Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] centralny zamek, nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=158685)

kado ka 29-05-2012 09:25

centralny zamek, nie działa
 
Uzupełniłem bezpieczniki bo nie działało mi ogrzewanie tylnej szyby i okazało się ze wpięty pod to jest tez centralny zamek ale nie działa .Jak przekręcam klucz w drzwiach słyszę ze się zamyka ale jak puszcze to otwiera.nie wiem jak sie za to zabrać i co może być.Może też ktoś miał taki problem??

tomaszgebala 12-01-2013 19:15

Odp: centralny zamek, nie działa
 
Cytat:

Napisał kado ka (Post 1833608)
Może też ktoś miał taki problem??

mam to samo, ale nie wiem co jest przyczyną - wyjąłem po prostu bezpiecznik i drzwi się zamykają

yaro666 15-01-2013 00:18

Odp: centralny zamek, nie działa
 
Cytat:

Napisał kado ka (Post 1833608)
Uzupełniłem bezpieczniki bo nie działało mi ogrzewanie tylnej szyby i okazało się ze wpięty pod to jest tez centralny zamek ale nie działa .Jak przekręcam klucz w drzwiach słyszę ze się zamyka ale jak puszcze to otwiera.nie wiem jak sie za to zabrać i co może być.Może też ktoś miał taki problem??

któryś siłownik jest walnięty. jak się otworzy drzwi i zamknie centralny, jest to samo, czyli zaczyna mielić siłownikiem, a nie zamyka, tylko odbija.

raq102 04-02-2013 14:14

Odp: centralny zamek, nie działa
 
sprawdź bezpieczniki od tej centralki...jak nic to nie da to raczej będziesz musiał zdobyć instrukcję od tych gratów...sprawdzić co i jak ma być podłączone (co może wiązać się z dosyć sporym rozbebeszaniem auta aby dojść do każdego kabelka)...sprawdzić czy wszystko jest poprawnie podłączone, nic się nie rozłączyło, nie pojawiły się zimne luty...i albo znajdziesz w ten sposób usterkę albo centralka umarła.

quatz 05-02-2018 20:18

Zamek centralny nie działa
 
To mój pierwszy post na forum, więc na początku chciałbym się przywitać :).
Kupiłem niedawno Forda Ka z rocznika 98 i przy okazji "przygotowania" pojazdu zająłem się kontrolą czy wszystko w nim działa. Wymieniłem bezpiecznik grzania tylnej szyby i zaczął działać także centralny zamek. Chociaż działać to niezbyt dobre słowo. Po przeczytaniu wszystkich informacji o zamku centralnym w tym modelu i wykorzystaniu wszystkich wskazówek nie potrafię nadal sobie poradzić z problemem. Obecnie sytuacja wygląda następująco:
1. Gdy zamykamy drzwi kierowcy, odzywa się mechanizm po stronie kierowcy, po stronie pasażera milczy, drzwi kierowcy się zamykają
2. Gdy zamykamy drzwi pasażera mechanizm wykonuje pełny obrót i drzwi pozostają otwarte, mechanizm po stronie kierowcy milczy.
3. Gdy zamkniemy jednocześnie od środka dwoje drzwi mechanizmy zachowują się prawidłowo.
4. Gdy otworzymy drzwi, bez różnicy które, mechanizmy zachowują się prawidłowo.

Czy ktoś miał podobny problem z kaczką i znalazł rozwiązanie? Zdaję sobie sprawę że temat na forum był wielokrotnie poruszany, ale mimo wdrożenia rozwiązań sugerowanych w poprzednich tematach zamek nie działa. Bardzo prosiłbym o pomoc.

Mildaw 24-03-2018 15:37

Odp: Zamek centralny nie działa
 
Sprawdź bezpiecznik, od centrala, można też odłączyć kleme (-) na 10 minut.

lukaszek_socho 24-03-2018 20:43

Odp: Zamek centralny nie działa
 
Zamek oryginalny czy dokładany?

rafalel27 28-03-2018 07:34

Odp: Zamek centralny nie działa
 
Ja tego nie rozumiem jak może zamek centralny w ogóle nie działać

szadamek 28-03-2018 08:36

Odp: Zamek centralny nie działa
 
Cytat:

Napisał rafalel27 (Post 2956292)
Ja tego nie rozumiem jak może zamek centralny w ogóle nie działać

Przepraszam ale jak można takiej rzeczy nie rozumieć ?Czy wszystko zawsze działa dobrze?Życzę trochę więcej mądrości.Wesołych Świąt.g:DD

quatz 16-04-2018 22:58

Odp: Zamek centralny nie działa
 
Witam, dawno mnie nie było, zresztą do samochodu i tak nie miałem dostępu i dlatego temat zszedł dla mnie na drugi plan. Bezpiecznik od centralnego sprawny, był wyjęty przez poprzedniego właściciela prawdopodobnie z powodu niezamykających się drzwi. Zamek jest oryginalny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.