Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Litry/h Ile pali na godzinę?? 1.8TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=110572)

vispower 24-09-2010 11:44

Litry/h Ile pali na godzinę?? 1.8TDCI
 
Witajcie!
Nie znalazłem podobnego tematu, a zastanawiam się ile 1.8TDCI pali na godzinę, zaraz po rozruchu zimnego silnika, w miarę ciepły dzień, tj około 15-18 stopni?? U mnie ta wartość ostatnio wynosi 0.9-1.0 L/h.
Czy to nie za dużo?? Jak pamiętam chyba bywało lepiej. Z reguły koło 0.6 i tak już zostawało. Nie wpadam zaraz w panikę, ale wolę wszelkie zmiany wyłapywać dość wcześnie.
Dla porównania włączenie klimy podnosi z reguły spalanie o 0.3 L/h, więc skąd sie bierze opór o takiej wartości skoro klima jest wyłączona? Auto ma 40 000 km.
Po nabraniu temperatury roboczej, L/h wynosi już przyzwoite 0.5 .
Spalanie na 100km jak dla mnie bez zmian.

Z góry dzięki za odpowiedzi!!

Lelon 24-09-2010 12:02

Odp: Litry/h Ile pali na godzinę?? 1.8TDCI
 
naprawdę nie masz innych zmartwień? Chyba normalne, że na zimnym silniku spalanie jest wyższe. W zimę będziesz miał jeszcze więcej...

tomek242 24-09-2010 16:17

Odp: Litry/h Ile pali na godzinę?? 1.8TDCI
 
Cytat:

Napisał vispower (Post 1512215)
Witajcie!
Nie znalazłem podobnego tematu, a zastanawiam się ile 1.8TDCI pali na godzinę, zaraz po rozruchu zimnego silnika, w miarę ciepły dzień, tj około 15-18 stopni?? U mnie ta wartość ostatnio wynosi 0.9-1.0 L/h.
Czy to nie za dużo?? Jak pamiętam chyba bywało lepiej. Z reguły koło 0.6 i tak już zostawało. Nie wpadam zaraz w panikę, ale wolę wszelkie zmiany wyłapywać dość wcześnie.
Dla porównania włączenie klimy podnosi z reguły spalanie o 0.3 L/h, więc skąd sie bierze opór o takiej wartości skoro klima jest wyłączona? Auto ma 40 000 km.
Po nabraniu temperatury roboczej, L/h wynosi już przyzwoite 0.5 .
Spalanie na 100km jak dla mnie bez zmian.

Z góry dzięki za odpowiedzi!!

Wszystko z nim OK, nie szukaj dziury w całym, u mnie jest podobnie.

white88 24-09-2010 16:58

Odp: Litry/h Ile pali na godzinę?? 1.8TDCI
 
Ja również potwierdzam to co piszą koledzy. Ja osobiście zauważyłem że już przy niewielkiej wrześniowej obniżce temp. nasz kochany TDCI lubi sobie siorbnąć na starcie więcej.W porównaniem z okresem lipiec/sierpień przy ciepłych dniach startował od 0,5-0,6. Normalka.pozdrawiam.

vispower 24-09-2010 19:11

Odp: Litry/h Ile pali na godzinę?? 1.8TDCI
 
Lelon chyba woli czytać o padniętych dwumasach, a ja po prostu chce dbać o focusa... Wiem co sie dzieje zimą, już pare nim zjeździłem. Pozdrawiam! Zamykam temat

mlody89903 03-10-2010 20:16

Odp: Litry/h Ile pali na godzinę?? 1.8TDCI
 
a ile powinien palic na 100km ??

tdj 03-10-2010 21:11

Odp: Litry/h Ile pali na godzinę?? 1.8TDCI
 
miedzy 4,5 a 10 zalezy w jakich warunkach :P

Komor 04-10-2010 08:20

Odp: Litry/h Ile pali na godzinę?? 1.8TDCI
 
Da się zejść nawet poniżej 3 litrów, ale to już sztuka jest, na dłuższą metę to tylko autostrada i zero przystanków :D Realnie 4-5 litrów przy ekonomicznej jeździe.

Bez oszczędzania 5,5-6,5 na trasie rzecz jasna :D

Cytat:

Napisał vispower (Post 1512384)
Lelon chyba woli czytać o padniętych dwumasach, a ja po prostu chce dbać o focusa... Wiem co sie dzieje zimą, już pare nim zjeździłem. Pozdrawiam! Zamykam temat

Wyluzuj się i nie zamawiaj się takimi rzeczami bo uwierz mi ... szybko trafisz do wariatkowa, wysłany tam przez ASO!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.