Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   centralny zamek bagaznika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=23794)

armal 17-04-2007 08:05

centralny zamek bagaznika
 
Od jakiegos miesiaca mialem problem z otwieraniem bagaznika. Centralny przestal dzialac a kluczykiem tez bylo bardzo ciezko. Po wlozeniu byl jakby "luzny", trzeba bylo pogmerac kluczem i zwykle w pewnym punkcie po otwieral. Ale balem sie cos tam sie zerwalo czy poluzowalo i w koncu rozsypie sie calkiem i nie bede sie mogl do bagaznika dostac. Tym bardziej ze mam krate z tylu. Wobec powyzszego konieczna byla naprawa centralnego co opisuje nizej. Moze sie przyda komus.

Rozwiązałem problem centralnego w klapie. Do zamka dochodzi kostka z 3 przewodami.

1. Czarny - masa.
2. Biało-ziel. - impuls +12V otwierający zamek.
3. Brązowo-czarny - sygnalizuje otwarcie/zamknięcie klapy, np. do swiatełka wewnątrz komory bagazowej. Z tego co pamietam zwarty do masy gdy zamek jest otwarty.

U mnie okazało się, iż zasilanie nie dochodziło do zamka. Kiedys tez zaczelo mi mrugac swiatlo wewnatrz bagaznika, czasem mrugalo, czasem sie nie wlaczalo w ogole az calkowicie przestalo swiecic. Ale jakos nie przeszkadzalo mi to na tyle, aby sie tym zajmowac. Myslalem ze to zarowka padla. A jednak nie.

Przewody biegna od przekaznika za schowkiem, tam sprawdzilem i impuls otwierajacy byl na bialo-zielonym przewodzie. Szedlem wiec po wiazce od tylu do przodu. Wiazka biegnie od zamka w klapie, dalej przez gumowy przepust na gorze klapy z klapy do karoserii. Stojac za autem, w lewo i w dol za ostatnim oknem od strony kierowcy. Zdemontowalem boczek plastikowy wewnetrzny w bagazniku, naciagnalem wykladzine lewego boku tak aby zajrzec z tylu i tam sa 2 kostki laczace wiazki. Rozpialem wieksza kostke, to jest ta w ktorej ida interesujace nas przewody. Styki byly bardzo zasniedziale. Przeczyscilem je. Myslalem ze to bylo zrodlem problemu. Jednak nie. Ale zasilanie bylo na kostce wiec przerwa musiala byc gdzies miedzy kostka a zamkiem. W skrocie dalej okazalo sie, o dziwo ze mialem przerwane 3 przewody wlasnie w tej gumowej rurce, przez ktora idzie wiazka z klapy do karoserii. Idzie tez tam przewod do spryskiwacza tylnej szyby. Tez byl przerwany. Nie mam pojecia dlaczego bo nie wyczulem tam zadnej ostrej krawedzi. A wygladaly jakby byly przeciete, nie rozerwane czy przetarte. Rozciety byl wlasnie przewod bialo-ziel, brazowo-czarny i jakis czarny gruby, mysle ze do zasilania pompki tylenj szyby. Tego nie zauwazylem bo i tak nie uzywam praktycznie. Na razie zlaczylem same przewody i dziala i zamek i swiatelko wewnatrz bagaznika. Musze jeszcze pomyslec jak zalaczyc rurke do spryskiwacza.

Moze sie to komus przyda, ja sie tego naszukalem ze 4 godziny a bylo tak blisko :).

Patrzac jak to jest zrobione przyszedl mi fajny pomysl na dostanie sie do tych przewodow z zewnatrz. Podejrzewam ze po wymontowaniu lampki stopu na klapie u gory sa widoczne wlasnie te przewody, kiedys sprawdze. A jesli tak to .... zasilanie podlaczamy z auta z boku i klapa otwarta....

Ktos wyjmowal ta lampke? Jak to tam wyglada?

pozdrawiam,
Arek

COOLKEG 27-11-2007 09:41

spryskiwacz tylniej szyby
 
Wiem ze post Mr. armal napisał pół roku temu, mimo to........

Cytat:

Napisał armal
Ktos wyjmowal ta lampke? Jak to tam wyglada?

Miałem przygode z przerwaną rurką od spryska. Dziwna sprawa. Wężyk zbrojony jakimś włóknem, żadnych ostrych elementów, a jednak.... Lało się jak z konewki, centralnie do środka auta. Kabelki O.K., nic nie naderwane.
Za lampą stopu miejsca mało, i trzeba bardzo uważać co by nie ułamać plastikowej końcówki, łączącej wężyk ze spryskiwaczem.

Unitral 27-11-2007 18:34

miałem podobny problem z wężykiem , ale użyłem złączki do przewodów samoblokującej - kupionej w sklepie fiata za 3zł - bez dodatkowych opasek :)

najtrudniejszą sprawą było wyjęcie i ponowne powkładanie tych plastików które zabezpieczają przed przetarciem o blachę i na których trzyma się gumowa rurka elastyczna :)

Pozdrawiam

COOLKEG 28-11-2007 07:19

Cytat:

Napisał Unitral
najtrudniejszą sprawą było wyjęcie i ponowne powkładanie tych plastików

Fakt. Ale to jedyny sposób na założenie tej gumy. Spróbuj to zrobić bez wyciągnięcia tych plastikowych kołnierzy. :fcp4

Tomiwu 12-01-2009 21:00

Re: centralny zamek bagaznika
 
Witam

W moim Focusie są cztery kable dochodzące do zamka klapy bagażnika.jak tam to jest rozpracowane,typu + - itd??

Cezar77 15-01-2009 08:27

Re: centralny zamek bagaznika
 
Cytat:

Napisał Tomiwu
Witam

W moim Focusie są cztery kable dochodzące do zamka klapy bagażnika.jak tam to jest rozpracowane,typu + - itd??



U mnie jest dokładnie tak samo, 4 przewody. Zastanawiam się za co odpowiada ten 4. Czy może to być przewód który steruje otwarciem klapy z przycisku na kokpicie ?

Unitral 19-01-2009 12:11

Re: centralny zamek bagaznika
 
1 od szyby, 1 od zamka i 2 od wycieraczki - masa na klapie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.