Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Smarowanie w TDDI(kontrolka smarowania) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173763)

Kamil33 16-01-2013 11:04

Smarowanie w TDDI(kontrolka smarowania)
 
Witam!
Mam pytanie co może być przyczyną że na zimnym silniku zaraz po rozruchu przez około 2-4 nadal świeci się kontrolka smarowania , a nawet na lekko ciepłym i rozgrzanym powtarzając kilka krotnie rozruch problemu tego niema latem wogule tego zjawiska nie zauważyłem dodam że olej wymieniam co roku a problem ten pojawia się przy niskich temperaturach.

salom 16-01-2013 12:05

Odp: Smarowanie w TDDI(kontrolka smarowania)
 
Widocznie na bardzo gęstym oleju potrzeba tyle czasu na dotarcie ciśnienia oleju do czujnika aby go uruchomiło.

yanek 16-01-2013 12:07

Odp: Smarowanie w TDDI(kontrolka smarowania)
 
Jaki olej lejesz ??

nostress_pz 16-01-2013 12:08

Odp: Smarowanie w TDDI(kontrolka smarowania)
 
Cytat:

Napisał Kamil33 (Post 1939812)
zaraz po rozruchu przez około 2-4 nadal świeci się kontrolka smarowania

przez 2-4 ... sekundy, minuty, a może godziny? U mnie gaśnie po ok 2 sekundach - ja nic w tym nadzwyczajnego nie widzę.

mjprzem 16-01-2013 14:39

Odp: Smarowanie w TDDI(kontrolka smarowania)
 
sprawdz czy nie zagniotles miski olejowej...lub moze byc lekko wklesla do srodka i jest taki problem. smoki sa bardzo nisko spodu miski i jezeli jest zbyt blisko to tak sie moze dziac a dodatkowo na dluzsza mete mozesz silnik rozwalic i napiszesz ze ci na 4 cylindrze korbowod poszedl.

paxon 16-01-2013 20:24

Odp: Smarowanie w TDDI(kontrolka smarowania)
 
Wymieniałeś ostatnio olej? Miałem identyczny przypadek w FF1 po wymianie oleju. Okazało się,że uszkodzony był zawór w filtrze oleju. Zawór nie trzymał oleju w filtrze, dlatego po odpaleniu przy zimnym silniku było niskie ciśnienie w układzie smarowania. Pomogła wymiana samego filtra oleju.

Kamil33 16-01-2013 21:59

Odp: Smarowanie w TDDI(kontrolka smarowania)
 
Filtr jest ok. natomiast co do miski czy pora roku miała by na to wpływ przypominam że latem wszystko jest ok,no i chyba przy wymianie oleju mechanik by zauważył wgięcie w misce olejowej.

Bump: A olej to MOBIL półsyntetyk.

mjprzem 17-01-2013 14:50

Odp: Smarowanie w TDDI(kontrolka smarowania)
 
na wszelki wypadek wyklep miske na zewnatrz..i mozna tez zrobic malutkie podciecia w smoku...tak aby nastepnym razem zagnieciona miska nie spowodowala uszkodzenia silnika.

Daro19823 17-01-2013 16:03

Odp: Smarowanie w TDDI(kontrolka smarowania)
 
smiech na sali autko zimnie zamarzniete olej besty kontrolka jak sie nie zgasie przez 2-3 sekundy to nic sie nie dzieje. inaczej jak by autko było zagrzane i taki efekt to było by cos nie tak. . masz pewnie wlany 10w40 wiec tak ma byc

Kamil33 17-01-2013 18:38

Odp: Smarowanie w TDDI(kontrolka smarowania)
 
Z czego ten śmiech na sali,niedługo sam wywalisz posta np. centralny nie zamyka też mam się śmiać czy ci pomóc forum jest od wymiany informacji a nie do cwaniakowania .

Bump: Jeszcze jedno poziom oleju ,chodzi mi ilość oleju kiedy zalewam przy wymianach jest identyczna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.