Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Dziwna praca silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=37014)

jrobert 29-01-2008 15:37

Dziwna praca silnika
 
Witam
Mam forda mondeo 2001 rok mk3 diesel moj problem polega na tym ze samochod kopci bardzo mocno na bialo zaraz po starcie po paru minutach juz nie kopci i ma problemy z wchodzeniem na obroty ale to wszystko ustaje po chwili .Nastepna sprawa to ze na wolnych obrotach szrpie troche silnikiem najbardziej czuje sie to na pedale sprzegla ale zato na wysokich w czasie jazdy jest wszystko ok .Czego to moze byc winna

Ps czy moze to byc wina wody w paliwie [istnieje taka mozliwosc samochod po powodzi dopiero co odpalony i zrobilem nim jakies 60 km ] dodam jeszcze ze samochod stal nieodpalany ok 2 lat

Dziekuje Robert

jrobert 29-01-2008 19:07

Re: Dziwna praca silnika
 
czytam i czytam i znalazlem ze moze to byc winna kola dwumasowego zrobilem test jaki wyczytalem na forum a mianowicie na czwartym biegu w czasie jazdy naciskac mosno gaz i puszczac ale u mnie brak jakikolwiek stukow .I jeszcze jedno zauwazylem ze na wolnych obrotach naprzyklad na skrzyzowaniu i zmiany biegu na 2 potrzebuje troche czasu zeby wejsc na obroty .

PS ja zadobrze sie natym nieznam ale dlamnie to wyglada jak problem z zaplonem

Piner 30-01-2008 07:56

Re: Dziwna praca silnika
 
Witam!
Silniki chyba mamy te same i objawy chyba tez - pierwszy start na zimnym - telepie autem(ale ja mam chyba jedna swice padnieta) kopci na bialo, pierwsze wrzucenie 1 i 2 konczy sie lekkim spadkiem obrotow(trzeba go przytrzymac na wyzszych). Po przejechaniu nicalej mili objawy znikaja.
Ja ze swoim "prywatnym" mechanikiem probowalem juz wielu rzeczy, ale jak dotad nic nie znalezlismy:
zmienilismy wszystkie filtry, olej(jak to na poczatek), przetrzepalismy kable WN, przeczyscilismy przeplywomierz.
Teraz chyba czas na EGR - jesli tylko mi sie go uda znalezc :fcp19 - wszelki obrazki na forum nie sa z tego modelu

kreeecik 30-01-2008 08:21

Re: Dziwna praca silnika
 
biały dym po odpaleniu tonormalka przy takiej aurze, znaczy się ze wyparowywuje wilgoć z układu wydechowego.

jrobert 30-01-2008 09:59

Re: Dziwna praca silnika
 
Cytat:

Napisał kreeecik
biały dym po odpaleniu tonormalka przy takiej aurze, znaczy się ze wyparowywuje wilgoć z układu wydechowego.

witam tak normalne ale nie w takich ilosciach ze nic niewidac

ps Jak sie upewnic ze przyczyna tego drgania na pedale sprzegla jest kolo dwumasowe

adi 30-01-2008 11:43

Re: Dziwna praca silnika
 
"przetrzepalismy kable WN,"

Piner w dieslu???

Piner 30-01-2008 12:58

Re: Dziwna praca silnika
 
tzn ja tam sie na tym nie znam - chodzilo o kable pradowe czy jakos tam :fcp23 - i masy

Schem 30-01-2008 13:15

Re: Dziwna praca silnika
 
Cytat:

Napisał jrobert
samochod po powodzi dopiero co odpalony i zrobilem nim jakies 60 km ] dodam jeszcze ze samochod stal nieodpalany ok 2 lat

:fcp20
To może być wszystko...
Komputer, kable, moduł zapłonu, filtr paliwa, pompa, świece żarowe, uszczelka pod głowicą...

Cytat:

Napisał Piner
ja mam chyba jedna swice padnieta

To zacznij od wymiany świec...

Cytat:

Napisał Piner
Teraz chyba czas na EGR

EGR nie ma nic do tego. :fcp20
To jest zawór recylkulacji spalin, który kieruje część spalin z powrotem do komory spalania w celu ich "dopalenia". A podczas gwałtownego przyspieszania zamyka się, żeby silnik dostał tylko czyste powietrze a nie spaliny.
Jak EGR pada, to auto kopci na czarno (za mało tlenu, za dużo paliwa) i auto traci moc...
Nie szarpie silnikiem i nie kopci na biało...

A ten Twój mechanik to pomyślał o podpięciu komputera?

Piner 30-01-2008 13:50

Re: Dziwna praca silnika
 
Ja sie po prostu juz chwytam wszystkiego, wiem ze egr nie powinien miec z tym nic wspolnego ale zaszkodzic nie zaszkodzi a moze pomoze. co do komputera to czekam wlasnie na male sliczne pudelko ktore pozwoli mi sie wpiac w mondka. W serwisie nie skorzystalem bo cena jaka mi sypneli byla porazajaca.

Co do swiecy, to mozna wymienic jedna? ktos kiedys na forum pisal, ze jak sie zmieni jedna to reszta poleci w trybie ekspresowym.

Schem 30-01-2008 13:57

Re: Dziwna praca silnika
 
Cytat:

Napisał Piner
mozna wymienic jedna?

Można i raczej nie spowoduje to szybszego padnięcia reszty.
Tu chodzi o to, że świece działają zawsze razem w (prawie) identycznych warunkach a biorąc pod uwagę, że są produkowane komputerowo, czyli ich jakość jest powtarzalna, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że padną wszystkie w podobnym czasie.
Dlatego prawdopodobnie wymienisz jedną a za kilka dni/tygodni wymienisz inne. I po to wymienia się je na raz i spokój.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.