Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   EGR sprawdzenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29483)

zylus 29-08-2007 08:37

EGR sprawdzenie
 
Witam.
Jak sprawdzić zawór EGR. tz falują mi obroty na biegu jałowym i zostało mi się tylko dobrać do EGR-a.
Czy muszę go od razu zaślepiać czy można w jakiś inny sposób sprawdzić czy falowanie obrotów jest spowodowane przez ten zawór ???.

Z góry dzięki

destroyerr 29-08-2007 09:09

A krokowca czyściłeś?

SsMyQ 29-08-2007 09:13

jak czyscisz krokowca nie zapomnij o przepływce ...

jak robic to oba gadzety :)

tylko delikatnie z przepływka, droga jest :)

zylus 29-08-2007 10:32

Czyściłem wszystko: tz: silnik krokowy, przepływomierz, sprawdzałem magiczny trójnik
został i tylko EGR ( chyba ).

Problem w tym że jeżeli samochód jest na P ( automat ) to na obrotomierzu nie widać falowania ale słychać nierówną pracę silnika, natomiast jeżeli zwiększę obroty, czy to np włączając klime czy skrzynie w położenie D - silnik zaczyna pracować równo.
I jeszcze zauważyłem jeden objaw małe zamulenie przy ruszaniu, tak jak by sie na chwile silnik zawiesił. Po czym wskakuje na obroty i wszystko jest ok.

duch07 29-08-2007 12:15

EGR nie ma wpływu na prace silnika na biegu jałowym.On działa pod ściśle określonym obciążeniem silnika i przy jakis obrotach.Z regóły otwiera sie i wpuszcza część spalin z powrotem do powtórnego napełnienia silnika przy obciążeniu :fcp4

zylus 29-08-2007 13:13

w takim razie co można jeszcze sprawdzić aby usunąć falowanie obrotów ???

-waldi- 29-08-2007 15:09

sonda lambda, jakość paliwa, lewe powietrze, wtryski, za niskie cisnienie paliwa.... itd..

micgor 24-11-2007 19:49

Panowie,

EGR działa własnie na niskich obrotach. Ten wynalazek wprowadzono do samochodów by podnieść ich parametry związane z ekologią.
EGR wpuszcza do silnika część spalin właśnie na niskich obrotach - fee, pełno syfu, aż żal silniczka.
W efekcie dochodzi do ponownego przepalenia spalin i jakiś zwiazkow chemicznych. Dzięki temu silnik jest bardziej ekologiczny. Przy awarii EGR może dojść do wariacji na wolnych obrotach.
Można wykonać prosty test, należy zaślepić zawór EGR. Zaślepienia dokonujemy wycinając blaszkę i wkładając ja pomiędzy wlot zaworu EGR a rurę prowadzącą do układu wydechowego.
Jeżeli zadziała to spokojnie można tak jeździć. Dla samego silnika nawet to lepsze bo syf ze spalin nie wpada do garów.

--
Pozdrawiam
M

subratri 24-11-2007 19:52

Cytat:

Napisał duch07
EGR nie ma wpływu na prace silnika na biegu jałowym.

oj tu naklamales :))
spaliny sa wpuszczane wlasnie na wolnych obrotach i prz jezdzie ze "stalym" obciazeniem. zawor ma sie zamykac podczas przyspieszania (zwiekszania obrotow)

duch07 24-11-2007 20:34

Cytat:

Napisał subratri
oj tu naklamales :))

Moja odpowiedz tyczyła falowania obrotów na biegu jałowym - jak w temacie postu :fcp4
EGR nie ma wpływu na falowanie obrotów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.