Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Podszybie po wymianie filtra (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=48506)

glebur 28-07-2008 10:09

Podszybie po wymianie filtra
 
Hej,

Bylem w serwisie sprawdzic i odgrzybic klime, przy okazji kupilem filtr i go wymienilem. Niestety, ten gumo-plastik podszybia w moim Focusie byl dosc zmasakrowana (sparcialy, popekany) i teraz urwal sie kawalek. Dodatkowo prawa czesc, ta od pasazera odstaje. Lewa jest OK. Chyba kupie prawa strone (droga jak diabli, 128 zl za kawal plastiku :( ) i ja najwyzej uszczelnie jakims silikonem. Czy to wystarczy zeby sie zabezpieczyc przed jakimis przeciekami?

EDIT: A, jeszcze: Gdzie ew. kupic uzywane podszybie? Patrzylem na Alledrogo i sa. Moze polecacie jakis szrot w okolicach Krakowa (normalnie na szrocie nic nie kupuje, ale to przeciez tylko kawal plastiku...)?

fokus mury 28-07-2008 10:12

Re: Podszybie po wymianie filtra
 
Pewnie sa urwane zatrzaski a je mozna dokupic posprawdzaj co sie stalo koszt 2 zatrzaskow okolo 20zl

glebur 28-07-2008 10:13

Re: Podszybie po wymianie filtra
 
Cytat:

Napisał fokus mury
Pewnie sa urwane zatrzaski a je mozna dokupic posprawdzaj co sie stalo koszt 2 zatrzaskow okolo 20zl

No tak, ale kawal plastiku (ten przy zawiasach maski) mi sie zwyczajnie ulamal. Mozna z tym jezdzic? Teraz straszy tam wielka dziura... A plastik odstaje od szyby, zatrzaski z tego co widze co po drugiej stronie.

harv 28-07-2008 10:45

Re: Podszybie po wymianie filtra
 
Lepiej zabezpiecz jak najszybciej bo przy pierwszym deszczu znajdziesz kaluze wody na wycieraczce pasazera.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dyha 28-07-2008 17:48

Re: Podszybie po wymianie filtra
 
Cytat:

Napisał harv
Lepiej zabezpiecz jak najszybciej bo przy pierwszym deszczu znajdziesz kaluze wody na wycieraczce pasazera.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i sprawdź uszczelkę pod obudową filtra kabinowego

korek007 28-07-2008 19:46

Re: Podszybie po wymianie filtra
 
Cytat:

Napisał harv
Lepiej zabezpiecz jak najszybciej bo przy pierwszym deszczu znajdziesz kaluze wody na wycieraczce pasazera.

............

Witam
Przeciekanie wody do wnętrza nie ma nic wspólnego z odstawaniem podszybia od szyby.
:fcp29

arni-qlb 28-07-2008 21:23

Re: Podszybie po wymianie filtra
 
Cytat:

Napisał korek007
Cytat:

Napisał harv
Lepiej zabezpiecz jak najszybciej bo przy pierwszym deszczu znajdziesz kaluze wody na wycieraczce pasazera.

............

Witam
Przeciekanie wody do wnętrza nie ma nic wspólnego z odstawaniem podszybia od szyby.
:fcp29

Też tak uważam, zwróć uwagę na ukształtowanie plastiku za filtrem kabinowym, pod ramką szyby - ma zadanie kierować wodę do ścieku w kierunku za nadkole, konstruktor to przewidział że plastik nie musi idealnie przylegać do szyby, to nie uszczelka. Pzdr.

eksar 28-07-2008 22:07

Re: Podszybie po wymianie filtra
 
Zgadzam sie z kolegami. Mi podszybie odstaje od strony pasażera i nic z tym nie robię. Tam jest rynienka, ale jeżeli plastik w podszybiu jest urwany... :fcp9

To ja bym szukał czegoś używanego.

Pozdrawiam!

glebur 29-07-2008 09:29

Re: Podszybie po wymianie filtra
 
Cytat:

Napisał eksar
Zgadzam sie z kolegami. Mi podszybie odstaje od strony pasażera i nic z tym nie robię. Tam jest rynienka, ale jeżeli plastik w podszybiu jest urwany... :fcp9

Prawa skrajna czesc gornego podszybia - ta oslaniajaca zawias maski - ulamala sie przy wymianie filtra (byla juz lekko popekana wczesniej). Dodatkowo wczesniej podszybie bylo jednak podklejone jakims silikonem, a teraz nie i odstaje od szyby. Wymienie uszczelke, podkleje podszybie a z kupnem nowego poczekam czy rzeczywiscie jest konieczna...

EDIT: Pytanko: jak zrobic "probe wody" czy sie leje do srodka czy nie? Wiadomo, ze moglbym pojechac do myjni, ale jesli przecieka to mogloby sie to zle skonczyc. Ile i gdzie lac wode z wiadra/butelki zeby sprawdzic czy podszybie/uszczelka przecieka?

fokus mury 29-07-2008 10:31

Re: Podszybie po wymianie filtra
 
Mnie tez odstaje podszymie od strony pasazera juz 2 lata taj jez :fcp2 :fcp2 dze i nic mi nie leje do srodka,ale moze bedzie trzeba to wkoncu naprawic


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.