Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=162254)

Dadol 22-07-2012 22:09

Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze
 
Czołem.

Dziwny problem dotknął moją Foczkę. Kilka dni temu przestało działać sterowanie szyb (w opcji, którą mam sterowanie dotyczy jedynie drzwi z przodu) oraz sterowanie lusterek (nie działa przełącznik lewe-prawe oraz sterowanie. Dodatkowo kontrolka podgrzewania szyby przedniej pali się non-stop. Na pierwszy rzut oka wygląda mi to na zwarcie bo dioda pali się mniej intensywnym światłem niż pozostałe (np. od grzania szyby tylnej).

W instrukcji wyszperałem który bezpiecznik jest od czego, zauważyłem że sterowanie szyb, lusterek jest na innym obwodzie wiec spalenie się trzech bezpieczników naraz? Hmm...

Dziś zauważyłem, że nie działa również silniczek od spryskiwaczy.

Czy ktoś z szanownych współforumowiczów miał podobną przygodę? Wszystkie rady co począć z tym fantem mile widziane :)

tedi_k 22-07-2012 23:09

Odp: Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze
 
Cytat:

Napisał Dadol (Post 1855775)
Czołem.

... Kilka dni temu przestało działać sterowanie szyb (w opcji, którą mam sterowanie dotyczy jedynie drzwi z przodu) oraz sterowanie lusterek (nie działa przełącznik lewe-prawe oraz sterowanie. Dodatkowo kontrolka podgrzewania szyby przedniej pali się non-stop. Na pierwszy rzut oka wygląda mi to na zwarcie bo dioda pali się mniej intensywnym światłem niż pozostałe (np. od grzania szyby tylnej).
...
Dziś zauważyłem, że nie działa również silniczek od spryskiwaczy.

Wygląda na uszkodzony GEM - wszystkie podane funkcje realizowane są w Twoim przypadku przez moduł GEM znajdujący się wewnątrz skrzynki bezpieczników. Warto podpiąć pod komputer, odczytać błędy i upewnić się. Jęśli potwierdzi się moje przypuszczenie czeka Cię wymiana skrzynki bezpieczników - GEMa praktycznie się nie naprawia...

Dadol 24-07-2012 18:17

Odp: Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1855799)
Warto podpiąć pod komputer, odczytać błedy i upewnić się. Jęśli potwierdzi się moje przypuszczenie czeka Cię wymiana skrzynki bezpieczników - GEMa praktycznie się nie naprawia...

To dobra okazja do zakupu interfejsu, z którym to noszę się od jakiegoś czasu. Czyli w przypadku, gdy po wykasowaniu ewentualnych błędów - o ile takowe się pojawią utracone funkcje nie będą działać wymiana GEM`u... jaki może być orientacyjny koszt a przede wszystkim czym sugerować się w poszukiwaniach elektroniki na szrotach?

tedi_k 24-07-2012 23:21

Odp: Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze
 
GEM sprawdzisz faktycznie ELMem327 przerobionym pod rosyjski program ELMconfig. Jeśli GEM cokolwiek współpracuje, to ELMconfig poda Ci Twoją wersję i najlepiej jest szukać takiej właśnie. Orientacyjne możesz także "sparametryzować" sobie szukanie rocznikiem, wersją auta i jego wyposażeniem (rodzaj świateł - np. xenony albo nie, ile elektrycznych szyb, czy szyba przednia podgrzewana, czy jest tylna wycieraczka itp.).

ravtko 25-07-2017 19:28

Odp: Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze
 
Witam,

Wiem, ze temat już troche ma, ale mam identyczny objaw. Błędów brak. Przycisk otwierania szyby pasażera aktywuje wycieraczkę, podświetlony jest przycisk grzania szyby przedniej, nie działa centralny. Identyczne objawy na dwóch GEMach..
Jakieś podpowiedzi?

Hooch180 26-07-2017 09:36

Odp: Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze
 
Cytat:

Napisał ravtko (Post 2835421)
Identyczne objawy na dwóch GEMach.

To może prblem z samą instalacją elektryczną. Zobacz czy jakieś zwierze Ci tego nie pogryzło.

ravtko 26-07-2017 11:01

Odp: Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze
 
Póki co wypiąłem lusterka i przełączniki. Dziś mam w planie odłączać po kolei każde drzwi. Instalację oczywiście też przeszukam, ale powiem szczerze, że poza drzwiami to nie widzę możliwości uszkodzeń mechanicznych, stąd liczyłem, że kolega Dadol pamięta jakie było rozwiązanie jego problemu (o identycznych objawach).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.