Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 D i TD] terkotanie w silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134726)

smondek 06-07-2011 10:11

terkotanie w silniku
 
Witam, mam taki problem, co jakiś czas, przy mocno rozgrzanym silniku, ale bardzo rzadko gdzieś tak 2 razy na miesiąc, nagle obroty skaczą mi nienaturalnie wysoko i słychać wyraźne terkotanie w silniku, podobne do tego jaki wydaje zużyty przegub. Dzieje się tak przez chwilę po czym zanika. Z uwagi na rzadkość zjawiska nie jest to może mega problem, ale że teraz sporo w trasę jeżdżę to nie chciał bym się gdzieś w polu nagle zdziwić. Dodatkowo może znacie sposób na wyeliminowanie błędu poduszki powietrznej bez konieczności podpinania do kompa? Mryga mi non stop i jest to upierdliwe zdeczka. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Bart

rajman 06-07-2011 10:57

Odp: terkotanie w silniku
 
booster do roboty

co do poduchy, ile razy miga ? - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

smondek 06-07-2011 14:17

Odp: terkotanie w silniku
 
No kontrolkę ogarnąłem, to były pironapinacze, dzięki za to. Ale jak za tego boostera się zabrać to pojęcia nie mam, komplet membran to ok 150 zł, trochę drogo. I w ogóle jak się do niego dostać?:/

rajman 06-07-2011 16:03

Odp: terkotanie w silniku
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tylko przedzwon najpierw do diesel pol i zapytaj czy do twojej pompy napewno te uszczelki. dobiora ci wlasciwe.

smondek 07-07-2011 21:50

Odp: terkotanie w silniku
 
Wielkie dzięki

smondek 06-08-2011 10:08

Odp: terkotanie w silniku
 
Witam, kurde nie wiecie gdzie można dostać w Wawie taki zestaw naprawczy do tego boostera?? Nigdzie nie mają, a nie mam czasu żeby z diesel-pola zamawiać. Pomóżcie, z góry dziękuję!

smondek 09-08-2011 13:33

Odp: terkotanie w silniku
 
Membrany zamówiłem, czekam. Tak się zastanawiam, efekt nagłego skoku obrotów i mocy można zrozumieć dostarczeniem dodatkowej, nieplanowej, dawki paliwa, ale jak wytłumaczyć to charakterystyczne mechaniczne terkotanie??

smondek 14-08-2011 17:55

Odp: terkotanie w silniku
 
Witam, membrany wymienione i na razie jest dobrze, przejechałem kilkanaście km i nic. Z tymże teraz z kolei zaczęła mi ciec ropa z czujnika, który jest tóż nad boosterem:/ Wchodzi w niego cienki przewód i z tego właśnie miejsca mi cieknie, co to jest??

invi017 14-08-2011 22:27

Odp: terkotanie w silniku
 
elektrozawór/korektor kąta wtrysku. Musisz go wyciągnąć i wymienić oringi. Jeśli cieknie przy pompie to są tam dwa oringi, które wymienisz bez problemu, natomiast jeśli cieknie przy kablach, to musisz rozebrać elektrozawór, a z tym już trochę więcej roboty.

smondek 15-08-2011 08:55

Odp: terkotanie w silniku
 
Ok a w którym miejscu najlepiej rozłączyć ten kabel żeby wyjąć ten zawór? Z tego co patrzyłem to idzie on bezpośrednio do wiązki i tam na stałe przymocowany jest do kostki, a w samym elektrozaworze nie mogę wyciągnąć tej małej plastikowej złączki która w nim siedzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.