Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Zasysa i zwraca p³yn do zbiorniczka wyrównawczego. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=157354)

adik1989 06-05-2012 20:24

Zasysa i zwraca p³yn do zbiorniczka wyrównawczego.
 
Witam!

Problem jak w temacie.. a jak to wygl±da ?
Otó¿ uzupe³ni³em p³yn ch³odz±cy do maximum i przy dodawaniu gazu ubywa go ze zbiornicza za to gdy puszczê wraca z powrotem do swojego poziomu ...co najciekawsze na wolnych obrotach przestaje grzaæ a gdy dodam gazu zaczyna lecieæ ciep³o moja wstêpna diagnoza - termostat, czy kto¶ z was mia³ podobny objaw ?

po d³u¿szej je¼dzi p³ynu jest pod korek i zaczyna go wywalaæ za to temperatura w normie non stop na po³owie, wentylator równie¿ siê za³±cza.

1olek 06-05-2012 20:32

Odp: Zasysa i zwraca p³yn do zbiorniczka wyrównawczego.
 
typowe objawy dla padnietej uszczelki pod glowica, spaliny ida w uklad chlodzenia

motorek26 06-05-2012 21:09

Odp: Zasysa i zwraca p³yn do zbiorniczka wyrównawczego.
 
wyglada tak jak olek pisze ¿e padnieta uszczelka pod g³owic± b±d¼ sama g³owica
ewentualnie co¶ z pomp± wody

Kefir 07-05-2012 22:29

Odp: Zasysa i zwraca p³yn do zbiorniczka wyrównawczego.
 
ja stawiam na zapchana nagrzewnice..

facies 11-05-2012 21:41

Odp: Zasysa i zwraca p³yn do zbiorniczka wyrównawczego.
 
mam podobnie w swoim, dosz³o nawet to rozerwania wê¿yka doprowadzaj±cego p³yn ch³odniczy.
Orientuje siê mo¿e kto¶ jaki jest koszt naprawy albo wymiany i czy to jest w ogóle op³acalne ?

jurek44 15-05-2012 16:45

Odp: Zasysa i zwraca p³yn do zbiorniczka wyrównawczego.
 
Witam Wasz wszystkich. Ja mam podobny problem otuz zaczyna mi sie tworzyc powietrze w ukladzie chlodzenia i wywala mi plyn na zewnatrz. Wyzucilem termostat i jak jest zimny wszytsko jest okey ale jak dostanie temperatury to sie robi to samo. Wyrzuca mi plyn i ciagle musze dolewac. Czy w silnikach 2,00 EFI z 1990 roku czesto glowice siadaja czy moglby mi ktos odpisac bo mi rozne sluchy dochodza ze w tych silnikach jest slaba glowica i czesto peka. Prosze o pomoc jurek

1olek 15-05-2012 23:06

Odp: Zasysa i zwraca p³yn do zbiorniczka wyrównawczego.
 
Cytat:

Napisa³ jurek44 (Post 1828507)
Czy w silnikach 2,00 EFI z 1990 roku czesto glowice siadaja czy moglby mi ktos odpisac bo mi rozne sluchy dochodza ze w tych silnikach jest slaba glowica i czesto peka.

siadaja bo maja 22 lata a nie dlatego ze sa slabe ;) swoje wypracowaly, nic nie jest wieczne

adik1989 13-08-2012 14:19

Odp: Zasysa i zwraca p³yn do zbiorniczka wyrównawczego.
 
Witam!

Otó¿ by³em na sprawdzeniu g³owicy (koszt 50 z³) i okaza³a siê, ¿e owszem uszczelka .... odda³em mechanikowi niby to naprawi³ ogrzewanie na postoju ju¿ dzia³a ale ostatnio zauwa¿y³em i¿ z p³ynem dzieje siê identycznie - zasysa i wypluwa. Co to mo¿e byæ czy on co¶ spieprzy³ czy szukaæ winny w czym¶ innym ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.