Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Po nagrzaniu się silnika ciężej zapala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=46935)

gerffi 02-07-2008 08:25

Po nagrzaniu się silnika ciężej zapala
 
Witam, mam taki objaw np. przejadę 30km, i tu wiadomo silnik się nagrzeje do swojej temperatury. Gaszę silnik za chwile chce go odpalić i żeby odpalił rozrusznik musi zakręcić parę razy. To jest normalne?

fokus mury 02-07-2008 11:59

Re: Po nagrzaniu się silnika ciężej zapala
 
Sluchaj to nie jest normalne dluzej mozna kercic w zimie przy -10 a nie latem

gerffi 02-07-2008 12:37

Re: Po nagrzaniu się silnika ciężej zapala
 
Cytat:

Napisał fokus mury
Sluchaj to nie jest normalne dluzej mozna kercic w zimie przy -10 a nie latem

No tez mi sie tak wydaje i zastanawiam sie co moze byc...

gerffi 11-07-2008 17:56

Re: Po nagrzaniu się silnika ciężej zapala
 
Nikt nie ma pomyslu czemu sie tak dzieje ? Wczoraj to samo chce odpalic a on kreci kreci za chwile jak by nie mial sily i wogule mial by zdechnac akumulator i za sek zalapal i odpalil. Dziwnie kontrolki na desce zaczely sie zapalac (migac) takie jak kontrola trakcji itd.. po zapaleniu oczywiscie pogasly.

Jester 12-07-2008 19:06

Re: Po nagrzaniu się silnika ciężej zapala
 
Cytat:

Napisał gerffi
Nikt nie ma pomyslu czemu sie tak dzieje ? Wczoraj to samo chce odpalic a on kreci kreci za chwile jak by nie mial sily i wogule mial by zdechnac akumulator i za sek zalapal i odpalil. Dziwnie kontrolki na desce zaczely sie zapalac (migac) takie jak kontrola trakcji itd.. po zapaleniu oczywiscie pogasly.

Akumulator umiera.
U mnie po naładowaniu pali "na dotyk". Po 2 miesiącach jazdy po mieście niestety akumulator jest niedoładowany na tyle, że jest to odczuwalne. Jak rozrusznik kręci wolniej to trudniej jest odpalić.

jabol13 12-07-2008 19:44

Re: Po nagrzaniu się silnika ciężej zapala
 
jedyny powód tego to świece żarowe... w podwyższonej temperaturze nie załączają się przed odpaleniem silnika i stąd te problemy. miałem to samo..

co do akumulatora to po przejechaniu 30km troszkę powinien się naładować wiec problem powinieneś mieć z odpaleniem gdy jest zimny i trochę postał

phantom-kk 13-07-2008 00:39

Re: Po nagrzaniu się silnika ciężej zapala
 
Problem jest na ciepło i świece można wykluczyć bo się wtedy w ogóle nie włączają (są po prostu zbędne). Słabnięcie rozrusznika również na moje wskazuje jednak na akumulator.

gerffi 14-07-2008 06:27

Re: Po nagrzaniu się silnika ciężej zapala
 
Cytat:

Napisał Jester
Cytat:

Napisał gerffi
Nikt nie ma pomyslu czemu sie tak dzieje ? Wczoraj to samo chce odpalic a on kreci kreci za chwile jak by nie mial sily i wogule mial by zdechnac akumulator i za sek zalapal i odpalil. Dziwnie kontrolki na desce zaczely sie zapalac (migac) takie jak kontrola trakcji itd.. po zapaleniu oczywiscie pogasly.

Akumulator umiera.
U mnie po naładowaniu pali "na dotyk". Po 2 miesiącach jazdy po mieście niestety akumulator jest niedoładowany na tyle, że jest to odczuwalne. Jak rozrusznik kręci wolniej to trudniej jest odpalić.

Akumulator odpada bo:
1. byl wymieniony jakies 7miesiecy temu
2. alternator go laduje (sprawdzone ponad 14V jak chodzi autko) po takiej drodze by sie doladowal

Marcinos80 14-07-2008 07:38

Re: Po nagrzaniu się silnika ciężej zapala
 
A ja miałem coś takiego jeszcze w golfie i winą był rozrusznik, gdzie po wymianie bendixu i szczotek więcej problem mi nie powrócił.

gerffi 14-07-2008 08:10

Re: Po nagrzaniu się silnika ciężej zapala
 
Cytat:

Napisał Marcinos80
A ja miałem coś takiego jeszcze w golfie i winą był rozrusznik, gdzie po wymianie bendixu i szczotek więcej problem mi nie powrócił.

Rozrusznik mechanik rozebral i mowil ze jest ok :) Ale chyba samemu go jeszcze obejrze bo dlamnie to tez wygladla jak rozrusznik


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.