Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Problem ze skręcaniem. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67631)

andrzeej68 19-04-2009 10:27

Problem ze skręcaniem.
 
Przy jeździe autem na łuku drogi przy lekkim skręcie kierownicy nie ma płynności tylko jest taki krótki przeskok,zimą mechanik twierdził że idzie to oponami zimowymi,ale po zmianie opon na letnie jest to samo.Mondeo 2.0 TDdi

krzysiekj1990 19-04-2009 10:45

Odp: Problem ze skręcaniem.
 
kolego mam to samo możę ktos pomoze co to jest bo strasznie mnie to drazni POZDRAWIAM

megriber 19-04-2009 11:30

Odp: Problem ze skręcaniem.
 
luzy na przekladni kierowniczej?

krzysiekj1990 19-04-2009 11:42

nie przeskakuje gdy kreci sie kierownica tak jakby jakas guma przeskakiwala slychac

Naprawde nikt nie mial podobnych problemow ??

raptowny1 19-04-2009 20:03

Odp: Problem ze skręcaniem.
 
miałem podobne zachowanie samochodu,np. na rondzie tył jakby podskakiwał - mechanik który mi naprawiał samochód stwierdził że są to tuleje na ławie tylnej, 4 tuleje (jeśli dobrze pamiętam nie ma zamienników), sprawdź też wahacz wzdłużny (różnie go nazywają - ciągnący) u mnie to pomogło

pozdrawiam

krzysiekj1990 19-04-2009 20:12

Odp: Problem ze skręcaniem.
 
ale to kolego nawet na postoju przeskakuje i ewidentnie z przodu pozdrawiam

Raf115 19-04-2009 20:19

Odp: Problem ze skręcaniem.
 
Mam taki sam objaw. To jest jakiś luz na przekładni kierowniczej, ale podobno można z tym jeździć. Ja kupiłem auto z floty i tam prawie wszystkie tak mają. Na razie tego nie naprawiam. Tak mieli powiedzieć w serwisie Forda.
pozdr.

lopezpb 19-04-2009 21:42

Odp: Problem ze skręcaniem.
 
U mnie jest podobnie, ale tylko przy skręcaniu w prawo, szczególnie zaraz po odpaleniu. Gdy już chwile pojeżdżę i poskręcam lewo prawo to wszystko wraca do normy.
Mam odczucie jak by coś (jakaś guma) blokowało ruch kierownicą w prawo. A może to drążki kierownicze czy coś w tym rodzaju ?

marek_so 19-04-2009 22:53

Odp: Problem ze skręcaniem.
 
Miałem chyba to samo. Trzeba odkręcić plastik nad pedałami ( ze schowkiem ) i wpuścić trochę delikatnej oliwki ( może być np. WD40 ) w miejsce gdzie łączą sie dwa odcinki kolumny kierownicy , ( ten większy odcinek wyłożony jest czymś w rodzaju teflonu i do niego wchodzi część kolumny od strony kierownicy ) chyba to coś nazywane było "płetwą".
Mam nadzieję, że u Was jest to samo.
Pozdrawiam

krzysiekj1990 19-04-2009 23:09

Odp: Problem ze skręcaniem.
 
A móglby ktos dac fotke jak to wyglada POZDRAWIAM


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.