Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Skrzywione tarcze ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29037)

focusik09 19-08-2007 18:48

Skrzywione tarcze ?
 
Witam . Kupiłem nowe tarcze motorcrafta . Założyłem , i po przejechaniu 2.000 km zaczeło trzepać kierownicą przy chamowaniu . Cz to możliwe żeby już je pokrzywiło ??? Pozdrowienia ..

PP 19-08-2007 19:44

A czy przypadkiem nie dałeś im popalić przez te 2.000 km ?! :fcp13
Pozdrawiam
Piotr

JAB02 19-08-2007 20:01

Cytat:

Napisał PP
A czy przypadkiem nie dałeś im popalić przez te 2.000 km ?! :fcp13
Pozdrawiam
Piotr

A jak im dałeś piopalić przejazd przez kałużę wody i wystarczy. Musi trzepać :fcp20

tomiscorpio 19-08-2007 20:27

powiedz mi taka rzecz. Rozumiem ze zmieniales razem z klockami? Pierw sprawdz tloczki i czy wkolo gumek nie ma kilograma syfu. Musza chodzic lekko wtedy sprawdz.

Jedynie ze nie dotarles tych tarcz wtedy moglo wszystko sie stac.

benypl 19-08-2007 22:08

Ja miałem tem sam problem. Zamontowałem zestaw Ferrodo/Brembo. Mechanik mi powiedział, że powodem mogła być woda która gwałtownie schłodziła nowe tarcze i zwichrowało je trochę. Powiedział bym sie tym nie przejmował - powinno ustepować z czasem, jęśli nie ustąpiło by ponoć trezba by je przetoczyć (wyrównać) w spepcjalistycznym zakładzie. Nie pozostaje mi nic, jak mu wierzyć.
Odnosze wrażenie, że ustępuje z czasem rzeczywiscie. Od zmiany przejeczałem jakieś 10000 i drżenie kierownicy jest minimalne. Mam nadzieję, że ustąpi całkiem.

Pojawił sie natomiast inny problem. W ostatnim momencie chamowania (tuż przed zatrzymaniem się) skrzypi coś w chamulcach. Nie wiem, czy wiązać to z tatmtym szarpaniem? Zapytam mechanika lub na forum w innym poście.

PARTYBOY 20-08-2007 15:20

obawiam sie ze to wina jakosci elementow :(
wlasnie wlozylem w hamulce spora kase, zmienilem klocki i tarcze z przodu i z tylu ... wszystko markowe i z gornej polki
na poczatku strasznie mi chrobotalo przy hamowaniu i drzala kierownica, okazalo sie, ze jeden klocek z kompletu mial bolczyki mocujace w dziwnym miejscu i haczyly o zaciski, przez co klocek byl dociskany pod katem. Po spilowaniu bolczykow samochod hamuje gladko i rowno ale musialem tez zeszliwowac ten jeden klocek do rownej powierzchni wzgledem wczesniejszego wytarcia pod katem, to jakbym juz nie mial nowego klocka.
teraz od niedawna hamulce mi piszcza jak w rowerze a elementy nie maja jeszcze miesiaca!!

arturek 23-08-2007 11:37

Cytat:

Napisał PARTYBOY
obawiam sie ze to wina jakosci elementow :(
wlasnie wlozylem w hamulce spora kase, zmienilem klocki i tarcze z przodu i z tylu ... wszystko markowe i z gornej polki

Witam
Ja na przodzie założyłem zwykłe klocki Motorcraft + tarcze Delphi i jak na razie nie mam problemów. Od wymiany zrobiłem ok. 3000 km.
pozdrawiam
Arturek

PARTYBOY 23-08-2007 16:01

Cytat:

Napisał arturek
zwykłe klocki Motorcraft

to dobra marka, montowana fabrycznie przez Forda

focusik09 23-08-2007 19:40

Jak napisałem na początku założyłem części motorkrafta . Więc chyba to jest ta górna półka . A delphi bierze parametry techniczne od producenta . To moim zdaniem to jest półka niżej . Pozdrowienia . :fcp18

KleXon 24-08-2007 10:40

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a co myslicie o tym? i benypl taki zestaw miales?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.