Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Scorpio (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=103)
-   -   Wymiana automatycznej skrzyni biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100338)

Prestot 14-05-2010 15:56

Wymiana automatycznej skrzyni biegów
 
Witam.Moje pytanie brzmi: czy w warunkach "domowych" we własnym garażu wraz z kolegą dam radę wymienić skrzynię automatyczną?.Wcześniej wymieniałem tylko manuały i sprzęgła w różnych markach samochodów ale nigdy automatu.Czy procedura jest podobna czy raczej niech to zrobi specjalizujący się warsztat w automaty?
Pacjent: Scorpio MK III 2.0 16V 136km

wtom 14-05-2010 18:35

Odp: Wymiana automatycznej skrzyni biegów
 
da radę, tylko trzeba zrobić z głową, automat wyciąga się razem ze sprzęgłem hyrokinetycznym! nie oddzielnie!

Prestot 14-05-2010 18:58

Odp: Wymiana automatycznej skrzyni biegów
 
Ok, ale czy wsadza się również razem ze sprzęgłem,czy najpierw sprzęgło a potem skrzynie? Co jeśli do wmontowania jest zestaw:osobno skrzynia i sprzęgło? Najpierw zamontować sprzęgło do skrzyni a potem całość do silnika czy inaczej? Wiadomo że w manualnej najpierw sprzęgło a potem skrzynia, a jak w automacie? Czy jest możliwość sprawdzenia jakości skrzyni i sprzęgła przed montażem (nie chcę aby ta inna skrzynia po zamontowaniu okazała się w gorszym stanie lub takim samym co ta na aucie :?: )

wtom 14-05-2010 19:23

Odp: Wymiana automatycznej skrzyni biegów
 
sprzęgło do skrzyni najpierw (i tu trzeba uważać aby wkładając konwertor do gniazda skrzyni nie uszkodzić uszczelnienia i łożyska ślizgowego!), a potem cały zestaw do silnika. sprawdzenie skrzyni jedynie po rozebraniu na części :) lub po zamontowaniu

Prestot 14-05-2010 19:41

Odp: Wymiana automatycznej skrzyni biegów
 
Ile może trwać taki demontaż i montaż dla dwóch osób, przy założeniu że nie trzeba żadnych specjalistycznych narzędzi ( i czy takie są potrzebne)?

wtom 14-05-2010 20:49

Odp: Wymiana automatycznej skrzyni biegów
 
jak masz kanał lub podnośnik i narzędzia, to spokojnie w 4 godz obrócisz. specjalistycznych nie trzeba, chyba że będzie cos zardzewiałe (np. wydech ), oczywiście inbusy do odkręcenia wału.

Prestot 14-05-2010 21:03

Odp: Wymiana automatycznej skrzyni biegów
 
Wielkie dzięki za info.Pozdrawiam

wtom 14-05-2010 21:18

Odp: Wymiana automatycznej skrzyni biegów
 
pamietaj, że zaczynasz od wyjecia rozrusznika i przez dziurę odkręcenia 4 śrub mocujących konwertor

pepicosi 14-05-2010 21:25

Odp: Wymiana automatycznej skrzyni biegów
 
i uważaj aby nie spalić asb na wstepie

Prestot 16-05-2010 23:23

Odp: Wymiana automatycznej skrzyni biegów
 
Skrzynia wymieniona.Zaczęliśmy z kumplem w sobotę o 17 tej a skończyliśmy w niedziele o 10tej (w nocy przerwy nie robiliśmy),także te 4 godziny na demontaż i montaż to chyba lekka przesada .Najgorzej byłe ze zdjęciem starej i podczepieniem nowej, no i dojście do różnych pierdółek :D.Po montażu w czasie jazdy próbnej na samym początku wszystko ok ale po chwili jaja niesamowite :szarpanie ,przeciąganie,ogólnie skrzynia zaczęła wariować.Im dłużej jeżdziłem tym lepiej.Pod koniec bajka,chodziła jak złoto.
Moje pytanie:czy komputer potrzebuje na początku czasu aby wprowadzić jakieś tam parametry co do innej skrzyni? Czy raczej zostało to spowodowane tym że w niedziele nie miałem gdzie kupić oleju syntetycznego i zalałem skrzynie mobilem ATF 220 minerał.Zastanawiam się czy jutro rano jak olej będzie zimny skrzynia znowu nie zacznie wariować.Dam znać jutro.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.