Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Cieknie pompka sprzęgła - po wymianie oleju w skrzyni, zbieg okoliczności? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=212098)

olooo 24-09-2014 21:30

Cieknie pompka sprzęgła - po wymianie oleju w skrzyni, zbieg okoliczności?
 
Wymieniłem olej w skrzyni kupując na portalu w aukcji oryginalny produkt Forda 75W-90 BO. Zlałem cały stary olej przez otwór spustowy, a strzykawka wlałem nowy olej przez otwór inspekcyjny. W serwisie powiedzieli wg VIN ze mam skrzynie MTX-75 wiec wlałem ok 1,9 l (do dolnej krawędzi otworu inspekcyjnego). Tak jak kazali ale teraz kapie mi olej na buty lecąc po wodziku przy pedale sprzęgła. Odciągnąłem strzykawką ze skrzyni ok 80ml ale dalej kąpie. Nie wiem czy wstrzyknąłem za mocno i wlewając poleciało po wodziku czy nie tam gdzie trzeba, czy olej mam jakiś oszukany czy ciągle za dużo go jest w skrzyni (choć ilość zgodna z instrukcja) Najwięcej chyba kapie przy rozruchu na zimnym, choć potem tez się zdążą. Co zawaliłem ? Pomóżcie proszę.

from Nexus4 by olooo

K!S!3L 25-09-2014 05:40

Odp: Ile oleju do skrzyni ?
 
Jesteś pewien że to olej a nie płyn hamulcowy? Bo przy pedale sprzęgła nie ma miejsca z rurką czy czymkolwiek od skrzyni. Ja bym obstawiał pompkę sprzęgła- czarny element z białym tłoczkiem i zielonymi mocowaniami. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

olooo 25-09-2014 08:03

Tak, potwierdzam - kapie właśnie z tego co na fotce, czyli z tej czarnej puszeczki pompy sprzęgła. I pierwszy raz wyrzuciło wylało po wymianie oleju w sjrzyni Zapalilem silnik i w kilka sekund na wycieraczce pod nogami powstała spora plama. Czyli co mi się wylewa ? To nie olej ze skrzyni ? Zbieg okoliczności ? Niepotrzebnie ujmowałem oleju ze skrzyni ?

from Nexus4 by olooo

charlie1986 25-09-2014 08:23

Odp: Ile oleju do skrzyni ?
 
A weź sprawdź poziom płynu w zbiorniczku płynu hamulcowego, jak mnie wylewała pompa sprzęgła to tam mi ubywało

olooo 25-09-2014 08:50

Odp: Ile oleju do skrzyni ?
 
Jeżeli ubyło płynu to niezauważalnie. Widzę pod nogami na wycieraczce, że kapie ale to od kilku dni dopiero więc po zbiorniczku nie poznam. Na 100% kapie z tej pompy sprzęgła tylko myslałem, że ten "biały wodzik leci przez tą czarna puszkę" bezposrednio wprost do skrzyni biegów i że to olej ze skrzyni kapie.

Z drugiej strony, czy jest jakies uzasadnienie tego, że ta pompa zaczęła cieknąć dokładnie po zalaniu skrzyni nowym olejem ?

Fulara 25-09-2014 08:59

Re: Cieknie pompka sprzęgła - po wymianie oleju w skrzyni, zbieg okoliczności?
 
nie ma żadnego...

salom 25-09-2014 10:29

Odp: Cieknie pompka sprzęgła - po wymianie oleju w skrzyni, zbieg okoliczności?
 
Myślę że skrzynia biegów jest na dole auta, a wycieraczka w środku auta, wyżej od skrzyni. To jak może kapać ze skrzyni, do góry ??
Jeżeli już, to na asfalt, lub chodnik.

olooo 25-09-2014 19:33

Odp: Cieknie pompka sprzęgła - po wymianie oleju w skrzyni, zbieg okoliczności?
 
Wymieniłem pompę sprzęgła - przestało kapać. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.