetlenia przód.

Wieczorem zobaczę jak świecą na ścianie czy jest ok i dam znać.

Juzek 21-06-2016 09:07

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
Moim zdaniem będziesz miał do wymiany silniczek regulacji lewego reflektora. U mnie było tak samo - działało, nie działało i znów działało a potem padło całkowicie. Wymiana nie jest prosta ale możliwa.

Tapnięte z Szajsunga MkIV


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.