Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Gasnęce tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86693)

wojciu2302 21-12-2009 07:21

Gasnęce tdci
 
Witam
Mam problem z mondeo 130 2.0 tdci rano idealnie odpala w takie mrozy,pochodzi 10 minut zagrzeje się ruszam dodaje gazu delikatnie zaczyna szarpać miga spręzynka i za chwile silnik gaśnie.Do tej pory przy wyższej temperaturze nigdy nic takiego się nie działo

Sebastian_R 21-12-2009 08:27

Odp: Gasnęce tdci
 
Witaj

Na 99% parafina się wytrąciła - kup na stacji paliw dodatek do diesla "polepszający" (nie czyszczący) - zalej - poczekaj 15 min (możesz pobujać autem) i gotowe.


pozdrawiam
Sebastian
------------------------------------------------------------
były cytryny (AX, ZX, XM) - teraz są fordy Mondeo 2.0 tdci, Focus 1.6 tdci

Pablo_X 21-12-2009 09:15

Odp: Gasnęce tdci
 
Zapoznaj się z tym tematem - jest na pierwszej stronie !!!
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mirekm1234 21-12-2009 09:27

Odp: Gasnęce tdci
 
Witam szanownych kolegów.Sebastian R mam do ciebie pytanko czy możesz coś dokładniej powiedzieć o tym środku ulepszającym i czy nie zaszkodzi on naszym silnikom.a pytam bo dopiero wróciłem od mechanika i miałem to samo.Na kompie wyszło coś z ciśnieniem paliwa na pompie i mechanik stwierdził że to może być właśnie kropelka wody która zamarzła i przytkała .Po wykasowaniu błędu wszyatko jest ok a odnośnie tych środków to powiedział żeby pytać kogoś kto to testował.

Sebastian_R 21-12-2009 09:40

Odp: Gasnęce tdci
 
czy możesz coś dokładniej powiedzieć o tym środku ulepszającym i czy nie zaszkodzi on naszym silnikom.a pytam bo dopiero wróciłem od mechanika i miałem to samo.

Środek do "polepszania" paliwa na orlenie znalazłem STP i "Ceramcośtam" odpowiednio 19 i 14 PLN - po sprawdzeniu w necie kart technicznych produktów IMO mają ten sam skład wlałem "Ceramcośtam" po kilku minutach auto śmiga bez problemów.

IMO środek nie zaszkodzi bardziej obawiam się o wtryski i to że mogła na nich osadzić się parafina - bo to ona, a nie woda jest prawdopodobną przyczyną problemów.

pozdrawiam

Ramzespu 21-12-2009 09:55

Odp: Gasnęce tdci
 
Panowie.
Przedwczoraj (temp -13*C), miałem dokładnie to samo. Jadąc, samochód zaczął szarpać, auto zaczęło sie dusić, wyskoczyła sprężynka i zgasł. Odpaliłem ujechałem 300 metrów i ten sam scenariusz. Zjechałem na pobocze, zapaliłem silnik pochodził chwilę na wolnych obrotach, potem, mocna przegazówka i w okolicach 3000 obr jakby się lekko przytkał a później odetkał i problem zniknął. Od tamtej pory zrobiłem 150 km i wszystko ok.

Uwagi:
Wtryski były robione około 30 000 km temu. Tankuję, zawsze, Shell V-power diesel. Od tygodnia dolewam do paliwa dodatek Xeramic Diesel Protector -40C

Wnioski.
Albo na Shellu coś kombinują z paliwem (wiadomo, złodzieje wszędzie się trafiają), albo ten Xeramic to szajs. Na wszelki wypadek butelka z resztą dodatku Xeramic wyląduje w koszu na śmieci.

Ramzes.

Mariusz 21-12-2009 09:57

Odp: Gasnęce tdci
 
Ja od roku dolewam czegoś takiego: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
I jak narazie- odpukać zero problemów. Ów specyfik dostępny jest na allegro. Inni zalewają preparat firmy STP, ja za namową jednego ze starych wyjadaczy/forumowiczów zalałem Millers'a i jest spox. Jest dużo środków na rynku w tej branży, wybór należy do Was, ceny są zróżnicowane.

Ramzespu 21-12-2009 10:09

Odp: Gasnęce tdci
 
Właśnie zamówiłem tego Millersa. Jak zaleję, napiszę o efektach.

Ramzes.

mirekm1234 21-12-2009 11:22

Odp: Gasnęce tdci
 
Dzięki Ci Sebastian R

xtz 21-12-2009 12:23

Odp: Gasnęce tdci
 
Dzis w aucie zostawilem ten ''cudowny'' xeramic w bagazniku po powrocie z nart 1.30 o 7.45 otwieram bagaznik a te cudo zamarzlo na kamien nad ranem temperatura spadla do -22 stopni. Czyli to straszny syf bo jest niby do -40


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.