Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Podłączenie klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320380)

rafir 19-05-2021 15:52

Podłączenie klimatyzacji
 
Witam,
proszę o informację gdzie znajduje się 2 miejsce podłączenia przewodu do nabijania klimatyzacji w wersji MKIII silnik 2.0 diesel rok 2012 gdyż widoczne jest pod maską tylko 1 miejsce podłączenia. Nie mogę odszukać 2 wejścia jakoś się schowało skubane.

Vultar 19-05-2021 16:06

Odp: Podłączenie klimatyzacji
 
A po co drugie?
Czynnik i olej sprężarki jest razem wpuszczany.

Slawko 19-05-2021 16:57

Odp: Podłączenie klimatyzacji
 
Drugie wejście jest po prawej stronie (lewej stojąc przodem do auta )przy przegrodzie pod podszybiem. W okolicaxh wejscia do parownika.

rafir 28-05-2021 12:28

Odp: Podłączenie klimatyzacji
 
Dzięki za info ale w Moim silniku 2.0 diesel widzę tylko 1 wejście koło lampy prawej natomiast 2 koło podszybia brak lub ktoś ukrył wejście bo nie widzę. Jeszcze pytanie czy przez to jedno wejście można nabić klimę bo zawsze u magika podłączane były 2 przewody Odnośnie 2 wejścia we francuzie z tym samym silnikiem były 2 wejścia i w tych miejscach co opisane było wcześniej O co tu chodzi ktoś przekombinował z ukryciem tego.

Slawko 28-05-2021 13:49

Odp: Podłączenie klimatyzacji
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał rafir (Post 3346291)
Jeszcze pytanie czy przez to jedno wejście można nabić klimę

nie
Cytat:

Napisał rafir (Post 3346291)
natomiast 2 koło podszybia brak

szukaj pod podszybiem zaraz przy parowniku, jest na poziomej rurce i skierowane do przodu w poziomie. Mniej więcej w linii z przepustnicą patrząc od przodu

Bump:

Bump:

Bump:

rafir 30-05-2021 18:08

Odp: Podłączenie klimatyzacji
 
No i znalazłem, niestety 2 złącze zlokalizowane jest zupełnie w innym miejscu niż podszybie. Za chłodniczą w dolnej części - od góry brak możliwości dojścia, brawo dla osoby projektującej łatwość dostępu przy nabijaniu klimy. Dojście jest ale jak dla mnie po zdemontowaniu zderzaka przedniego i rób tu przegląd klimy co roku - niebywała łatwość. Francja zrobiła dobrze po co było ulepszać.
Piszę może ktoś będzie szukał jak ja.

Slawko 30-05-2021 18:25

Odp: Podłączenie klimatyzacji
 
faktycznie, nie wiedziałem, ze w 2,0 klima będzie się różniła od tego co jest w 1,6.
Wygląda na to, ze ten drugi zawór jest w okolicach sprężarki

pawell2906 28-03-2024 15:12

Odp: Podłączenie klimatyzacji
 
Witam, ja tez poszukuje u siebie w 1.6 ecoboost rurki gdzie moglbym nabic klime samemu, jedna rurka z korkiem jest przy prawej lampie ale wezyk ktory mam tam nie pasuje, z tego co wiem klime nabija sie wezszym wejsciem i tego nie moge zlokalizowac, czy trop kolo podszybia ppo stronie pasazera jest dalej aktualny?

tomao 28-03-2024 19:23

Odp: Podłączenie klimatyzacji
 
Jutro sprawdzę pod maską, ale chyba oba złącza są blisko siebie, w okolicy prawego reflektora. Do jednego jest trochę trudniejszy dostęp.

edmun 29-03-2024 13:04

Odp: Podłączenie klimatyzacji
 
To nie jest ta metoda?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.