Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Brak przedniego lewego postojowego. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137457)

ghostline 13-08-2011 13:40

Brak przedniego lewego postojowego.
 
Witam

Nie pali się żarówka postojowa po lewej stronie. Po wymianie żarówki problem pozostał. Po przeczytaniu opisu bezpieczników nie znalazłem takiego, który by odpowiadał za samą lewą żarówką postojową. Wszystkie pozostałe lampki się świecą, jakieś sugestie?

z góry dzięki

Jędrek1964 13-08-2011 21:23

Odp: Brak lewego postojowego.
 
Lewa siedząc za kierownicą, czy lewa stojąc przed samochodem i zwracając się w kierunku maski??
Nie majstrowałeś przy oświetleniu tablicy?
Miałem podobny przypadek, stojąc przed samochodem, nie świeciła mi lewa strona.
Okazało się że zrobiłem zworę wymieniając żarówkę oświetlenia tablicy rejestracyjnej, obróciłem ją i powodowała zwarcie i w efekcie palenie bezpiecznika, a są na jednym światła pozycyjne i oświetlenia rejestracji.

Bux 14-08-2011 10:41

Odp: Brak lewego postojowego.
 
Kolego Jędrek1964 nie chcę sie przemądrzać ale ogólnie jest przyjęte że podaje się strony tak jak to widzi kierowca siedzący na swoim miejscu i nie wprowdzajmy zamętu, a jeśli kolega ghostline ma z tym problem jego sprawa dłużej bedzie szukał przyczyny.
Kolego ghostline nie pali sie jedna tylko ta czyli nie dochodzi napiecie i koniec bezpieczniki odpowiadają za kilka lampek i stronami nie za jedną. Sprawdź kabelki i dopisz tył czy przód nie pali się, bo to wiele zmieni i łatwiej podpowie ktoś gdzie szukać przerwy.

ghostline 14-08-2011 18:04

Odp: Brak lewego postojowego.
 
Przód.
Muszę kupić miernik i sprawdzić czy napięcie jest podawane na kabelku.
Jedna z lampek od tablicy też mi się nie pali (druga swieci) ale jeszcze jej nie próbowałem wymienić.

dawis123 14-08-2011 20:49

Odp: Brak lewego postojowego.
 
Wymień kostki. Ja miałem to samo w swoim focusie kupowałem żarówki bo myślałem że się paliły. W końcu pojechałem do elektryka on wymienił mi i lutował wszystkie kostki przy żarówkach na nowe i teraz jest ok.

Jędrek1964 16-08-2011 21:48

Odp: Brak lewego postojowego.
 
Cytat:

Napisał Bux (Post 1695722)
Kolego Jędrek1964 nie chcę sie przemądrzać ale ogólnie jest przyjęte że podaje się strony tak jak to widzi kierowca siedzący na swoim miejscu i nie wprowdzajmy zamętu, a jeśli kolega ghostline ma z tym problem jego sprawa dłużej bedzie szukał przyczyny.

I po to jest właśnie to forum aby sobie pomagać i wyjaśniać nieścisłości, nie każdy jest tak światły że przewiduje co ma na myśli inny.
Tak ku ścisłości to jak nie będzie świeciła jedna ze stron to cała nie ma rozbicia na przód czy tył, nie działa albo lewa albo prawa i tak odpowiadają bezpieczniki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.