Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108854)

karolm1988 02-09-2010 17:10

Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno
 
Nie znalazłem nić podobnego więc założyłem nowy temat.
W zimę przy odpalaniu po nocy falowały obroty i szarpało samochodem przez jakieś 20, 30 sekund. Jak zrobiło się ciepło to nic takiego nie występowało, i teraz zrobiło się chłodniej i znowu to samo. Jaka może być tego przyczyna? Ma ktoś jakiś pomysł. Robiłem w zimę przelewy jak miałem to szarpanie i wszystko było w normie.

marcin sekula 02-09-2010 18:44

Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno
 
może to wina świec żarowych ...

karolm1988 02-09-2010 22:10

Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno
 
Ale w zime nie było żadnych problemów z odpalaniem

weksla 02-09-2010 22:15

Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno
 
Ja mam dokłądnie tak samo w zimie falowały mi obroty przy odpaleniu, może nie tak drastycznie jak u ciebie ale jednak, jak było ciepło w lato to żadnego falowania nie było, teraz jak znów chłodniej się zrobiło problem powrócił, tyle że mi buda nei trzepie, nie wiem co to może być wtryski odrzucam bo regenerowałem w marcu.

TomCat 02-09-2010 22:24

Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno
 
miałem podobny problem w mk3 tdci ale występowało to przez cały czas; zawsze jak był zimny to falowały obroty i tak poszarpywało motorem jak stał na wolnych. Lekarstwem okazała się trasa na Niemcy, ponad 1000km autostradą z prędkościami rzędu 160-180. Sądzę że wtryski się "przepchały" ? w każdym razie od tego czasu problem zniknął, a to już 2 lata i jakieś 40tyś km temu ;)

karolm1988 03-09-2010 06:39

Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno
 
Ale jeśli taka trasa miała by "przepchać" wtryski to po regeneracji też by był wszystko dobrze a kolega regenerował i dalej ma to samo.

matosu 03-09-2010 07:21

Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno
 
dolaczam sie do pytania, tylko u mnie jeszcze puszcza dymka przy tym rozpaleniu na zimnym

muli9 03-09-2010 08:11

Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno
 
ja bym stawial na swiece zarowe (to ze wczesniej i w zimie bylo ok to nic nie znaczy bo mogla ktoras akurat teraz pasc i ktorys baniak nie lapie od razu co powodjue skoki obrotow) albo kiepskie paliwo, ja u siebie zauwazam ze jakosc paliw jest coraz gorsza i to na kazdej stacji raz jest ok a raz kicha

karolm1988 03-09-2010 15:44

Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno
 
Ale w zime palił za pierwszym razem ale obroty falowały więc chyba wszystkie świece były sprawne. Paliwo zawsze leje to samo

marcin sekula 03-09-2010 17:38

Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno
 
kolego ale sprawdzenie świec to góra 20 minut (z wypiciem browara)
i będziesz miał jasność czy to jest to czy szukać czegoś innego to chyba najtańsza opcja.To że samochód zapalał w zimie nie oznacza że świece były dobre.Mi przy minus 20 zapalał z małymi problemami po sprawdzeniu świec żadna nie działała.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.