Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Continental Premium Contact 2 - opinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91354)

Karol2 10-02-2010 09:56

Continental Premium Contact 2 - opinie
 
Witam,
Mam okazję kupić opony 205/55/R16 91V z rantem ochronnym w korzystnej cenie (około 280zł). Mam prośbę do wszystkich, którzy kiedykolwiek użytkowali opony Continentala o opinie na temat tych opon. Może ktoś obecnie jeździ na tych właśnie oponach. Jest to dla mnie ważne bo szukam opon...
Z góry dzięki za konstruktywne opinie. pzdr.

jendrekmak 10-02-2010 11:14

Odp: Continental Premium Contact 2 - opinie
 
szukanie nie boli [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pkakakozi 10-02-2010 12:56

Odp: Continental Premium Contact 2 - opinie
 
Witam
Na przodzie mam oponki Continentala ale jeszcze pierwszej generacji.
Nie narzekam jak na razie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam

kordyl 10-02-2010 13:58

Odp: Continental Premium Contact 2 - opinie
 
Cytat:

Napisał Karol2 (Post 1358705)
Witam,
Mam okazję kupić opony 205/55/R16 91V z rantem ochronnym w korzystnej cenie (około 280zł).

Ja takie właśnie mam na lato (auto jak w opisie), kupiłem je nowe ubiegłej wiosny, przejechałem na nich ok 20tys. Z przodu są zużyte 50-60%, z tyłu 30%. Taka różnica wynika z tego, że jeżdżę dość dynamicznie i przód dostaje najbardziej ;) (jak w każdej przdnionapędówce). Na ten sezon powinny jeszcze wystarczyć, oczywiście zamienie je tył z przodem.

Są ciche i dobrze trzymają się na suchym i mokrym niezależnie od prędkości podróżowania, za to DUŻY plus.

Natomiast tragedia zaczyna się na koleinach z wodą, nie mają "kanałów, rowków" (czy jak tam to zwał) do odprowadzania wody i auto zaczyna pływać (nawet na początku eksploatacji, gdy bieżnik był nowy, czyt. wysoki). Wiem, że każde opony w takich warunkach mają ciężko, ale według mego subiektywnego zdania nie dają sobie rady z nadmiarem wody.

Podsumowując: Jestem z nich zadowolony i pewnie jak trafię na dobrą cenę to kupię je jeszcze raz. Przyzwyczaiłem się, że na koleinach w czasie deszczu nie poszaleję (i dobrze, bo szkoda zawieszenia). A w każdych innych warunkach spełniają moje oczekiwania. Ja polecam. Pozdr,

masa14 14-02-2010 00:57

Odp: Continental Premium Contact 2 - opinie
 
Mam te opony i nie narzekam nawet w koleinach (nie zgadzam sie z przedmówca ze pływaja w koleinach,każda opona ma jakis próg przyczepnosci,z doswiadczenia wiem ze przy 100 trzymja sie niezle nawet w zakretach ale szybciej nie próbuje) i kolego KORDYL zuzytch przednich nie montuje sie z tyłu(chyba ze lubisz jak tył Cie wyprzedza na zakretach :) ). Po trzech latach przednie sa do wymiany a tylne sa jak nówki wiec pójda na przód a nowe do tyłu
pozdro

Piotr K 14-02-2010 07:39

Odp: Continental Premium Contact 2 - opinie
 
Dokładnie tak. Powszechnie pokutuje ideologia, że lepszy bieżnik powinien być na przednich kołach. Bo to oś skrętna.
Nic bardziej mylnego.
A przekonał się o tym ten - kto wchodził w zakret "tyłem do przodu" :-)

kordyl 14-02-2010 11:58

Odp: Continental Premium Contact 2 - opinie
 
Cytat:

Napisał masa14 (Post 1362188)
... KORDYL zuzytch przednich nie montuje sie z tyłu(chyba ze lubisz jak tył Cie wyprzedza na zakretach :) ). Po trzech latach przednie sa do wymiany a tylne sa jak nówki wiec pójda na przód a nowe do tyłu
pozdro

Tak jak się zastanowiłem to może i dobrze prawicie koledzy. Wtakim razie dojeżdzę przednie i dopiero wtedy zmienię tył z przodem. Dzięki za radę, pozdr

lewbran 15-02-2010 20:02

Odp: Continental Premium Contact 2 - opinie
 
Mam takie w starym i nowym Mondeo , polecam i to bardzo . Ale coś bardzo tanie . Jeśli są niezleżałe to bież nawet 4 na wszystkie kola .

Karol2 16-02-2010 15:16

Odp: Continental Premium Contact 2 - opinie
 
Są z tego roku.
Dokładnie drugi tydzień 2010r....

lackyy 16-02-2010 16:44

Odp: Continental Premium Contact 2 - opinie
 
witam mialem continental sport contact 2 w moim mundku
wytrzymaly mi 35 tys ostrej jazdy po miescie w tym z 10tys to trasy polska angli
oponki super do samego konca
co mnie w nich draznilo to to ze na przedniej osi wizualnie wygladalo ze ciagle maja za malo powietrza- takie moje odczucie
Fajna cena za nie - ja bym sie nie zastanawial tylko bral i sie nimi cieszyl a co do kolein i odprowadzania duzych ilosci wody to na czym bys nie jechal jak przesadzisz z szybkoscia to Ci zadne oponki nie pomoga
pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.