Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Światła dzienne ("skandynawskie"). (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63633)

bonidydy 04-03-2009 09:48

Światła dzienne ("skandynawskie").
 
Jestem nowy, więc na początek witam wszystkich serdecznie :-).

Rzecz dotyczy nowego Mondeo z tego roku. Po odpaleniu silnika palą się światła mijania - pokrętło wyłącznika świateł w pozycji 0. Sprzedawca poinformował mnie, że jest to prawidłowe zachowanie, które wprowadził Ford w związku z obowiązkiem jazdy na światłach w Polsce. Nie bardzo mi się to spodobało, więc poprosiłem o wyłączenie. Tu się niestety dowiedziałem, że "kiedyś" było to możliwe poprzez zmianę ustawień komputera w serwisie (rozumiem, że chodziło o wcześniejsze egzemplarze MK4), ale "teraz" już się tak nie da.

Czy ktoś wie co można w tej sprawie zdziałać ?

RoNiN76 04-03-2009 11:05

Odp: Światła dzienne ("skandynawskie").
 
Cytat:

Napisał bonidydy (Post 1104413)
Jestem nowy, więc na początek witam wszystkich serdecznie :-).

Rzecz dotyczy nowego Mondeo z tego roku. Po odpaleniu silnika palą się światła mijania - pokrętło wyłącznika świateł w pozycji 0. Sprzedawca poinformował mnie, że jest to prawidłowe zachowanie, które wprowadził Ford w związku z obowiązkiem jazdy na światłach w Polsce. Nie bardzo mi się to spodobało, więc poprosiłem o wyłączenie. Tu się niestety dowiedziałem, że "kiedyś" było to możliwe poprzez zmianę ustawień komputera w serwisie (rozumiem, że chodziło o wcześniejsze egzemplarze MK4), ale "teraz" już się tak nie da.

Czy ktoś wie co można w tej sprawie zdziałać ?

Może w tym serwisie co kupiłeś się nie da .... druga sprawa, że nie da się za darmo to zapewne jest tą niemocą z ich strony. Oczywiście, że się da i niech Ci kitów nie wciskają. Pogadaj z facetem co Ci auto sprzedawał niech Ci to załatwi gratis.... a BTW w końcu to przecież komputer tym steruje więc nie widzę problemu... Sporo ludków z forum wyłaczyło to sobie między innymi ja też. Poczytaj wątek [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tam znajdziesz coś w tym temacie.
Jeżeli jesteś nowy to tu możesz do nas dołączyć [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
a tutaj może dodać swoje autko do listy uzytkowników nowego mondeo mk4 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam

kubuspuchaty 04-03-2009 11:26

Odp: Światła dzienne ("skandynawskie").
 
Ja nie widzę podstawy prawnej do takiego stanowiska serwisu. Auto musi być zgodne ze specyfikacją techniczną. W tejże specyfikacji nie ma słowa o światłach tzw. skandynawskich.
Włączenie tej opcji powinno odbywać się tylko na życzenie klienta.

adam131 09-03-2009 22:49

Odp: Światła dzienne ("skandynawskie").
 
W moim Mondku światła mijania zapalają się już przy włączonym zapłonie. To jest całkowicie bez sensu. Nie miałem czasu rozmawiać z serwisem ale muszą to wyłączyć.

januszstom 10-03-2009 05:29

Odp: Światła dzienne ("skandynawskie").
 
To się zgadza u mnie też tak jest ze światłami ,włączają się już po pierwszym naciśnięciu przycisku start a nie po uruchomieniu silnika.Trochę to dziwne

bonidydy 10-03-2009 13:08

Odp: Światła dzienne ("skandynawskie").
 
Cytat:

Napisał adam131 (Post 1109084)
W moim Mondku światła mijania zapalają się już przy włączonym zapłonie. To jest całkowicie bez sensu. Nie miałem czasu rozmawiać z serwisem ale muszą to wyłączyć.

U mnie też przy włączonym zapłonie - nie jak na początku wątku "po odpaleniu silnika" :-). Napisz co zdziałałeś, bo mnie też to drażni.

mir200 10-03-2009 16:11

Odp: Światła dzienne ("skandynawskie").
 
U kolegi w Octavii takie ustawienia robi się samodzielnie poprzez komputer.( obsługa które światła mają się włączyć i kiedy) Myślę, że w Mondku też tak powinno być. Ten Convers w zasadzie ****o daje. Chciałoby się coś móc poustawiać we własnym samochodzie ( tym bardziej znając podejście pracowników ASO juz po sprzedaży)

januszstom 11-03-2009 08:12

Odp: Światła dzienne ("skandynawskie").
 
Cytat:

Napisał mir200 (Post 1109543)
U kolegi w Octavii takie ustawienia robi się samodzielnie poprzez komputer.( obsługa które światła mają się włączyć i kiedy) Myślę, że w Mondku też tak powinno być. Ten Convers w zasadzie ****o daje. Chciałoby się coś móc poustawiać we własnym samochodzie ( tym bardziej znając podejście pracowników ASO juz po sprzedaży)

Moim zdaniem powinno się sterować samodzielnie funkcjami programowania świateł, to zupełnie bez sensu że aby to zmienić trzeba wgrać nowy soft za jakieś pewnie 150-200zł, choć nie wiadomo czy w chwili obecnej jest to jeszcze możliwe nawet za tą kasę.No i to włączanie ksenonów już po pierwszym naciśnięciu przycisku start, po co?

mir200 11-03-2009 18:20

Odp: Światła dzienne ("skandynawskie").
 
Cytat:

Napisał januszstom (Post 1110107)
Moim zdaniem powinno się sterować samodzielnie funkcjami programowania świateł, to zupełnie bez sensu że aby to zmienić trzeba wgrać nowy soft za jakieś pewnie 150-200zł, choć nie wiadomo czy w chwili obecnej jest to jeszcze możliwe nawet za tą kasę.No i to włączanie ksenonów już po pierwszym naciśnięciu przycisku start, po co?

A u was tez zapalają się swiatła pozycyjne przód i tył, wewnętrzne i w lusterkach od razu po odblokowaniu drzwi pilotem (mam założony alarm fabryczny). Juz się przyzwyczaiłem że świeci się jak bożonarodzeniowa choinka zanim do niego dojdę. Jeśli drzwi się nie otworzy to gasną po 30 sek- podobnie jak otworzenie izolowane bagażnika. Ale sporo zeżre wtedy prądu-myślę- i bez sensu- wystarczyłyby światełka w lusterkach.

PAFFCIO 11-03-2009 18:37

Odp: Światła dzienne ("skandynawskie").
 
Cytat:

Napisał mir200 (Post 1110525)
A u was tez zapalają się swiatła pozycyjne przód i tył, wewnętrzne i w lusterkach od razu po odblokowaniu drzwi pilotem (mam założony alarm fabryczny).

Ciekawe...mi po odblokowaniu z pilota drzwi migną kierunkowskazy, zapala się jedynie lampka przy lusterku wstecznym oraz w lusterkach i zapala się Convers czyli tak samo jak przy wysiadaniu...nigdy jednak nie zapalają się pozycje...coś jest spitolone przy programowaniu...
follow home to funkcja, która zapala normalne światła więc nie mam pomysłu skąd Ci się te pozycje palą...dziwne :570:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.